Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Kuchnia z IKEA
Autor Wiadomość
Nabla Wysłany: 2015-08-08, 20:03   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Loxia napisał/a:
nigdzie się nie spotkalam z taką opinią :( a jakieś konkretne miał na myśli?

W instrukcji mojej zmywarki też jest zalecenie, żeby nie stosować all-in-one.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

czarnonaczarnym Wysłany: 2015-08-09, 07:06   

Forumowy wyjadacz

A ja mimo stosowania takich tabletek i proszków wielozadaniowych i tak wsypuję sól. Tak mi doradził pan, który mi naprawiał zmywarkę :cwaniak: . Po za tym nie lubię tabletek, wolę proszek, bo mam małą zmywarkę, którą włączam 2 razy dziennie i głównie na programie szybkim. Wtedy tabletki się nie rozpuszczają do końca, a nie każdą da się rozpołowić. Proszku daję o połowę mniej i tyle.

K Z L M

Nabla Wysłany: 2015-08-09, 10:14   

Starsza Kobieta
Every man must dine

czarnonaczarnym, u nas woda jest tak miękka, że tester nie zmienił koloru wcale a wsypana parę miesięcy temu dawka soli jest nienaruszona.

Też używam proszku - z identycznych powodów jak Ty.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

patllinka Wysłany: 2015-11-05, 08:49   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ja tam mam praktycznie całą kuchnię z IKEI i jestem niesamowicie zadowolona z tego wyboru :) Tanio, wszystko w jednym miejscu, jedynie sprzęt agd wzięłam z reklamy.
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2015-11-06, 13:13, w całości zmieniany 1 raz  

nituszka Wysłany: 2017-02-24, 10:29   

Net włączony- gar z zupą spalony

Czy któraś z Was ma kuchnię w układzie równoległym, czyli szafki na dwóch przeciwległych ścianach?
Interesuje mnie odległość między tymi szafkami. Znalazłam informacje, że minimum musi być 120 cm. Ciekawa jestem jak to praktycznie wygląda. Czy z tym mininum użytkowanie jest wygodne?

Gdzie wszyscy wiedzą, że tego nie da się zrobić, przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi.

Loxia Wysłany: 2017-02-24, 11:56   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

nituszka, ja mam 118 miedzy szafkami a 112 miedzy blatami. u nas nie ma problemów :)
no moze jak sie cala rodzina wpakuje do kuchni bywa ciasno. albo jak jest zmywarka otwarta do pakowania.

Teraz jest czas na początek, jutro będzie za późno.

Zmora Wysłany: 2017-02-24, 15:19   

Starsza Kobieta

nituszka, ja mam tylko metr (99 cm od jednego blatu do drugiego). Po jednej stronie mam kolejno: zamrażarkę, zmywarkę, szafkę z drzwiami 30. Po drugiej: szafkę z drzwiami 40, szuflady (IKEA ale te sprzed kilku lat), drzwi 40. Żyjemy ;)

markdottir Wysłany: 2017-02-24, 16:01   

Starsza Kobieta
Wojtek, lat 12 i pogodynka

Ja mam 117 cm od blatu do blatu i w 2 osoby troszku ciasno, a przy otwartej zmywarce niewygodnie. Ale na co dzień bardzo ok.

Madame rośnie i Mademoiselle też
1% dla Patryka

nituszka Wysłany: 2017-02-24, 16:48   

dzięki dziewczyny, obecnie mam 133 cm między szafkami i wydawało mi się, że to dużo, bo jak sama jestem to luzy duże ;)

bardzo bardzo chcę uniknąć kuchni otwartej na salon w nowym miejscu i kombinuję jak tą kuchnię zrobić. taka oddzielona ścianką z dwoma rzędami na przeciwko siebie spełniała by warunki, tylko nie wiem ile miejsca dokładnie tam będzie i czy ta przerwa nie będzie za mała. Teraz wiem, że nie ma co się sztywno nastawiać, jak będzie odrobinę mniej to też się zmieszczę ;)

Gdzie wszyscy wiedzą, że tego nie da się zrobić, przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi.

