Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
HIV...
Autor Wiadomość
ritka Wysłany: 2009-07-11, 19:53   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

dobbi napisał/a:
powinni przede wszystkim poinformować Cię, że zamierzają zbadać przeciwciała a Ty powinnaś wyrazić zgodę.

dokładnie to chciałam powiedzieć. bez mojej zgody nie mają prawa wykonywać takiego badania.

droan Wysłany: 2010-02-18, 02:58   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

wczoraj odebralam wyniki(potrzebne do laparoskopii)w lux medzie
pani pielęgniarka wyciągnęła kopertę z adnotacją poufne i moim nazwiskiem z odpowiedniego koszyczka. otworzyła ją, by sprawdzic czy dobre wyniki mi wydaje :zdziwko: następnie otworzyła przede mną duży zeszyt i kazała pokwitować odbiór( w zeszycie cała lista nazwisk odbierających, zdążyłam przeczytać 6 bo lista drukowana wołami). potem bylo"te badania musi pani wydac lekarz" i zostalam zaprowadzona pod gabinet lekarski. pani dr otworzyła kopertę jeszcze raz, obejrzala wyniki, spojrzla na mnie, wlozyla wydruk z powrotem do koperty i mi ją oddala. na koniec stwierdzila: wyniki ma pani dobre.
z kolei lekarz kierujący na badania byl ze mna szczery: na pewno chce pani robic te badania? bo wie pani, wszczy bedeą o nich wiedzieli :zdziwko:

Cza_net Wysłany: 2010-02-19, 14:57   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Jak do nas trafilas?: z gimbli
fajnie, ze powstał taki temat ;)

Ja robiłam badanie na obecność HIV raz na początku ciąży - ginka zapytała mnie czy się zgadzam (bo nie muszę) i się zgodziłam.

Wszystko jest dobrze, ale zarówno ginka jak i panie pobierające krew zapomniały mi powiedzieć, że wynik takiego badania w Limie musi wydac pacjentowi lekarz. Dość mocno się zdziwiłam jak odbierając stertę wyników, pani na recepcji zatrzymała jedną kopertę z napisem poufne i kazała mi sie udać po odbiór tej koperty do gabinetu lekarskiego, bo ona nie moze jej wydać (nie tłumzacząc przy tym, ze to normalna procedura).
Oczywiście po przejrzeniu tego co dostałam wiedziałam o jakie badanie chodzi. I czekając jakies 10 min na lekarza zrobiłam sobie rachunek sumienia - gdzie moglam się zarazić, co dalej itp.
Pan doktor był bardzo miły i chyba od razu zorientował się, ze coś nie tak - zanim otworzył kopertę wyjaśnił procedurę i ulżyło mi od razu. Wynik tez był OK.
Ale co sie zestresowałam to moje.

[/url]

ciuszki małe i większe

dobbi Wysłany: 2010-02-19, 16:59   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

w ogóle nawet nie chce mi się komentować tego co powyżej...ale tak to jest jak takie badanie robi się gdziekolwiek a nie w PKD, nie można w tym względzie liczyć na profesjonalizm

z pozdrowieniami

hela Wysłany: 2010-02-19, 19:18   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Oddając krew regularnie jako HDK -badania (na wirusy typu B i C, HIV, zakażenie kiłą i pewnie jeszcze masę innych) robione są za każdym razem.
Jak zajdę w ciążę to nie widzę potrzeby robić badań na HIV ekstra (posiadając legitymację ZHDK) :niepewny: :hyhy:

My <3

dobbi Wysłany: 2010-02-19, 20:41   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

no i?

z pozdrowieniami

madzik Wysłany: 2010-02-20, 06:18   

Starsza Kobieta

Ja dostałam skierowanie na badania od mojego lekarza prowadzącego ciążę. Nie pytał mnie o zgodę, szczerze - nie zastanawiałam się nawet, że to może byc konieczne...
Ale to jeszcze nic...
Badanie zrobiłam razem z kilkunastoma innymi w laboratorium w naszym szpitalu powiatowym. Cena mała mnie zadziwiła, bo tylko jakieś 20 zł za nie zapłaciłam a myślałam, że będzie koszmarnie drogie. Ale z odbiorem to dopiero był cyrk. Dostałam plik kartek z wynikami, luzem, wyciągnięte z jakiegoś zeszytu w labie, wśród nich właśnie te wyniki Hiv, bez jakiś tajnych kopert czy specjalnych procedur wydawania. I nawet mi się to dziwne nie wydało :masakra:
Dopiero teraz jak Was czytam oczy mam jak spodki :przestraszony: i zastanawiam się czy ten nasz lab robi prawidłowo?...
Wynik był negatywny, ciekawa jestem co w przypadku pozytywnego?... :zdziwko:

Tomek Alek

agnetta Wysłany: 2010-02-20, 11:53   

Starsza Kobieta

Ja robiłam takie badanie przy pierwszej ciąży, jakieś prawie 7 lat temu. Robiłam je masowo razem z innymi badaniami z krwi i wynik też dostałam razem. Bez żadnego poufne i całej tej otoczki. Może teraz robi się z tego wielkie halo?

