Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwóch świadków HELP
Autor Wiadomość
p. Wysłany: 2008-12-25, 22:30   Dwóch świadków HELP

Net włączony- gar z zupą spalony

Dziewczyny w związku z tym, że sprawy dosyć się skomplikowały, mam pytanie: czy możliwe jest aby było 2-óch świadków płci męskiej? Moja ukochana psiapsióła wyjeżdża i nie wiadomo jak to będzie, czy dotrze czy nie, a chyba nie chcę się stresować niepotrzebnie dodatkowo takimi rzeczami.... i się zastanawiam czy nie wziąć brata na świadka??? Czy jest to możliwe? Mój narzeczony bierze swojego przyjaciela, więc byłoby dwóch mężczyzn i nie wiem czy tak można....HELP :zalamany:

Jeśli taki temat był to przepraszam, ale nie znalazłam :kwasny:

Poprawiłam temat.
Alix

.
Ostatnio zmieniony przez Alix 2008-12-27, 13:52, w całości zmieniany 2 razy  

Alma_ Wysłany: 2008-12-25, 22:32   

Starsza Kobieta

Oczywiście, że tak. Świadkowie muszą być pełnoletni, nie ma dodatkowych wymagań.

p. Wysłany: 2008-12-25, 22:35   

ojeq, Kochana dziękuję Ci bardzo :] Przejdę się jeszcze spytać do naszego kościoła, w którym mamy brać ślub, ale strasznie się cieszę, że jest to możliwe :] Mam nadzieję, że mówisz, też o ślubie kościelnym, że przy cywilnym może być 2-óch mężczyzn to wiem i stąd mój pomysł bo kodeks wymaga jedynie 2-óch świadków, ale kościół rządzi się swoimi prawami, a tak dobrze ich nie znam i stąd mój dylemat...

.

ziel_lena Wysłany: 2008-12-25, 22:45   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
bylam kiedys na slubie, na ktorym bylo dwóch facetów jako swiadków, wiec nie ma problemu :)

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

madziulka Wysłany: 2008-12-25, 23:17   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

ja bralam slub koscielny i swiadkami byli nasi bracia, nie bylo najmniejszego problemu :)

aisile Wysłany: 2008-12-26, 00:40   

Jak do nas trafilas?: gimbla
wiem, że to nie dokladnie ten wątek, ale mam pytanie, czy swiadkowie muszą miec bierzowanię? Już słyszałam tyle sprzecznych opini :niepewny: dzięki

Miłość jest ślepa, ale ślub przywraca jej wzrok :D

Alma_ Wysłany: 2008-12-26, 01:08   

Starsza Kobieta

Nie. Świadkowie muszą być pełnoletni.
Nie ma wymagań co do wyznania (nie muszą być katolikami, więc tym bardziej nie muszą mieć bierzmowania), płci (mogą być tej samej), narodowości (mogą nie być obywatelami Polski), itp.

Kary Wysłany: 2008-12-26, 08:30   

Starsza Kobieta

Ja miałam na ślubie konkordatowym dwóch świadków panów. Ksiądz nie robił problemów ;)

Łobuz Maksymalny
Miko

p. Wysłany: 2008-12-26, 09:31   

Super, nawet nie wiecie jak się cieszę :hyhy:

aisile, świadkowie nie muszą być bierzmowani ani wyznawcami naszej religii ale czasem księża naciskają aby wybrać jednak takie osoby...i pewnie stąd te sprzeczne opinie, bo co ksiądz to inne podejście do tego tematu

.

Licho Wysłany: 2008-12-26, 10:31   

Forumowy wyjadacz

ja byłam świadkową na ślubie kościelnym, jednostronnym - ja byłam od strony wierzącej ;) przy czym pomimo iż akurat bierzmowanie mam, to moje stosunki z kościłem są raczej... luźne ;) - w każdym razie pies z kulawą nogą nie zapytał się mnie czy mam bierzmowanie i czy w ogóle jestem wierząca...

natomiast słyszałam o sytuacjach (siostra była na ślubie koleżanki) gdzie w ostatniej chwili zmieniano świadkową, bo ksiądz powiedział, że nie udzieli ślubu bo świadkowa jest niepraktykująca... i zmieniali na taką z "papierami"

:police:

joasia_de Wysłany: 2008-12-26, 11:36   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

nas tez troszke nasza swiadkowa nastraszyla, bo powiedziala, ze na innym slubie musiala miec zaswiadczenie, ze jest praktykujaca katoliczka, zeby byc swiadkowa. na szczescie w wawie nikt tego chyba nie wymaga. nam ksiadz tylko powiedzial, ze maja miec wiecej niz 18 lat :)

8.8.2009

p. Wysłany: 2008-12-26, 17:46   

joasia_de, dobrze wiedzieć bo my przecież w tym samym kościele mamy ślub ;) więc się niczym nie martwię :hyhy:

.

justyna_s_s Wysłany: 2008-12-27, 13:45   

Jak do nas trafilas?: z G....
joasia_de napisał/a:
nas tez troszke nasza swiadkowa nastraszyla, bo powiedziala, ze na innym slubie musiala miec zaswiadczenie, ze jest praktykujaca katoliczka

U nas świadkowie musieli dostarczyć karteczki, że byli u spowiedzi!!!!

fastyna Wysłany: 2008-12-27, 14:58   

Starsza Kobieta
leniwiec

ja byłam świadkową w maju i nic takiego nie musiałam dostarczać, świadek nawet u komunii nie był podczas ślubu. Świadkowie mogą być dowolnego wyznania, muszą mieć tylko dokument potwierdzający tożsamość, a to dlatego że tak na prawdę ze strony kościelnej nie są oni potrzebni wystarczy ksiądz, ale są niezbędni jeżeli chodzi o sprawy urzędowe

mój nałóg - blog

ziel_lena Wysłany: 2008-12-27, 16:25   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
joasia_de napisał/a:
nas tez troszke nasza swiadkowa nastraszyla, bo powiedziala, ze na innym slubie musiala miec zaswiadczenie, ze jest praktykujaca katoliczka, zeby byc swiadkowa. na szczescie w wawie nikt tego chyba nie wymaga. nam ksiadz tylko powiedzial, ze maja miec wiecej niz 18 lat :)

hmm mam nadzieje, ze u nas problemów nie bedzie. Świadkowa jest praktykujaca, ale w sprawy wiaryy świadka nigdy się nie wtrącałam i nie wiem, jak to u niego wygląda, acz wydaje mi sie, ze stosunek ma 'letni'.... podejrzewam, ze nawet, jesli by to przeszło u ksiedza, to jesli swiadek np. nie szedlby do Komunii, to potem bylyby komentarze ze strony rodziny :/

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

Odpowiedz do tematu