Zmora Wysłany: 2017-02-24, 17:50   

Starsza Kobieta

nituszka, to jestesmy na podobnym etapie :) Kombinuje, jak uniknac mebli kuchennych w litere L. A gdzie chcesz piekarnik? Na dole czy nad blatem? Myślę o IKEI, bo oni maja fronty wys. 90. Ale jeszcze nie byłam oglądać. Który wzór drzwi wpadł Ci w oko?

nituszka Wysłany: 2017-02-26, 07:40   

Też kombinuje ;) koleżanka projektantka niestety mi uświadomiła, że bez przesuwania ściany nie będzie tak jak chcę :looka:
No ale myślę intensywnie dalej.
Piekarnik pod blatem, chociaż najchętniej bym go do spiżarni wrzuciła, ale nie wiem czy może tam być.
A fronty z brw, resztę robi tata ;) czyli stolarz, który robi wszstko tak jak chcę, czasami nawet coś czego według niego w pierwszej chwili nie da się zrobić :D
W ikei podpatruję niektóre wyposażenia szafek, na pewno wybiorę się do sklepu wymyślić jak zrobić szafkę z koszem na śmieci bo moja obecna jest niepraktyczna.

amst Wysłany: 2017-02-27, 22:51   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Czytam z ruchu traw...

Dołączam. Pomiar za nami, bo mamy nieciekawą przestrzeń do zagospodarowania. Z pomiarem siadłam sama do projektanta i generalnie po dzisiejszej wizycie widzę że wywaliliśmy kasę na efekt, który w 90% pokrywa się z tym co sama wymyśliłam.

Mam pytanie - na jakiej najcieńszej ścianie wieszałyście szafki wiszące? Nasza ma 6 cm cegły i nie wiem czy da radę.
Kolejna rzecz do dylemat między lodówką pod zabudowę - tu na plus estetyka a lodówką wolnostojącą - tu na plus pojemność...

Piekarniki z Ikea wydawały mi się jakieś takie małe...

Ciekawa jestem jak się sprawuje zlew Hallviken w wersji czarnej (na stronie jest tylko biała)
http://www.ikea.com/pl/pl...ucts/S49157645/

Matylda vs.Emilka vs.Zocha

esoes Wysłany: 2017-02-28, 05:02   

amst napisał/a:
Dołączam. Pomiar za nami, bo mamy nieciekawą przestrzeń do zagospodarowania. Z pomiarem siadłam sama do projektanta i generalnie po dzisiejszej wizycie widzę że wywaliliśmy kasę na efekt, który w 90% pokrywa się z tym co sama wymyśliłam.

Mam pytanie - na jakiej najcieńszej ścianie wieszałyście szafki wiszące? Nasza ma 6 cm cegły i nie wiem czy da radę.
Kolejna rzecz do dylemat między lodówką pod zabudowę - tu na plus estetyka a lodówką wolnostojącą - tu na plus pojemność...

Piekarniki z Ikea wydawały mi się jakieś takie małe...

Ciekawa jestem jak się sprawuje zlew Hallviken w wersji czarnej (na stronie jest tylko biała)
http://www.ikea.com/pl/pl...ucts/S49157645/

Lodowkę wolnostojącą wybralam. Wg mnie kuchnia to nie muzeum. Musi byc wygodna i praktyczna. Specjalnie pod lodowke dobieralam biale sprzety, bo metaliczna nie podoba mi sie za nic i naeet na najlepszych jakosciowo frontach lakierowanych paluchy odbijaja sie trojwymiarowo, czego w kuchni nie chcę. Trudno bylo mi sie na poczatku przyzwyczaic ,.ale po latach stwierdzam ze to byla dobra decyzja. Zwlaszcza po przebojach z poprzednią zabudowaną ktora padla i rozmiarowo zadna z odpowiadających mi modeli w otwor nie pasowała.

Czarny zlew bedzie trudny w utrzymaniu, ale jezeli chodzi o ten konkretnie model, to nie znam nikogo kto nie bylby zadowolony. Mam go w wersji bialej i uwielbiam. Cudnie myje sie duze rzeczy. Najlepszy zlew jaki kiedykolwiek mialam.

Jak teraz relatywnie do mebli na zamowienie wygladają ceny ikeowskich?

poohatka Wysłany: 2017-02-28, 06:46   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
Ja ze względów pozaestetycznych lodówkę mam wolnostojącą, ale teraz wybrałabym tak samo - ale ja jestem średnio wymagająca, jeżeli chodzi o wnętrza i do takiego widoku przyzwyczajona jestem. I lubię mieć w lodówce dużo miejsca. ;)

P.
:police: rodzinna pasja

karola78 Wysłany: 2017-02-28, 07:15   

Forumowy wyjadacz

esoes napisał/a:
Czarny zlew bedzie trudny w utrzymaniu

E tam. Od 5 lat użytkuję czarny zlew i nie zamieniłabym go na żaden inny.

Odpowiedz do tematu