Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Kuchnia z IKEA
Autor Wiadomość
Madeleine   Wysłany: 2009-01-02, 22:05   Kuchnia z IKEA

Starsza Kobieta

Zakładam wątek dla posiadaczek kuchni z ikea, jak i chcących je mieć ;)

Robię to nie bezinteresownie, bo mam pytanie o sprzęt agd nie z ikei, który pasowałby do mebli. A mianowicie zestaw piekarnik + mikrofalówka, zabudowane w słupku. Jakie konkretnie macie sprzęty, że pasują do wnęki na sprzęt? A może była luka, ale jakoś została zabudowana?

Jakby nie liczyć, wychodzi mi sprzętu 93 cm, a dziura jest 103 :/ Co teraz?

Blutka Wysłany: 2009-01-02, 22:09   

Starsza Kobieta

To ja dorzucę pytanie - też o agd - macie? zadowolone jesteście?

Kirka Wysłany: 2009-01-02, 22:20   

Starsza Kobieta

ja mam piekarnik i plyte Rosier (marka chybanie znana w pl) pasuje idealnie, nie ma odstepow ani nic.

Wyciag mam z Ikea, bo mi sie bardziej podobal i pasowal.

:police:

MarMaja Wysłany: 2009-01-03, 00:17   

Starsza Kobieta

Mad - np. kupić piekarnik z szufladą podgrzewaną... (o ile dobrze kojarzę to chyba właśnie ta szafka jest na piek + mikr + szuflada) albo zrobić zwykłą płytką szufladę lub dać po prostu zaślepkę a piekarnik oprzeć na dodatkowej półce, umieszczonej po prostu wyżej.

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

Madeleine Wysłany: 2009-01-03, 07:18   

Starsza Kobieta

MarMaja, no właśnie też tak kombinuję - tyle, że np. chyba nie ma w ikei frontów do szuflad na 10cm, tylko na 12, szuflada podgrzewana to 14 cm :/

Blutka, moja teściowa ma agd od nich.
Okap jak okap, ale reszta słaba: w tej samej cenie można mieć coś dużo lepszego (np. lodówkę z no frostem i klasą A+, zmywarkę z lepszą organizacją koszy, piekarnik z prowadnicami teleskopowymi itd.). Piekarnik ma fajną opcję blokady przed dziećmi, ale IMO dożo dłużej się nagrzewa niż poprzednio przeze mnie (gorenje), zmywarka w ogóle bez porównania do boscha (szybko zapychające się dysze, znacznie gorsza organizacja miejsca w środku), w kwestii lodówki także da się wymyślić coś lepszego.

Blutka Wysłany: 2009-01-03, 08:17   

Starsza Kobieta

Mad, to mnie zmartwiłaś. Lodówkę i tak chciałam inną, ale piekarnik mi się podobał ichni. A ja dużo używam piekarnika. No i myślałam o zmywarce. Muszę zatem to jeszcze przemyśleć.

Famke Wysłany: 2009-01-03, 09:24   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

zgłaszam się. Jeśli chodzi o sprzęt Ikei - mam okap i zmywarkę. Na razie działają ok. Natomiast piekarnik mam taki:

AEG Elektrolux Competence B 9971-5-M

Generalnie pasuje. Od dołu tam gdzie jest szuflada mam małą szparę (jakieś 0.5 cm). Nie wiem czy w przypadku standardowego sprzetu z Ikei też tak jest. Jak dla mnie wszystko wyglada super.

Płyta natomiast to Bosch PHG206HEU

pasuje idealnie.

pichcenie

Madeleine Wysłany: 2009-01-03, 16:41   

Starsza Kobieta

Famke, dzięki :) Wybrałam inny model, ale o identycznych wymiarach. Mam wrażenie, że problem wynika z wymiarów mikrofalówki :/

Blutka, na 100% wybierz inną zmywarkę, szczególnie, że problemów z dopasowaniem frontów nie będzie, a za identyczną cenę będziesz miała duuużo lepszy sprzęt. Piekarnik ichni nie jest zły, ale dla mnie absolutnym priorytetem są prowadnice teleskopowe. Więc jeśli je chcesz, albo pyrolizę (tego też w Ikei nie ma), to nie masz wyjścia.
Na plus piekarnika - że jest bardzo dobrze zaizolowany i szafki z boku się nie grzeją. Po skończonym pieczeniu włącza się wentylator, który chłodzi urządzenie.

Blutka Wysłany: 2009-01-03, 16:48   

Starsza Kobieta

Ok, nad piekarnikiem pomyślę jeszcze. Miałam brać wszystko, oprócz lodówki (bo ja nie lubię zabudowanych, a tam "gołych" nie ma :P ), a wyjdzie, że nic nie wezmę.

Madeleine Wysłany: 2009-01-03, 16:50   

Starsza Kobieta

Są gołe :lol: Ale też bez sensu od nich ;)

Blutka Wysłany: 2009-01-03, 16:57   

Starsza Kobieta

A płyta elektryczna? Tyż do bani?

Madeleine Wysłany: 2009-01-03, 17:04   

Starsza Kobieta

Nie wiem, mam doświadczenia tylko z gazową (płyta jak płyta, mi się rozstaw palników nie podoba). A która Cię interesuje, tak btw?
Zerknęłam sobie na cenę indukcji - nooo, trochę zaszaleli z ceną, płyty indukcyjne teraz są od 1400, albo i mniej, a ta ichnia nie jest jakaś super hiper.

Blutka Wysłany: 2009-01-03, 17:11   

Starsza Kobieta

W sumie się nie znam na płytach, na pewno nie chcę indukcji, bo ja mało używam kuchni, głównie wszystko przygotowuję w piekarniku, bo mi nie wolno smażonego, więc tylko do gotowania ryżu, itp. rzeczy używam.

Myślałam o czymś zwykłym - teraz mam płytę Candy, ma już chyba 8 lat i nie narzekam, ale porównania nie mam.

Waham się między tą:
http://www.ikea.com/pl/pl...oducts/00126580

a tą - tylko czy naprawdę będę używać tej halogenowej strefy? Pewnie szkoda kasy:
http://www.ikea.com/pl/pl...oducts/00123464

Madeleine Wysłany: 2009-01-03, 17:20   

Starsza Kobieta

uuuu, weź sterowanie sensorowe, to raz. Żadne z tych pól nie jest wielostrefowe. Przez wystające kurki pola są ciasno koło siebie, więc tracisz miejsce. Pole halogenowe to fajna sprawa, ja używałam - bardzo skraca czas.
W podobnej cenie (no, może nie te 600 złotych) masz naprawdę duży wybór fajniejszych płyt. A skoro mało gotujesz, może w ogóle zrób tylko 2 palniki?

Blutka Wysłany: 2009-01-03, 17:27   

Starsza Kobieta

Racja, sensorowe to mus - teraz mam sensory i nie wyobrażam sobie kurków, bo chyba ciężko czyścić. Dwupalnikowa odpada, bo będę się wkurzać, jak raz na jakiś czas przyjdzie mi coś większego ugotować, jakaś Wigilia, czy coś. Szkoda mi nerwów.
Czyli płyta też nie z IKEA? :rotfl:

Odpowiedz do tematu