Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwszy wozek - poradnik
Otwarty przez: CHATOR ( 2012-01-29, 14:05 )
Autor Wiadomość
Nabla Wysłany: 2017-06-19, 12:02   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Fiba napisał/a:
Dla starszego dziecka też jest ok? Nie ma przykurcoznych nóg?

Kup z regulowanym podnozkiem i nie bedzie problemu.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

markdottir Wysłany: 2017-06-19, 22:23   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Fiba, to kwestia która wersja. Cameleon 3 będzie droższy. Ja szukałam 3, bo zależało mi na składanej gondoli, a 2-ka słabo się składa. Ma też mega-budę. Największą jaką widziałam (zapomnij o wieszaniu pieluch i innych patentach). I jeszcze pałąk jest zmieniony.
Jak pojawiłam się 3-ka to ceny 2-ki mocno spadły.

Ja tam lubię kubełkowe siedziska. Dla malucha MZ spoko.

Jeszcze są blogi "mama wozi bardziej" i "matka dentystka", gdzie znajdziesz sporo recenzji wózków. :)

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Matylda Wysłany: 2017-06-20, 06:29   

Starsza Kobieta

Fiba, jabyś jednak bugaboo odrzuciła, to ja ze swojej strony teutonię beyou polecam. Właśnie na rozkładane na płasko siedzisko ją wybrałam, bo jednak moje dziecko sporo czasu w wózku spędzało (spanie na brzuchu, na boku więc było koniecznością).

FotoStwory

Zmora Wysłany: 2017-06-20, 18:22   

Starsza Kobieta

Moja koleżanka miała jednego z nowszych x-landerow i była zadowolona, choć przyznam, że mi się średnio prowadził, ale może to kwestia przyzwyczajenia do innego.

Zerknij na firmy baby design (szczególnie model Lupo) i babyactive. Pewnie ich nie znasz, a całkiem fajne wozki oferują.

Jedna ręką na klik to się Babyjoggery składają. Ale czy faktycznie tylko takie składanie wchodzi w grę?

alexa Wysłany: 2017-06-20, 20:44   

Starsza Kobieta

Moja jedna przyjaciolka kupila po naszym rozpoznaniu Casualplay Loop (bardzo fajny, ale chyba bardziej miastowy) a druga Camarelo i o ile bylam sceptyczna (nie mój typ) to z ręką na sercu muszę przyznać, że jak ktoś lubi wózki z zawieszeniem to ten jest duzy (gondola), wygląda na wygodny, jak na swoje gabaryty nie jest cięzki, siedzisko spacerowki ma wpinane w obie strony, dobrze się prowadzi, cena przyjemna.
Tylko chyba zaden nie jest skladany na klik choc wypinanie siedzisk spacerowek idzie gladko, bo stelaż to moment.
Obie myslały nad X-landerem move, ale dla pierwszej, ktora jest niska i drobna był za "potężny", dla drugiej za sztywny (mowilam, że woli inny typ wozkow) ;)

Fiba Wysłany: 2017-06-23, 13:00   

Net włączony- gar z zupą spalony

Hej,bardzo dziękuję za powyższe typy! Byłam dzisiaj w sklepie stacjonarnym i dobra wiadomośc jest taka, że totalnie odchorowałam się na bogaboo... tzn te 10 lat temu rzeczywiście był wyjątkowy (lekki, amortyzacja plus jednak dawał radę w terenie), ale teraz widzę niezłe inne modele.

Alexa, bardzo podoba mi się Casualplay Loop, także dzięki za ten namiar! Niestety nie widziałam go na żywo - ale w necie wygląda super.

Co myślicie o takim podejściu do tematu ...
Mieszkamy w domku, gdzie jest ogródek. Nasza najbliższa uliczzka jest 500 metrowa (ślepa droga, idealna do spokojnyh spacerów, ale nudna). Z kostki brukowej (= równa). Poza tą uliczką są trasy spacerowe całkiem miłe z róznej nawierzchni. Raczej gruntowe drogi z dziurami, trochę asfaltowych z dziurami etc.
Poza tym oczywiście musze mieć wózek który moge w łatwy sposób schować do bagażnika - mamy spore auto, ale nie typoowy van, auto typu combi. No i liczmy 3 dzieci. :)

I teraz tak sobie myślę, że na początek kupię coś takiego:

http://allegro.pl/klasycz...5096138715.html
Termin mam na październik.
Więc ten wózek do początkowych spacerów po tej najbliższej okolicy. Ewentualnie w zależności od modelu (dziecka) usypianie w nim latem na ogródku.
Cena taka, że nie boli, a coś do bujania się przyda nawet do domu.

