Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Prezenty dla rodziców
Autor Wiadomość
ziel_lena Wysłany: 2015-03-27, 19:49   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
Scaliłam tematy.

W kwestii prezentów, myśmy wymyślili tradycyjne albumy (takie z czarnymi kartkami), w których były nasze zdjęcia z różnych okresów życia np. zdjęcie z chrzcin, z przedszkola, z pasowania na ucznia, z I Komunii itp. Na każdej stronie były powklejane po 2 zdjęcia - jedno męża i jedno moje z mniej - więcej tego samego okresu życia. Co ciekawe, wiele zdjeć mieliśmy podobnych, na jednym mamy prawie takie same czapki ;-)

W pewnym momencie zaczynają się zdjęcia, na których jesteśmy razem :-) a potem są puste strony z komentarzem "do dalszego uzupełniania".

Problem był ze zdjęciami, ciężko było uzyskać od fotografa wydruk zdjęć o niestandardowych rozmiarach (poskanowaliśmy zdjęcia z dzieciństwa, poza tym było dużo zdjęć robionych aparatem cyfrowym)... prosiłam o zmniejszenie każdego zdjęcia do formatu mniej-więcej a6 i powiedziałam, że w przypadku niestandardowego formatu niech zdjęcie będzie mniejsze, a białe obwódki itp sama sobie poobcinam. Zdjęcia odbierała siostra, nie zajrzała do środka i zapłaciła... Niestety, wydrukowano nam wszystko jak leci na tym samym formacie, bez zmniejszania, wiec pierwsza partia zdjęć była w większości do wyrzucenia - poobcinane w połowie np. pół głowy itp.... gdybym to ja odbierała, to pewnie bym obejrzała i nie przyjęła takich zdjęć, bo zamówiona usługa nie została poprawnie wykonana... na szczęście za drugim razem mąż załatwił gdzieś indziej wydruk i wyszło w miarę ok, chociaz też bez szału....

Pomysł został przyjęty pozytywnie, wiem, ze podobał się gościom, babcie się wzruszyły itp... Niestety nie wiem, jakie są dalsze losy albumów tzn. nie wiem, co ze swoim albumem zrobili teściowie. Moi rodzice zarzucili gdzieś i się kurzy :( podejrzewam, jeżeli go wyjmą i uzupełnią, to dopiero, jak pojawią się dzieci...

Z drugiej strony - może im się nie chce drukować zdjęć i wklejać... myśmy też jeszcze naszych zdjęć ślubnych nie wkleili, bo jakoś się nie złożyło :masakra: chciałabym dodrukowć jakieś, ale boję się, że będzie taki problem z fotografem, jak przy tych albumach dla rodziców.

A może w gruncie rzeczy taki album to zawracacz dupy? sama nie wiem.
W każdym razie uważam, że to i tak lepszy pomysł, niż kwiaty, które padną po kilku dniach ;-)

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)
Ostatnio zmieniony przez ziel_lena 2015-03-29, 16:20, w całości zmieniany 1 raz  

MagAz Wysłany: 2015-03-27, 20:29   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Wasz pomysł z albumem wydaje mi się bardzo fajny. My zastanawiamy się nad filmikiem. Nasz kamerzysta ma kilka, które wpadły mi w oko. Tam też wykorzystywany jest motyw ze zdjęciami z dzieciństwa i późniejszych.
Co do zdjęć ze ślubu (skoro masz niemiłe wspomnienia z tamtym drukiem) to może opcja fotoksiążki byłaby lepsza. Wiesz sama wybierasz szablon do którego dopasowujesz swoje zdjęcia. Wydrul masz całej strony, a wcześniej wiesz jak ona będzie wyglądać więc ryzyko pomyłki formatu jest znikome.

edytowałam - usunięta reklama - ziel_lena
Ostatnio zmieniony przez ziel_lena 2015-03-29, 16:16, w całości zmieniany 1 raz  

Aditu Wysłany: 2015-03-28, 06:33   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

My robiliśmy film, który był puszczony w trakcie wesela. Dziękowaliśmy w nim rodzicom (największa część filmu), dziadkom, świadkom, gościom. Prócz tego kupiliśmy prezenty rzeczowe: mikrofalówkę i blender (dla rodziców), zestaw do wina świadkom i pióro dla dziewczyny, która zrobiła nam zaproszenia i całą oprawę graficzną wesela.

ziel_lena Wysłany: 2015-03-29, 16:16   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
MagAz napisał/a:
to może opcja fotoksiążki byłaby lepsza.

mamy album (dostaliśmy w prezencie), więc chciałabym go wykorzystać

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

mada55582 Wysłany: 2015-04-09, 08:51   

Net włączony- gar z zupą spalony

my robiliśmy albumy dla rodziców w ramach podziękowań od momentu naszych narodzin ( w sumie ciąży mam) przez całe dzieciństwo, ( te części albumów różniły się) potem były już wspólne gdy byliśmy już razem..... teraz rodzice uzupełniają Albumy o nowe zdjęcia już sami oczywiście musimy im te zdjęcia dostarczyć bo inaczej tak jak pisała ziel_lena pewnie nic by tam się nie działo

My

wkamiski Wysłany: 2016-04-22, 10:23   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Tak, tak jestem jak najbardziej za

reklama jest platna/carol

Odpowiedz do tematu