Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Kuchnia z IKEA
Autor Wiadomość
esoes Wysłany: 2017-03-04, 09:41   
Net włączony- gar z zupą spalony

Madeleine napisał/a:
esoes napisał/a:
Mam doslownie 5 szafek dolnych i 4 gorne, w tym 3 moduly z szufladami i zabudowe lodowki.
a łyżka na to "niemożliwe" 8)

Mozliwe.
Przy niewymiarowych kuchniach jednak taniej wyjdzie stolarz niz łatanie dziur czymkolwiek z ikeowskiego asortymentu. Zwlaszcza na malych przestrzeniach. Nie mówie tu o ekstrawaganckich studiach kuchennych, gdzie za projekt placi sie 3 tys ani o korianowych blatach czy krysztalowych szybkach, ale o przecietnym solidnym stolarzu, krory robi wg. mojego projektu w srednim standardzie podobnie jak ikea.
Nie bylam tez zadowolona z obslugi i wiedzy pracownikow. Podejscie do tematu robilam kilkakrotnie i tylko jeden pracownik był wlasciwą osoba na wlasciwym stanowisku. Niestety ikeowski personel nie chcial/nie mogl nam wskazac godzin jego pracy, wiec nie udalo nam sie nigdy wiecej na niego trafic.
Ikea ma nieco inne, niestandardowe rozwiazania, co powoduje ze wlasny projekt trzeba dostosowywac do ich mozliwosci.

Z branza stolarska poniekad zwiazana jestem od 12 lat. Mam w tym temacie delikatne rozeznanie i tylko mozliwosc posiadania mebli w zasadzie na juz dziala w mojej opinii na korzysc ikei.

Oczywiecie nie kazdy musi sie z moja opinią zgadzac ;)

esoes Wysłany: 2017-03-04, 09:43   

Zmora napisał/a:
Madeleine napisał/a:
Zarobią na koszu na śmieci, macie do szuflad, uchwytach, talerzach i kwiatkach, które przy okazji zakupów się do koszyka wrzuci

Zgoda!
Ale
Madeleine napisał/a:
Przy porównywalnej jakości (szuflady pełen wysuw, boki metalowe, nie z płyty - czy Hettich, czy Blum, to bez znaczenia) - cena stolarzy ZAWSZE będzie wyższa.

Mi stolarz zrobił kuchnię z frontami z Ikei (lity dąb + fornir, to były wówczas najdroższe fronty, droższe niż wysoki połysk) w niemal takiej samej cenie jak byłoby z komponentów Ikea (a gdyby doliczyć uchwyty itp. Ikea, to pewnie wyszło taniej), a:
- cokoły, obudowy szafek i półek mam z mdf idealnie dobranego kolorystycznie do frontów, a nie białe z maskownicami
- są jednak na wymiar (nie dałoby się mojej kuchni zrobić z żadnych gotowców, bo było kilka cm za mało, które trzeba było "zgubić", do tego trzeba było robić wycięcia na wentylację i liczniki)
- w tej cenie stolarz sam pojechał do Ikei kupić fronty, przywiózł mi kuchnię i zamontował (w Ikei chyba musiałabym płacić za dostawę i montaż, ale nie jestem pewna), samodomykacze i wyciszacze też były w cenie.

Jakby nie patrzeć, jednak obudowy stolarza wyszły taniej.

Fakt, że te mega drogie fronty Ikeowskie, spełniające moje założenia, były bardzo tanie w porównaniu z innymi drewnianymi frontami (i całymi kuchniami w ogóle). Chociaż nie była to najwyższa jakość, bo np. kolory wybarwienia drewna są wyraźnie różne.

edit: Piszę o starych kuchniach (Faktum?), nie o tych obecnych Metod.

Prawda.

alexa Wysłany: 2017-03-04, 12:40   

Starsza Kobieta

No ja porównania nie mam, bo od razu zalozylam, że stolarz. Porownalam tylko oferty cenowe i terminowe. I akurat mój stolarz to byla jedyna osoba na budowie, ktora mnie nigdy nawet przez moment nie wkurw... nie zawiodla, nie spieprzyła czegoś. A robil mi tez inne rzeczy niz kuchnia.

esoes Wysłany: 2017-03-05, 15:14   

Swietnie. Fajny, nowoczesny styl.
Zazdroszcze garderoby przy pokojach mlodziezowych. Jakos zupelnie o tym nie pomyslalam. Wydawalo mi sie ze jedna wystarczy, a teraz musztarda po obiedzie.

