Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
AZS czyli Atopowe Zapalenie Skóry
Autor Wiadomość
melania   Wysłany: 2008-12-07, 19:01   AZS czyli Atopowe Zapalenie Skóry

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Niestety mam zdiagnozowane to okropne choróbstwo i do tej pory jakoś sobie z nim radziłam - raz lepiej raz gorzej, ale od tygodnia ręce mi opadają.
Straszliwie zaczeła łuszczyc mi sie skóra na powiekach, są czerwone, oczy spuchły i nie wiem co robic.....Mój dermatolog chwilowo nieobecny (a innym nie ufam, bo nie mam dobrych doświadczeń). Czy macie/miałyście podobne problemy? Jak sobie z nimi poradziłyscie? Licze na Wasza pomoc :)

Myślę, że mogłybyśmy w tym mjiejscu podyskutować w tym temacie, bo ponoć to choroba coraz popularniejsza i można by sie wymienić doświadczeniami, poradami...

http://lb4m.lilypie.com/diGlp2.png

mercia78 Wysłany: 2008-12-09, 18:35   

Net włączony- gar z zupą spalony

Melania. Ja tak mialam. Teraz (odpukac w niemalowane) nie mam prawie nic na twarzy 1% tego co mialam a cierpialam bardzo przez kilka lat (szczegolnie po przeprowadzce do UK). Ogolnie nie uzywam mydla do mycia twarzy. Woda tylko i tyle.
Pod prysznic zamiast mydla kazali mi uzywac kremu nawilzajacego. Staram sie stosowac do tego no moze poza mydlem do higieny intymnej. Na mnie to na prawde podzialalo. Kazde mydlo nawet te dla alergikow podobno wysusza skore.

Mam pytanie robilas moze testy na co jestes uczulona? Moze to by podpowiedzialo co sie dzieje z Twoja skora?

Nasz Kochany Aniolek - 16/06/08
2+1
2+1+1

melania Wysłany: 2008-12-10, 00:33   

Miałam robione testy i wyszło mi, że jestem uczulona na nikiel.

Jeśli chodzi o pielęgnację, to stosuję kosmetyki Emolium, a dziś dostałam ulotkę o jakiś nowych kosmetykach firmy Cetaphil. Ponoć to coś nowego na rynku. Trzeba będzie wypróbować;)

makaha Wysłany: 2008-12-10, 08:15   

:)

Ja mam to samo. U mnie suche placki pojawiają się najczęściej na powiekach, szyi, w kącikach ust i koło nosa. Już dobrych kilka lat nie mogę sobie z tym poradzić.

melania napisał/a:
a dziś dostałam ulotkę o jakiś nowych kosmetykach firmy Cetaphil. Ponoć to coś nowego na rynku. Trzeba będzie wypróbować;)

Ja właśnie niedawno zakupiłam ten Cetaphil i jestem nawet zadowolona. W końcu czuje, że moja skóra nie jest juz tak strasznie sucha. Czasem nawet po umyciu nie czuje potrzeby użycia kremu. Ponadto można go używać bez wody.
Na suche placki stosuje Protopic i na mnie działa bardzo dobrze lecz niestety na któtko.
Testy oczywiście miałam robione i niestety żadne nic nie wykazały :zalamany:

melania, raczej bez wizyty u dermatologa sie nie obędzie...

melania Wysłany: 2008-12-10, 17:59   

Ilu to ja już dermatologów zaliczyłam..... :)
Ile pieniędzy wydałam na różne specyfiki :)

Jeśli chodzi o oczy, to teraz zapisano mi Protopic, a w przeszłości stosowałam również Elidel. W sumie skuteczność podobna (efekty dobre, ale krótkotrwałe).

A powiedzcie czym się malujecie? Ja póki co nie stosowałam jakiś specjalnych tuszów, cieni, ale chyba powinnam. Macie jakieś sprawdzone typy?

mercia78 Wysłany: 2008-12-10, 20:39   

Melania to tak jak ja z tym niklem, tylko ze ja niestety mam dodatkowo pare innych.

Czy nosisz duzo bizuterii? Lancuszki, zegarki, kolczyki itp? Ja nosilam i mialam non stop problemy przestalam (poza obraczka i pierscionkiem zareczynowym) teraz jest duzo lepiej. Poza tym powinnas ograniczyc kontakt z metalami bo tam jest najwiecej niklu.

Na mnie Protopic wogole nie dziala :( .