Potrzebuję też wózka na miasto - wpinany fotelik i funkcjoonalna gondola. Mieszkamy pod miastem więc wszelkie centra handlowe, spacery po mieście, lekarz, no i last but not least - wycieczki rodzinne na weekend czy wakacje.
Myślę wstępnie nad tym (tutaj temat otwarty, musi być 3 w 1, coś w miarę miejskiego, małego, lekkiego -- z naciskiem na spacerówkę)
http://allegro.pl/cybex-2...6652257988.html

Opcją jest teź ten Casualplay Loop

(swoją drogą ciekawe czy tą baze można montować na środkowym siedzeniu w aucie - genialne to!!)

No i jak dziecko podrośnie, to zamiast wózka nr 1 kupię jakiegos używanego X-Landera X-Move, albo cos innego na wertepy (do upierdzielenia w błocie)

Co myślicie? :padam: :padam:

Matylda Wysłany: 2017-06-23, 14:50   

Starsza Kobieta

Fiba napisał/a:
No i jak dziecko podrośnie, to zamiast wózka nr 1 kupię jakiegos używanego X-Landera X-Move, albo cos innego na wertepy (do upierdzielenia w błocie)
To nie lepiej od razu taka opcja?

FotoStwory

Zmora Wysłany: 2017-06-23, 17:08   

Starsza Kobieta

Fiba, prawdę mówiąc z Twojego pierwszego posta zrozumiałam, że nie masz ochoty szaleć, a ten Cybex 3w1 wydaje mi się trochę szaleństwem ;) Tzn. nie widziałam tego wózka i nic do niego nie mam (poza tym, że wcale nie jest bardzo lekki, ale może sensownie się prowadzi, lepiej niz typowe telepadla?), jednak wg mnie nie ma sensu upierać się przy podróżnej gondoli, a ona prawdopodobnie mocno zawęża wybór lub wyraźnie winduje cenę. Sama oboje dzieci (w tym jedno październikowe) przesadziłam w maju do spacerówki (rozkładanej). Z młodszym bardzo często brałam tylko stelaz i wpinalam fotelik (rozkładany Kiedy Evolution Pro), bez gondoli, żeby mieć miejsce w bagażniku. Dlatego gondola do wypadów poza miejsce zamieszkania nie wydaje mi się must have, tym bardziej, że jesienią i zimą mozesz zabezpieczyć niemowlę spiworkiem przed wysunięciem sieę z rozłożonej spacerowki. Nie mówiąc już o spacerówkach z opcją zabudowania podnóżka dla noworodka (woziłam u znajomych maleńkie dziecko w Peg Perego - chyba Book - spacerówce rozłożonej na płasko z zabudowanym końcem siedziska i naprawdę żadnych minusów nie zanotowałam). Także postawilabym na wybór spacerówki, która nie sprawi Wam problemów przy wyjazdach, składaniu itp. a potem oceniła, czy da się tym wozić noworodka i małe niemowlę.

Realiów wiejskich nie znam, chyba wzielabym wielki wózek 2w1, ale przede wszystkim podpatrzylabym, w czym wożą sąsiedzi.

Zmora Wysłany: 2017-06-23, 18:05   

Starsza Kobieta

Już nie mogę edytować, ale właśnie do mnie dotarło, że w cenie Cybexa jest baza pod fotelik, więc teraz już cena nie jawi mi się jako wysoka (o ile i tak kupowalabys nowy fotelik z bazą). Za Casualplay Loop w sumie zapłacisz podobnie, za Valco Baby Snap 4 z pełnowymiarowa gondola też (wózek wyraznie lżejszy, ale chyba mocowanie fotelika jest od czapy, ale wygooglaj go, bo ostatnio sporo recenzji o nim jest na blogach)

markdottir Wysłany: 2017-06-23, 19:15   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Osobiście nie widzę sensu kupowania tego wózka za 400 zł.
Cybex spoko, ale najpierw sprawdźcie, czy:
- wejdą Wam 3 fotele z tyłu i czy Cybex pasuje Wam do samochodu, bo u nas na 3 samochody do 2 nie pasował.

Edit, jak patrzę na tego X-Landera X-Move to bym chyba od razu go wzięła, jeśli nie jesteś zafiksowana na składaną gondolę i przeżyjesz wożenie dziecka w foteliku w CH na przykład.
Ja jeżdżę nissanem micrą, więc muszę mieć składaną gondolę, bo inaczej nie zmieściłabym wózka i 2 dzieci. ;)

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

Fiba Wysłany: 2017-06-26, 07:12   

Zmora, ten Valco Snap Baby 4 (i zwykly) wydaje się rewelacyjny! Lekki i opinie ma naprawde dobre!
Chyba mentalnie, mimo że nie urodziłam, to już spacerówkę kupuję ;)
Z doświadczenia wiem, że gondola to na chwilę jest, więc nie chce inwestować, ani determinować nią stelaża. W cybexie podlinkowałam aukcję z gondolą, bo jest chyba za ok 350 zł więc skoro jest to czemu nie ...
Nie zależy mi na składanej gondoli, bo nie będę jej pakować z całą rodziną na wyjazd (a nie na wyjazd, tylko na spacer i tak się zmieści).

