Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Srodki przeciwbolowe dla psa
Autor Wiadomość
Max Giray Wysłany: 2008-12-11, 17:17   Srodki przeciwbolowe dla psa

Net włączony- gar z zupą spalony
Life is good!

Mam pytanie, jaki srodek przeciwbolowy moge podac psu - bez konsultacji z weterynarzem, czyli 'ludzki'? Czy moze to byc np. ibuprofen - 200mg, czy np. polowka? Czy kupic jakis lek dla dzieci? Czy lepiej nie ryzykowac?

Who is John Galt?

dobbi Wysłany: 2008-12-11, 17:19   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

a co mu jest, że chcesz go nafaszerować?
nie wiem, może lepiej aspiryne?

życie to nie zumba

Max Giray Wysłany: 2008-12-11, 17:24   

Life is good!

dobbi napisał/a:
a co mu jest, że chcesz go nafaszerować?
nie wiem, może lepiej aspiryne?

Widze, ze lapa ja boli, podkurcza i sie trzesie jak jej dotykam, no i nie stawia jej pelnym ciezarem na ziemi. Przytyla ostatnio i sie stala leniwa, wiec pewnie ja sobie obila, jak skakala po schodach. Nie pojde dzis do weta, wiec chce jej chociaz bol usmierzyc..

a aspiryne, taka bayerowska, to cala tabletke, czy pol? Pies jest srednich rozmiarow..

Who is John Galt?

dobbi Wysłany: 2008-12-11, 17:46   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

nie wiem, kurcze mam jakoś wątpliwości co do podawania ludzkich środków psu...tzn. inaczej, nie mam doświadczenia :)
może spróbuj rozgnieść pół tabletki aspiryny i rozpuścić w wodzie i jej podać, a jutro do weta.

życie to nie zumba

Max Giray Wysłany: 2008-12-11, 17:50   

Life is good!

dobbi napisał/a:
nie wiem, kurcze mam jakoś wątpliwości co do podawania ludzkich środków psu...tzn. inaczej, nie mam doświadczenia :)
może spróbuj rozgnieść pół tabletki aspiryny i rozpuścić w wodzie i jej podać, a jutro do weta.

Tak zrobilam.. :) a co do ludzkich.. Izzy jest alergiczka, i dostaje czasem srodki na alergie - tyle ze w dawkach dla dzieci. Wiec pewnie niektore mozna, problem wlasnie w dawkach..

Who is John Galt?

dobbi Wysłany: 2008-12-11, 18:03   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

daj znać czy...yyy...jak zareagowała :)

życie to nie zumba

Max Giray Wysłany: 2008-12-11, 18:11   

Life is good!

dobbi napisał/a:
daj znać czy...yyy...jak zareagowała :)

:rotfl:

Na razie nie zareagowala.. poczekam jeszcze troche i dam jej druga polowke..

Who is John Galt?

ewak Wysłany: 2008-12-12, 07:12   

Wprawdzie musztarda po obiedzie, ale wtrace swoje 3 grosze:

Musze przyznac, ze dosc odwaznie i ryzykownie postapilas Max. Na szczescie aspiryne uznaje sie za w miare bezpieczny lek dla psow, ale trzeba uwazac z jego stosowaniem poniewaz zmniejsza krzepliwosc krwi. I w ramach ostrzezenia: samodzielne podawanie psom Ibupromu i Paracetamolu zdecydowanie odpada! A juz zwlaszcza u kotow! Dodatkowo nie nalezy laczyc lekow przeciwbolowych! W ogole ze zwierzetami jest tak, ze sa bardziej wrazliwe na leki przeciwbolowe, niz ludzie, wiec generalnie powinno sie je ZAWSZE podawac jedynie z przepisu lekarza w dokladnie takiej dawce, jaka zalecil!

I na potwierdzenie powyzszych wypocin, kilka slow na ten temat od lek. wet

I jeszcze druga strona medalu - pies odczuwajac bol, oszczedza chora lape. Znieczulajac go, mozemy przycznic sie do pogorszenia jego stanu. Oczywiscie wszystko w ramach zdrowego rozsadku.

Jak Izzy dzisiaj? Co z lapka? Jakiej rasy jest sunia? Czy jest duza? Czy miala robione przeswietlenie pod katem dysplazji? Ile ona ma?