Ja uzywam kosmetykow L'oreala i dla mnie sa super. A do demakijazu oczy najlepsze dla mnie jest mleczko do wrazliwych oczu Clinicque. Polecam.

2+1
2+1+1

MiuMiu Wysłany: 2008-12-12, 13:03   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

mercia78 napisał/a:
powinnas ograniczyc kontakt z metalami bo tam jest najwiecej niklu

W żywności o dziwno też jest bardzo dużo niklu, np. w pomidorach
Może ostatnio jadłaś coś co nasiliło objawy ?

Syn i Synek

mercia78 Wysłany: 2008-12-12, 17:38   

Nawet nie wiedzialam o pomidorach :( .

2+1
2+1+1

MiuMiu Wysłany: 2008-12-12, 18:26   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Wiele jest produktów, które mają w sobie nikiel m.in. kakao, soja, płatki owsiane. Kiedyś miałam tabelę w której dokładnie było rozpisane co ma ile niklu, ale jakoś nie mogę jej znaleźć :kwasny:

Syn i Synek

melania Wysłany: 2008-12-13, 07:57   

Ja też o tej żywności nie wiedziałam :)

Z o czami już dobrze - dostałam jakieś mocne tabletki, smaruję Protopikiem i sladu po tym co jeszcze tydzień temu, prawie nie ma :) Szkoda, że nie da się tego wyleczyć...Ale taki już urok "atopika"

A używałyście może "malowideł" La Rosche Posay - wczoraj dermatolog powiedziała, że może warto by było przerzucić się na nie.

claudia1983 Wysłany: 2008-12-22, 09:32   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: przez znajomą
Hej ja mam podobny problem, tylko że u mojego synka ma 6 m-c i okazało się że atopowe zapalenie skóry ma od nadmiernego natłuszczania (smarowałam go tylko po kąpieli balsamem) i od wody - co fakt wodę mam straszną bo ma dużo żelaza !!
Dostaliśmy maść robioną od dermatolog z cynkiem, ale ona tak średnio pomaga tzn krostki/plamki miał zaognione teraz ma blade ale suche krostki/plamki ;(
Powiem szczerze że te Emolium to jakaś pomyłka jak małego zaczęłam w tym kąpać to miał jeszcze więcej tych krostek, może na kogoś działa :)

A i jeszcze dermatoloszka powiedziała żeby małego kąpać co 2 dzień bo z brudu jeszcze nikt nie umarł ale jak to się ma do dorosłego hmmm....

Idę do niej po świętach może coś doradzi.
Jak coś będę wiedzieć to się podzielę ;)

daryjka Wysłany: 2008-12-22, 09:44   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
:)

Jak do nas trafilas?: z gimbli
dziewczyny polecam balsam do ciała firmy SVR do skóry atopowej. wydajna bo az 500 ml tylko droga trochę 75 zł :/ ale chyba warto zainwestować. mój ma baaaardzo suchą skórę wyczytałam w internecie,że to delikatna atopia, lae on oczywiście nie chce iśc do dermatologa :(
a ta emulsja pomaga. a i ja czasem się posmaruję bo jest naprawdę dobra :)

[

ofeczka Wysłany: 2009-05-14, 19:46   

Poważnie uzależniona

melania, czy znasz inne kosmetyki dla atopowej skóry które pachną?? mam ten problem, ale większość kosmetyków, które znam nie mają nuty zapachowej :(

my & L & K

melania Wysłany: 2009-05-14, 19:48   

Ofeczke - niestety nie znam :( Do tej pory stosowalam Emolium, które prawdopodobnie wysłało mnie na tydzień do szpitala :/

melania Wysłany: 2009-05-14, 20:00   

Witam ponownie;)

Problem z mojego pierwszego postu strasznie nasilił się w kwietniu. Spuchła mi twarz tam mocno, że nie mogłam ust otworzyć, bo jakby brakowało skóry, było strasznie ... trafiłam do szpitala, potraktowano mnie bardzo mocnymi środkami - codziennie przez siedem dni wielka bateria zastrzyków dożylnych i przeszło ... Przez miesiąc miałam spokój i w poniedziałek wróciło - nie w tak zaostrzonej postać, a jednak ... i chyba wiem, co było przyczyna moich męk ... Krem Emolium - to własnie nim posmarowałam sie pierwszy raz po wyjściu ze szpitala. A wtedy, jak tak spuchłam, to smarowałam się nim kilkakrotnie częściej, i okazuje sie, że szkodziłam sobie, a nie pomagałam ...

Odpowiedz do tematu