Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Trzeci migdał
Autor Wiadomość
Wanderer Wysłany: 2015-12-16, 21:09   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Moja mała miała w ciągu ostatnich dwóch miesięcy dwa razy fiberoskopię. Szczęśliwie mimo że trzeci migdał jest sporo przerośnięty na razie świetnie reaguje na leki, więc możliwe, że obędzie się bez wycinania. Niemal wszyscy lekarze usiłują mnie przekonać, że przerośnięty migdał w jej wypadku to wynik alergii :niepewny: Hmm...dopóki nie poszła do żłobka nie wiedziałam nawet co to katar, nigdy nie miała żadnych objawów alergii...więc nie wiem co o tym myśleć :niepewny:

Izuu Wysłany: 2015-12-17, 14:42   
Poważnie uzależniona

Pani w recepcji mowila o zwolnieniu. Dzwonilam do Formmedu, tam juz jakis czas nie pracuje. Zapytalam ich na fb i odpisali ze najblizej za miesiac bedzie. Oby. Czy tam nie ma partaczy pewnosci nie mam ;) Z Pania dr Wakarow czulam sie bezpiecznie i dobrze zaopiekowana. Poza tym podejscie do pacjenta tez przemawia na Jej korzysc no i zna dokladnie nasza sytuacje, Tymianek ja lubi. Nic to zobacze co powie Pan dr. Oby nie bylo sytuacji ciecie na cito...

Zaczelam zglebiac temat plagi przerosnietego 3 migdala. Gdzie sie nie rusze, znajomi, pacjenci, fora wszyscy w kolo wycinaja... Doszlam do tego ze alergie i niestety robaki sa przyczyna tej plagi.. Ja w to wierze.

Tym razem licze tfu tfu ze Mlody ma mononukleoze a nie angine, i ze po przeleczeniu wroca do swych rozmiarow. Zabieg bez Wakarow, i kolejna narkoza mnie na te chwile przerasta.

Kocham Cię jak stąd do Księżyca... i z powrotem.

dilbi Wysłany: 2015-12-17, 17:10   

Forumowy wyjadacz

focia napisał/a:
A on a nie jest w ciąży?

Też się zaczęliśmy z mężem nad tym zastanawiać :)

Izuu, my walczyliśmy wszystkim dostępnymi środkami, żeby tego migdałka nie wycinać. Zajęło nam to ponad 3 lata. W końcu jak już wszystko zawiodło - wycięliśmy. I naprawdę jest o niebo lepiej.
Z perspektywy czasu czy zrobiłabym to szybciej - nie. Bo mam pewność, że zrobiłam wszystko co mogłam, żeby spróbować rozwiązać problem inaczej.
Ale moja Młoda się nie dusiła, nie miała bezdechów, nie przestawała słyszeć, wiec mogliśmy czekać.

Maleńka .
Jeżeli powiedzenie ‘co nas nie zabije to nas wzmocni’ jest prawdziwe, to ja qrw.. już jestem nieśmiertelna!!

Izuu Wysłany: 2015-12-17, 17:26   
Poważnie uzależniona

dilbi , Mlody mial adenotensylotomie ( wyciecie 3, podciecie pobocznych ) zlecona przez dr Wakarow 2 lata temu. Ostatni raz dr W ogladala go w marcu, mowila ze odrosl ale jest maly, rozowy, wchlonie sie. Po tej wizycie byly ponad 3 mce bez infekcji, teraz przechodzi czwarta w okresie szkolnym i trudno mi uwierzyc by to spowodowalo taki nagly przerost plus bezdechy i noce z bani od 4 tyg. Obstawiam ta mononukleoze... Jak bedzie trzeba ciac to wyjscia nie bedzie ale lepiej bym to przyjela z ust i pod opieka dr Wakarow.

Jak uslyszalam ze dluzsze zwolnienie to tez pomyslalam o ciazy ;)

dilbi Wysłany: 2015-12-17, 17:33   

Forumowy wyjadacz

Izuu, to Wy już po solidnych przejściach.
Nie wiem czy Ci to cokolwiek pomoże, ale p.Ania - kiedyś tam, jak jej się skarżyliśmy na termin oczekiwania na wizytę (w enelmedzie) polecała nam dr. Agnieszkę Gutowską - sprawdziłam - też pracuje w Oto - jak korzystacie z tej przychodni.

Maleńka .
Jeżeli powiedzenie ‘co nas nie zabije to nas wzmocni’ jest prawdziwe, to ja qrw.. już jestem nieśmiertelna!!