PS.Jesli pies bardzo cierpi, a my naprawde nie mamy jak skonsultowac sie z weterynarzem i stoimy pod sciana, to z dostepnych ludzkich lekow mozna mu podac pyralginum o najnizszym stezeniu. Okolo 1/7 dawki dziennej zalecanej dla czlowieka, po uprzednim napojeniu psiaka. Po czym stale monitorujemy zachowanie psa i sprawdzamy stolec (jesli jest koloru brunatnego/ czerwonego natychmiast przerwamy leczenie na wlasna reke!). Uwaga! Powyzsze lecznie bolu stosujecie na wlasna odpowiedzialnosc!

Nie szata zdobi człowieka, lecz dusza szlachetna.

Max Giray Wysłany: 2008-12-13, 03:51   

Life is good!

Dzieki Ewak. Izzy nie poprawilo sie wcale po aspirynie. Tzn. zachowuje sie tak samo. Nic niepokojacego nie zauwazylam. Wiecej aspiryny nie dostala. Natomiast wyczailam, ze faktycznie musialo jej sie cos wbic w lape, bo lize ja, a kiedy ja zaczynam ja ogladac, to zaczyna na mnie warczec. Ale tez niestety nic w lapie nie zauwazylam. Wiec albo jutro polowek z nia powalczy, albo po prostu bierze ja rano do weta.

Dziekuje jeszcze raz za informacje. :)

ps. Izzy jest mieszancem, ma 3,5 roku. Nie podejrzewam dysplazji. (Wilczek rodzicow ma dysplazje i wiem, jak to wyglada).

Who is John Galt?

ewak Wysłany: 2008-12-13, 05:59   

Max Giray napisał/a:
ps. Izzy jest mieszancem, ma 3,5 roku.

To dobrze, ze dysplazja odpada. Ze wzgledu na wiek psa mozna tez raczej wykluczyc schorzenia charakterystyczne dla okresu rozwojowego.

Ale powodow bolu lapy moze byc wiele. Poczawszy od kulawizny pourazowej, poprzez dyskopatie (w tym przypadku w gre wchodzi kulawizna konczyn przednich), skonczywszy na zerwaniu wiezadla krzyzowego kolana czy nawykowowym zwichnieciu rzepki. Jesli podejrzewasz skaleczenie lub cialo obce w lapce, to koniczne bedzie usuniecie go i odkazenie rany. Mozliwe, ze rowniez i zszycie.

Daj znac jak Izzy.

awangarda w stylu retro Wysłany: 2008-12-13, 08:22   

Starsza Kobieta

Max myslke, ze najlepszym wyjsciem jest wet.

nam na bole glowy emilki weterynarz kazal kupic panadol dla dzieci, ale to juz bylo po diagnozie.

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

ewcia Wysłany: 2008-12-13, 12:45   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Na pewno szerokim łukiem omijać diclofenaki (na szczęście są na receptę i nie można kupić ich od ręki). Po lekach z tej grupy przeciwbólowych, pies czy kot może zakończyć swój żywot.

Marzenia Wysłany: 2008-12-14, 12:24   

Ja dawałam po telefonicznej konsultacji z wetem Apap, 1 tablekę na 20 kg psa. Ale oczywiście tylko w sytuacji awaryjnej.

kasia ewa Wysłany: 2008-12-15, 14:07   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

A mnie wet zawsze doradza pyralginę w czopku (na receptę), ewentualnie w tabletkach (bez recepty).

ewak Wysłany: 2008-12-16, 06:08   

Tak sie zastanawiam na ile wypisanie w temat dawkowania i nazw lekow pomoze/ zaszkodzi psom uzytkowniczek forum. W koncu kazdy przypadek jest inny, kazdy pies jest inny, kazdy powod bolu moze byc inny. A tak jak wspomnialam, pies ma inny metabolizm, niz czlowiek i naprawde ludzkie lekarstwa przeciwbolowe moga mu konkretnie zaszkodzic. A chyba nie chcemy eksoperymentowac na jego zdrowiu? Apeluje wiec o rozwage w stosowaniu sie do powyzszych porad, nawet w sytuacjach awaryjnych. I przede wszystkim, o elminowanie przyczyny bolu, a nie jego zaleczanie.

Odpowiedz do tematu