G & J & B

Marcja Wysłany: 2010-02-20, 16:21   

W LIM-ie jest dokładnie tak jak napisała Cza_neta. :dobani:
Wielkie halo z tego badanie robią.
Wstyd sie przyznać, ale ja do dzis nie odebrałam wyniku :zawstydzony:
Badanei robiłam na poczatku ciąży, w wakacje 2009.
Jak chciałam za pierwszym razem odebrać - panie w recepcji zrobiły wielkie halo i zarejestrowały mnie do lekarza za jakis miesiąc.
Potem leżałam w szpitalu i musiała przeniesć wizytę i umawialy mnie za kolejny miesiac. Potem znowu szpital itp itd
A potem ogólnie odpuściłam i zaniedbałam sprawę, a za współpracę z LIM-em podziękowałam na dzień dzisiejszy (różne cyrki tam sie działy :oczami: ).

Gdyby te panie z recepcji takich problemów nie robiły to dawno wynik bym odebrała. :looka:

Jednak pociesza mnie to, ze gdyby chyba coś było nie tak, to by do mnie zadzwonili z tej kliniki. :znudzony:

Nina
Dominika
Urodziłam się Aniołem, ale kiedy życie połamało mi skrzydła, zaczęłam latać na miotle...

kotetsu Wysłany: 2010-09-07, 12:58   

W LIMie to w ogole jest tak, ze najpierw jest wizyta u lekarza, ktora sie nazywa "kwalifikacja do badania poufnego", chyba w przypadku WR tez.
Tylko to taki pic na wode fotomontaz - po prostu to jakis lekarz ogolny, ktory ma uprawnienia (nie wiem wlasciwie do czego). Mnie pytal po co robie - wyjasnienie, ze standardowo w ciazy wystarczylo, ale szczerze mowiac, gdybym faktycznie miala watpliwosci co do wyniku czy jakiekolwiek pytania to nie sadze zeby byl skory do rozmowy, wyjasnienia itp :kwasny:
Potem faktycznie odbior w taki sposob jak piszecie - trzeba znow do odpowiedniego lekarza, ktory wyjmuje wynik z koperty, mowi ze ok i tyle.
Akurat mi panie na recepcji wyjasnily jaka jest procedura, wiec zdziwienia nie bylo.
Za to w LiM jak pani na recepcji przyciszonym glosem mowila o "badaniu poufnym" to z jednej strony milo, ze dbaja o prywatnosc, ale z drugiej jakby to badanie na trad bylo.
Mam wrazenie, ze takie podejscie nie sprzyja checi robienia takich badan profilaktycznie.

Ale poniewaz bylam na takim badaniu kiedys na studiach w punkcie diagnostycznym - nie dosc ze za darmo i anonimowo i nikt dziwnie nie patrzy to jeszcze z wypelnieniem ankiety, wyjasnieniem o co chodzi, rozwianiem wszystkich watpliwosci i skonsultowaniem przed badaniem i podobnej procedurze przy odbiorze wyniku - polecam wszystkim taka forme.
Wiec jesli same byscie byly w takiej sytuacji, albo mialy jakichkolwiek znajomych, a juz szczegolnie majacych watpliwosci co do wyniku i nie robiacych badania ze strachu, to trzeba ich wysylac do PK-D i odradzac robienie tego za kase. W punktach naprawde sa przygotowani do tego ludzie (a przynajmniej ja swietnie trafilam).

Biszeta Wysłany: 2010-09-07, 13:56   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

agnetta napisał/a:
Ja robiłam takie badanie przy pierwszej ciąży, jakieś prawie 7 lat temu. Robiłam je masowo razem z innymi badaniami z krwi i wynik też dostałam razem. Bez żadnego poufne i całej tej otoczki. Może teraz robi się z tego wielkie halo?

Ja robiłam jakiś miesiąc temu i również dostałam razem z innymi wynikam badań, które wtedy robiłam, w zaklejonej kopercie. Nikt jej przy mnie nie otwierał. Ale badania robiłam odpłatnie, bezpośrednio w labie. Może wtedy nie ma tej całej procedury.

izajka Wysłany: 2010-09-07, 14:59   

Poważnie uzależniona

Biszeta napisał/a:
agnetta napisał/a:

Ja robiłam jakiś miesiąc temu i również dostałam razem z innymi wynikam badań, które wtedy robiłam, w zaklejonej kopercie. Nikt jej przy mnie nie otwierał. Ale badania robiłam odpłatnie, bezpośrednio w labie. Może wtedy nie ma tej całej procedury.

prywatne laby chyba tak maja. dostałam na wydruku razem z morfologia itp, bez zadnych kopert i calej reszty.

Iga&Judyta

dobbi Wysłany: 2010-09-07, 15:18   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

dziewczyny, przeczytajcie wątek od początku. kompleksową i profesjonalną usługe w zakresie testowania na obecność HIV gwarantują TYLKO punkty konsultacyjno-diagnostyczne

z pozdrowieniami

Biszeta Wysłany: 2010-09-07, 15:55   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

dobbi, czy to oznacza, że prywatne laby są gorzej przygotowane do tych badań pod względem wiarygodności wyniku (a więc większe prawdopodobieństwo błędu), czy też chodzi o samą procedurę badania, tj. anonimowość, fachowa konsultacja przed i po badaniu itp.?

dobbi Wysłany: 2010-09-07, 17:45   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

prywatne laboratoria sa nastawione na kase a nie na komfort pacjenta, że nie wspomne o żenującym przygotowaniu merytorycznym obsługi laboratorium

z pozdrowieniami

Odpowiedz do tematu