Izuu Wysłany: 2015-12-17, 19:19   
Poważnie uzależniona

Oooo zadzwonie jutro jak z terminami. Bo niestety proponowany doktorek nie ma najlepszych opinii :(

dilbi Wysłany: 2015-12-18, 08:55   

Forumowy wyjadacz

Wiesz, my przyjęliśmy radę jako pewniaka - dlatego Ci to przekazałam
I jak z terminami jest? Dzwoniłaś?

Maleńka .

Wanderer Wysłany: 2015-12-18, 20:09   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

dilbi napisał/a:
Izuu, to Wy już po solidnych przejściach.
Nie wiem czy Ci to cokolwiek pomoże, ale p.Ania - kiedyś tam, jak jej się skarżyliśmy na termin oczekiwania na wizytę (w enelmedzie) polecała nam dr. Agnieszkę Gutowską - sprawdziłam - też pracuje w Oto - jak korzystacie z tej przychodni.

Ja dr Gutowską też polecam (nasz lekarz prowadzący :) ). Niestety w Enelmedzie nie robi fiberoskopii, my to badanie robiliśmy w Enel u dr Kapiszewskiej i ja nie mam zastrzeżeń, choć opinie w internecie trochę mnie odstraszały ;)
Jak migdał daje w kość porządnie to lepiej jednak wyciąć. Syn mojego szwagra miał migdał wycinany dwukrotnie, bo też przerost pojawił się jeszcze po pierwszym wycięciu. I to była bardzo dobra decyzja, bo przestał mieć problemy ze słuchem, ciągłe zapalenia uszu i inne infekcje.
Moja bez leków chorowała dwa razy w zeszłym sezonie przedszkolnym (i nigdy nie było to związane z uszami), nie chrapie, nie ma bezdechów, słuch ma zbyt dobry ;) Odkąd bierze leki nie choruje w ogóle (tfu, tfu...), więc na razie mam optymistyczne podejście do tej walki :padam: Tyle, że w alergię jako źródło tych kłopotów akurat w naszym wypadku nie chce mi się wierzyć, ale mniejsza o to ;)

Izuu Wysłany: 2015-12-18, 20:28   
Poważnie uzależniona

U nas jednak kolejny zabieg. Boczne przerośnięte. Jesteśmy wciśnięci na styczeń. Oby ten grudzień zleciał szybko. Chciałabym już ulżyć Młodemu. :zalamany:

dilbi Wysłany: 2015-12-20, 18:33   

Forumowy wyjadacz

Izuu, :( :( A sterydami nic nie da się pomóc - chociaż troszeczkę?
A gdzie będziecie ciąć??

Maleńka .

Izuu Wysłany: 2015-12-20, 20:59   
Poważnie uzależniona

Rozmiar i stan Tymiana już tylko na cięcie. Tym razem zrobimy na NFZ w oddziale u ordynator, która badała Młodego. Zaufalam Jej i zostaniemy przy tej decyzji. Nawet nie mam siły na kolejne wizyty i kombinowanie. Poza tym przerwa świąteczno- noworoczna nie daje pola manewru, więc myślę że i przy Wiertniczej termin byłby w podobnym czasie jak w szpitalu. Kciuki proszę by telefon wkrótce zadzwonił.

Szkoda że nie ma sposobu na ostateczne wycięcie 3go tak jak w przypadku bocznych. :masakra: Już sobie wkrecam że to się nigdy nie skończy. Logopedka mi mówila że ma chlopca który miał wycinane 7 razy :mur:

nata Wysłany: 2015-12-20, 21:04   

Poważnie uzależniona

Izuu napisał/a:
Logopedka mi mówila że ma chlopca który miał wycinane 7 razy

Trochę nie w temacie, chodzicie ciągle do H.Z, czy zmienialiście?

U nas miało być cięcie w paźdzrniku, ale tydzień przed zabiegiem, na ostaniej kontroli okazało się, że młody słyszy już normalnie, a migdał ładnie obkurczony (wakacje i brak infekcji zrobiły swoje). Także póki co w razie kataru walczymy przecialergicznymi i sterydem.

Izuu Wysłany: 2015-12-22, 15:18   
Poważnie uzależniona

nata, nie chodzimy. Mamy nową koło domu.

O jakich sterydach mówicie?

nata Wysłany: 2015-12-22, 15:21   

Poważnie uzależniona

Izuu napisał/a:
O jakich sterydach mówicie?

Młody ma Avamys do nosa.

izajka Wysłany: 2015-12-22, 15:40   

Poważnie uzależniona

u nas avamys czy nasometin nie pomagal :kwasny:

Iga&Judyta

Odpowiedz do tematu