Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Trzeci migdał
Autor Wiadomość
nata Wysłany: 2016-02-04, 18:04   

Poważnie uzależniona

Izuu napisał/a:
nata co do kataru przeciągającego się czytałaś o katarze grzybiczym i zatokach? Candida powoduje takie akcje..

A to wyszłoby w wymazie? Bo robiliśmy wymaz z nosa i było ok :niepewny:

Izuu Wysłany: 2016-02-07, 11:11   
Poważnie uzależniona

esoes napisał/a:
U nas wyciecie migdalkow wymagalo kilku godzin w szpitalu i to byla jedyna trauma dla mlodego. Obce miejsce. Po 24h jadl bułkę. Na lody i produkty mleczne pozwolenia nie mielismy gdyz bakterie mleczne mogą opoznic gojenie. Soki podobnie, wiec zostala zimna woda i bulka przez 2 dni. Potem juz spokojnie wciągal wszystko.

Wyciecie trzeciego i podniebiennych tak gładko przeszliście?
U nas po wycieciu trzeciego i przycieciu bocznych można rzec było lajtowo. 3h po biszkopty i duzo picia, po 8h wypuścili nas do domu. Tym razem z całkowitym ciachnięciem było znacznie gorzej... No ale mamy to za sobą. Młody wczoraj obejrzany przez dr Wakarow dobrze oceniony. Włuknik jeszcze jest, jeszcze miesiac bez wysiłku i szkoły. Ale ciepłe i kwaśne może wcinać. Jakbyście widziały minę jak wypił do kolacji ciepła herbatkę i wciągnął ulubioną sałatkę z fetą... Dziś wstał z uśmiechem że może iść już na spacer ;)

nata, pytałam o refluks. Doktor nie widzi związku za to z pasożytami tak. Mogą być przyczyną takiego przyrostku tkanki. Odliczam do kwietnia w takim razie. A jeśli podejrzewają u Fi refluks to też to zbadaj, bo nieleczony uszkadza błonę przełyku a do tego jest podłożem do częstych infekcji... Specjalizacje z tego też mam jakby co :masakra: A jak się wybierasz do naszej dr to powiedz o podejrzeniu refluksu i poproś o fiberoskopie migdałka i krtani, wtedy dr musi zejść kamera ciut niżej i trwa to w sekundach dłużej ale bedziesz wiedziała co z refluksem. U Tymiana właśnie tak się potwierdziło, bo przy fiberoskopii krtanii widać zarzucanie treści na przełyku. Naszemu gastro to wystarczyło,polegał na ocenie Pani dr. Wtedy też doktor przepisała nam pierwsze leki i objawy się wyciszyły na jakieś pół roku.

Co do wymazu nie mam pojęcia. Wiesz T miał za każdym razem wymazy z nosa i gardła i zawsze jałowo a daję sobie uciąć reke ;) że dr Ozimek potwierdzi te paskudna Candide która odżywiamy jogurcikami i cukrem Wrrr Jeśli jelita są zagrzybione to zatoki też.

Kocham Cię jak stąd do Księżyca... i z powrotem.

esoes Wysłany: 2016-02-07, 12:11   
Net włączony- gar z zupą spalony

Tak, u nas wyjatkowo dobrze przeszlo wyciecie i bocznych i trzeciego i w jednej narkozie jeszcze naciecie blon bebenkowych oraz podciecie wedzidelka mielismy .
Dziecię mialo 4.5 roku wowczas. Starszy mial wycinane w wieku 9l. I wycinaną przerosnietą sluzowke nosa. Tu juz z nosem bylo trudniej. Oddychanie podczas jedzenia z tamponami w nosie... chyba bledem bylo polączenie obu zabiegow.

PaniIlona Wysłany: 2016-02-22, 08:29   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Trzeci migdał ma wiele powikłań. Jeśli masz możliwość usunięcia go za pomocą zabiegu w najbliższym czasie to bardzo dobrze. Trzeci migdał powoduje niedrożność nosa u dziecka. W wyniku tego dziecko często cierpi na przedłużające się katary. Osoba z trzecim migdałem oddycha głównie przez usta i chodzi z otwartą buzią. Za usunięciem trzeciego migdała są także ortodonci. Mówią oni o wpływie trzeciego migdała na prawidłowy zgryz. Zabieg jest bezpieczny, a dziecko po wybudzeniu z narkozy może normalnie funkcjonować.

Nabla Wysłany: 2016-02-22, 09:31   

Starsza Kobieta
Every man must dine

PaniIlona napisał/a:
Trzeci migdał ma wiele powikłań.

Trzeci migdal jest fizjologiczny i wystepuje u wszystkich dzieci. Problematyczny jest jedynie jego znaczny przerost.

(normalnie jakbym slyszala pana w poczekalni przed podaniem jodu radioaktywnego - "taka mloda i juz ma tarczyce" :rotfl: )

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Madeleine Wysłany: 2016-02-22, 10:05   

Starsza Kobieta

Nabla napisał/a:

(normalnie jakbym slyszala pana w poczekalni przed podaniem jodu radioaktywnego - "taka mloda i juz ma tarczyce" :rotfl: )
Powiem cos gorszego: tylu mezczyzn ma prostate :rotfl:

Misiaczek Wysłany: 2017-01-25, 09:03   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

Dziewczyny czy do laryngologa dziecięcego trzeba mieć teraz skierowanie, bo to co roku się zmienia i nasza neurologopeda nie wiedziała. Badanie słuchu miałyśmy robione w czerwcu a teraz ze jeszcze mała nie mówi to karzą nam zrobić badanie 3 migdała czy nie jest przerośnięty.

Zmora Wysłany: 2017-01-25, 09:14   

Starsza Kobieta

Misiaczek, ale chcesz iść do tego samego laryngologa, u którego byłyście w czerwcu? To chyba nie potrzeba, ale to wg mojego info o laryngologu dla dorosłych, które dostałam w grudniu. Ja zawsze pytam podczas rejestracji, czy potrzebują skierowania i na jaki kod poradni (zdarza się, że specjalista dziecięcy przyjmuje pod kodem poradni dla dorosłych)

Misiaczek Wysłany: 2017-01-25, 09:21   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

Do tego samego lekarza nie pójdę bo nie wykonują takiego badania. Dlatego szukam gdzie indziej.

nata Wysłany: 2017-01-25, 10:56   

Poważnie uzależniona

Jeśli szukasz innego lekarza, to musisz miec skierowanie.

Misiaczek Wysłany: 2017-01-25, 11:07   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

Dzieki

Odpowiedz do tematu