Czy może wiecie, czy baza pod ten pierwszy fotelik da się zamontować na środkowym siedzeniu? Tam nie ma norlanej podłogi tylko ten stopień / podwyższenie. Starsze dzieci są już na tyle duże, że nogi im "wiszą", więc lepiej żeby siedziały po bokach.

alexa Wysłany: 2017-06-26, 14:44   

Starsza Kobieta

Loop w wersji głębokiej i spacerowka przyjaciolka kupila za okolo 1600 zł. Jedyny minus jaki teraz widzi to slaby brak dostępu do koszyka pod wózkiem (przynajmniej w wersji z gondolą).

Z netu "Najbezpieczniejsze miejsce w samochodzie, jeśli chodzi o montaż fotelika samochodowego dla dziecka, to miejsce pośrodku tylnej kanapy, o ile jest ono wyposażone w 3-punktowy pas bezpieczeństwa lub mocowanie ISOFIX. Zapewnia ono najlepszą ochronę dla dziecka podczas zderzenia bocznego poprzez oddalenie od strefy uderzenia."
"Niestety w wielu samochodach z powodu braku 3-punktowego pasa, wąskiego siedzenia lub niestabilnego montażu zamocowanie fotelika z tyłu po środku nie jest możliwe."

Hmmm to chyba mozna, ale nie zawsze będzie to mialo sens :niepewny:

Nabla Wysłany: 2017-06-26, 15:39   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Fiba, a jaki masz samochod? jesli 7miomiejscowy, to nie ma zadnego problemu z montazem na srodkowym siedzeniu, ale 3 foteliki obok siebie moga nie wejsc.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Asik0011 Wysłany: 2017-06-27, 15:21   

Poważnie uzależniona

Fiba napisał/a:
Oto "wymagania":
Wózek z amortyzacją i skrętnymi kołami przednimi (chyba takie są?); ma się nadawać na wertepowe wiejskie drogi (Stokke odpada ;) )
W miarę proste składanie stelaża, takie jedną ręką na klik, bez żadnego wykręcania kół czy coś
Spory kosz na zakupy
To wózek dla 3 dziecka, więc w miarę tani :P (kiedyś myślałam o Cameleonie ale mi przeszło po tym, jak wysłałam teraz dwójkę na kolonie :P )
Najważniejsza jest dla mnie spacerówka - raczej nie kubełkowa, wygodne zniżanie siedziska, budka etc (gondola tez ma być, ale przeżyję z tym co jest)

Wszystkie Twoje wymagania spełnia Teutonia Be You Elite. Pojemny kosz z łatwym do niego dostępem. 5 kilo można wcisnąć ;)
Tyle, że ciężka chole*nie, ale za to na wertepach daje radę!

Fiba Wysłany: 2017-07-07, 09:25   

Spieszę donieść, że zakochałam się ;) w BJ City Mini GT. Byliśmy w zasadzie "dla formalności" zobaczy i wybrać Snap Valco (strasznie długie te nazwy wózków się zrobiły ;) . Jednak po przejechaniu BJ mąż stwierdził, że "właściwości jezdne" są najważniejsze w pojeździe :rotfl: no i stanęło na BJ. Wada ogromna dla mnie to brak podnóżka, ale widzę, że ta doróbka całkiem sprawnie wygląda. Jedyny problem polega na tym, że gondola kosztuje tysia, co jest dla mnie inwestycją bez sensu :/ Więc mam zamiar przytulić X-Landera X-Move używanego gdzieś w okolicach tej ceny.

Aha, może się komuś przyda info, że to Snap Valco jest super. Naprawdę genialne - lekkie, w miarę tanie, zwrotne, ma jedną rączkę i skłąda się jedną ręką - super.

Jeśli chodzi o auto, mamy 5 miejscowy spory kombiak, ale napęd na 4 koła powoduje że ta szyna w środku na tylnej kanapie jest bardzo wysoko.... Znając życie znów wyląduje na środkowym miejscu na tylnej kanapie :/ Mocowanie fotelika nr 1 isofixem jest genialne, nie trzeba przeplątywać tego pasa, co mnie zawsze doprowadzało do szału. Logicznie by było, żeby Adela siedziała na środkowym siedzeniu jako druga najmłodsza, ale ona akurat zawsze potrzebuje najwięcej miejsca, wszędzie jej duszno i mało miejsca..

Odpowiedz do tematu