Z piwnicą mielismy podobny pomysł. Kominek, rzutnik do filmiw, kanapy i stoly imprezowe, stol do tenisa albo bilard (ostatecznie jest bilard), rzutki i cos do cwiczen.
Szczesliwie w miarę wyposazania stwierdzilismy ze na piwnice trzeba by miec drugie zycie, zatem nie doczekała ani rzutnika ani sprzetu do cwiczen. Jest wykorzystywana tylki na imprezy powyzej 8 osob, czyli rzadko. Brak kuchni piwnicznej utrudnia korzystanie z niej. Po 2 latach zrobilismy tam łazienkę, co eliminuje wedrowki gosci. Korzystamy z piwnicy kilka razy w roku, czyli przydaje sie sporadycznie. Ciekawa jestem jak się sprawdza u Was.

nituszka Wysłany: 2017-03-05, 15:31   

alexa, ciągnąc OT. skąd masz to co wisi nad biurkiem w Twoim gabinecie?
i mogłabyś zrobić zdjęcie samego kominka? :padam:

Gdzie wszyscy wiedzą, że tego nie da się zrobić, przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi.

alexa Wysłany: 2017-03-05, 15:36   

Starsza Kobieta

My mamy w piwnicy i łazienkę i kuchnię drugą więc to ulatwia sprawę "obsługi", ale nie ukrywam, że to głownie miejsce panów, bardzo przez nich zresztą lubiane. A jeszcze bardziej lubią naszą piwnicę wszystkie dzieci w rodzinie i koledzy syna młodszego. Ja chętnie wrzucilabym tam jakis rower spinningowy i wtedy spędzalabym tam pewnie czas regularnie.

nituszka tą kratkę kupowalam w jakimś "skandynawskim" sklepie w necie, odkopię i wrzucę.
Zdjęcie postaram się zrobić.
edit: coś takiego mam jeszcze w telefonie, kominek jest pionowy

organizery masz tez tutaj (srebne spinacze kupione w Empiku)
http://allegro.pl/listing...ga-hou-1-1-0203

http://www.lawendowybazar...a-10x10cm-.html

http://sprzedajemy.pl/org...miar-nr44061162

Ale je w wielu miejscach mozna teraz znaleźć.

esoes Wysłany: 2017-03-05, 16:09   

U nas dzieci piwnicą interesowaly się przez pierwszy rok :chytry:

nituszka Wysłany: 2017-03-05, 16:15   

alexa napisał/a:
kominek jest pionowy

o to coś co muszę rozważyć. nie podobają mi się narożne, a pionowy wygląda fajniej niż poziomy. dzięki za zdjęcie :)

dawno nie szukałam dodatków do domu, zapomniałam, że trend skandynawski jest modny i będzie łatwiej coś takiego znaleźć ;) wcześniej tylko na carmoebel niemieckim można było znaleźć albo w nielicznych polskich sklepach, ale za czterokrotną wyższą cenę niż te co wkleiłaś.

Gdzie wszyscy wiedzą, że tego nie da się zrobić, przyjdzie ktoś, kto nie wie i to zrobi.

kudłat@ Wysłany: 2017-03-06, 08:52   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Alexa, piękne wnętrza :lizak:

Czy ta szuflada na wysoki nogach w korytarzu to Minko?

alexa Wysłany: 2017-03-06, 13:11   

Starsza Kobieta

kudłat@ napisał/a:

Czy ta szuflada na wysoki nogach w korytarzu to Minko?

Dzięki, tak. To Minko.

Ela1595 Wysłany: 2017-09-08, 06:35   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Przyznam, że ja mam kuchnię wykonaną całkowicie na wymiar ze sprzętem pod zabudowę. Wygląda to bardzo ładnie i estetycznie. W dodatku mam więcej miejsca. Zbudowaną mam nawet nowo zakupioną zamrażarkę Kernau. Jest malutka ale za to odciąża lodówke. Działa całkiem fajnie. Nie mam jakoś przekonania do mebli z IKEA :D

Odpowiedz do tematu