Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
AZS czyli Atopowe Zapalenie Skóry
Autor Wiadomość
baskent Wysłany: 2014-10-15, 13:59   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

MiuMiu napisał/a:
I jeszcze mi się przypomniało - brat nie nosi czarnych i ogólnie ciemnych rzeczy, bo barwniki powodują u niego nawroty choroby. Może komuś info się przyda, bo zwykle ludzie idą w ograniczenia diety nie myśląc o innych potencjalnych alergenach.

O taaaak :masakra: Nie zapomnę, jak syn dostał od babci 5pak majtek z Angry Birds z jednej z sieciówek i założył czarne - wydawało się, że zadrapie się na śmierć, bo strefa dosyć wrażliwa.... Przód, tył, pachwiny - w godzinę wszystko suche, czerwone, gorące, rozdrapane. Od tej pory kupujemy wyłącznie białą bieliznę, a z pozostałych ubrań też raczej wybieram te mniej barwione.

melania Wysłany: 2014-10-15, 18:57   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

MiuMiu napisał/a:
Jeśli chodzi o nikiel to polecam zmienić sztućce na takie bez, noże na ceramiczne, miski na plastik. Mojemu bratu pomogło.

Dzięki MiuMiu - właśnie się do tego przymierzam, Chciałam też gary wymienić, ale cena lekko zbiła mnie z tropu :/

Ja mam zdecydowane nasilenie alergii na nikiel - kiedyś nie reagowałam prawie wcale na nikiel w zamknach/guzikach spodni, a teraz czerwone pręgi.
Biżuterii żadnej nie mogę nosić - na kolczyki srebrne czy złote reaguję tak samo źle, jak na te "zwykłe".

O ciemnych barwnikach słyszałam, ale zupełnie nie wiem, jak moge zrezygnować z ciemnych spodni ...

http://lb4m.lilypie.com/diGlp2.png

yaska Wysłany: 2014-10-19, 19:26   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

U nas na szczęście kolor ciuchów nie ma znaczenia, ale za to koce, poduszki i pościel już tak. Nawet nie wszystkie antyalergiczne się sprawdzają, bo w niektórych koszmarnie się młody drapie (alergia na kurz, a poza tym jeszcze brzoza i olcha). Na zaostrzone zmiany stosujemy steryd, a tak na co dzień lipikar.

focia Wysłany: 2014-10-20, 06:35   

Starsza Kobieta

U mnie w aptece zabrakło chwilowo Lipikaru i kupiłam analogiczbą Biodrmę - przeciwświądową. Na pierwzy rzut - fajniejsza, lżejsza konsystencja, bardziej nawilża chyba niż natłuszcza, zobaczymy jak będzie dalej.

krwinek Wysłany: 2014-11-27, 21:16   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

A ja Ci polecę aplikację uznane za reklame/carol
Ostatnio zmieniony przez carol 2014-12-04, 00:15, w całości zmieniany 1 raz  

awangarda w stylu retro Wysłany: 2015-02-09, 08:03   

Starsza Kobieta

z całego serca polece olej kokosowy, nie znam lepszego sposobu na ulge przy AZS I NP:. LUSZCZYCY.

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

Nandini Wysłany: 2015-02-10, 10:10   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Dla mnie olej kokosowy nie jest dobry, nie nawilża odpowiednio skóry i potem mnie wszystko szczypie.

Ja się przesiadłam na Biodermę do twarzy (Cetapil mi nie pasuje jednak), za to do ciała ten krem jest super
http://www.e-zikodermo.pl...500g,14657.html

Marcepanowa Wysłany: 2015-03-17, 20:47   

zamyślona

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
awangarda w stylu retro napisał/a:
z całego serca polece olej kokosowy, nie znam lepszego sposobu na ulge przy AZS I NP:. LUSZCZYCY.

To pewnie rzecz indywidualna i nie każdy lubi olej kokosowy, ale mi bardzo łagodzi skórę głowy, a mam ŁZS (łojotokowe zapalenie skóry).

Sometimes
Sitting in the dark
Wishing you were here
Turns me crazy
But it's you
Who makes me
Lose my head

pola90 Wysłany: 2015-07-22, 12:30   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

ja też miałam ten problem i wtedy uzywałąm kremów firmy uznane za reklame/carola poza tym polecam ten artykuł na AZS bo ten artykuł bardzo mi pomógł uznane za reklame/carol
Ostatnio zmieniony przez carol 2015-07-22, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  

pawba Wysłany: 2015-10-09, 10:35   

Mój synek ma AZS, na szczęście powoli Mu ustępuje, u nas podstawa to dieta, codzienne smarowanie uznane za reklame/carol, dobre są kosmetyki z olejem lnianym, niedługo mamy iść do alergologa na kontrolę, choć ostatnio już było ok, testy alergiczne niewiele dały ale podobno tak jest przy młodym wieku (ma 3 latka)
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-02-02, 01:40, w całości zmieniany 1 raz  

Reya Wysłany: 2015-10-14, 08:25   

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
U mnie w rodzinie nikt nie ma AZS, ale za to przyjaciółki córka ma, o czym w sumie dowiedziała się sama niedawno. I od początku używa preparatów marki Atoperal. Mają kremy, pianki czy szampony. Fajna psrawa bo szczerze sama stosuję do dłoni nawet, już w takich skrajnych przypadkach oczywiście. Może spróbujcie tego?

malenka Wysłany: 2015-10-16, 18:03   

Poważnie uzależniona

Dziewczyny poleccie jakiś emolient do kąpieli dla dziecka :) fajnie byłoby jakby nie był mega drogi.

Antonio & []Hania[/url] & []Franio[/url]

CHATOR Wysłany: 2015-10-16, 18:47   

Forumowy wyjadacz

Ja kupuje olejek do mycia z Ziaji. Niedrogi i fajnie natłuszcza.

My
Agatka

Kinia Wysłany: 2015-10-19, 08:22   
Net włączony- gar z zupą spalony

Polecam serie mediderm - rewelacyjnie działa i jest bardzo tania

pawba Wysłany: 2015-11-06, 08:17   

malenka napisał/a:
Dziewczyny poleccie jakiś emolient do kąpieli dla dziecka :) fajnie byłoby jakby nie był mega drogi.

z tego co kojarzę to z serii atoperal coś jest do kąpieli, ktoś pisał o oleju kokosowym, na sobie stosowałam i jakoś mi to nie pomagało, dalej miałam suchą skórę, w końcu zuzyłam ten olej do zrobienia pasty wybielającej do zębów :D

Odpowiedz do tematu