Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pralko - suszarka czy osobna suszarka?
Autor Wiadomość
Dzej Wysłany: 2009-01-04, 11:54   Pralko - suszarka czy osobna suszarka?

Starsza Kobieta

Mam problem. Stwierdzilam, że potrzebna mi suszarka do ubrań, ALE nie mam miejsca, żeby ją upchnąć w łazience :niepewny:

Pozostają (chyba) dwie opcje:
A. pralko - suszarka = czy to w ogóle ma sens? Słyszałam, że takie urządzenie wcale nie spełnia swojej funkcji :kwasny:
B. suszarka ustawiona na pralce = czy to w ogóle jest możliwe? Czy musiałby to być konkretny model pralki i suszarki?

No i pytanie dodatkowe: czy suszarka potrzebuje jakiegoś specjalnego odprowadzania powietrza? Jak się ją montuje w łazience?

"Każdy cytat w Internecie wygląda na prawdziwy" Józef Piłsudski

Madeleine Wysłany: 2009-01-04, 11:57   

Starsza Kobieta

B. Możliwe, ja tak robię. Z tym, że nie wszystkie pralki mają taką opcję. Potrzebny jest specjalny łącznik i wymiary pralki (musi być wymiarów suszarki, czyli typowa 60x60x85). Kondensacyjną podłączasz tylko do prądu, woda zbierana jest w szufladzie.

skrzacik Wysłany: 2009-01-04, 12:02   

Starsza Kobieta

No więc. :hyhy: Nie kupuj pralko-suszarki. Ma zbyt mały bęben i będziesz miała wszystko masakrycznie pogniecione.

Suszarkę niemal zawsze stawia się na pralce. W modelach kondensacyjnych (najpopularniejszych) jak suszysz, to woda zbiera się w specjalnym zbiorniki i potem ją wylewasz.

Licho Wysłany: 2009-01-04, 12:05   

Forumowy wyjadacz

skrzacik, a możesz coś więcej napisać o suszarkach? Bo temat jest interesujacy, a nic o tym urządzeniu nie wiem?

Jak to się sprawdza? Co suszysz w czymś takim a co wieszasz? Jak bardzo jest wygniecione "po" i czy trzeba koniecznie prasować?

:police:

Dzej Wysłany: 2009-01-04, 12:11   

Starsza Kobieta

No i na co przede wszystkim zwrócić uwagę przy zakupie? Wiem, że na pewno na zużycie energii/klasę energetyczną. Na co jeszcze?

Madeleine Wysłany: 2009-01-04, 12:22   

Starsza Kobieta

elektryczna suszarka - jaka?

Dzej Wysłany: 2009-01-04, 12:25   

Starsza Kobieta

Dzięki Mad :masakra:

shiadhal Wysłany: 2012-04-24, 17:51   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

zmieniło się może coś w zakresie tematu przez ostatnie trzy lata?

doprecyzuję: nie mam możliwości postawienia suszarki na pralce, ani w ogóle nigdzie w łazience - musiałaby być w kuchni (a pralka w łazience pół mieszkania dalej) - wykonalne, ale uciążliwe, wygląda tak sobie, no i kuchnia też nie jest z gumy.

no i pralkę też muszę kupić, więc początkowe nakłady przy odrębnych sprzętach sporo wyższe.

a jednocześnie widzę przynajmniej wg parametrów, że dostępne są sprzęty 2w1 o sporych wielkościach wsadu do suszenia (i oczywiście jeszcze większych do prania, ale dzielenie przed suszeniem nie brzmi źle).

stay true to your dreams and they will stay true to you

focia Wysłany: 2012-04-24, 18:00   

Starsza Kobieta

My niedawno kupowaliśmy i zdecydowaliśmy się jednak na osobne urządzenia. Przy założeniu, że korzystasz cały czas z suszarki, parametry pod tytułem pobór energii okazały się nieporównywalne.

shiadhal Wysłany: 2012-04-24, 18:13   

focia, nawet biorąc pod uwagę nakłady na dwa urządzenia na początku? w jakim horyzoncie czasowym może wg Twoich szacunków wyjść na równo, jeśli można wiedzieć?

gustawa Wysłany: 2012-04-24, 19:51   

Net włączony- gar z zupą spalony

shiadhal napisał/a:
a jednocześnie widzę przynajmniej wg parametrów, że dostępne są sprzęty 2w1 o sporych wielkościach wsadu do suszenia (i oczywiście jeszcze większych do prania, ale dzielenie przed suszeniem nie brzmi źle).

shiadhal, ja jeszcze nie spotkałam osoby, która ma 2w1 i jest zadowolona.
Sama mam osobno pralkę i suszarkę i nie wyobrażam sobie żeby to połączyć. Zwłaszcza, że najczęściej robię trzy prania pod rząd, z każdego wrzucam to co do suszenia się nadaje do suszarki i dopiero po wypraniu wszystkiego suszę.

Ptysiowo

focia Wysłany: 2012-04-24, 20:18   

Starsza Kobieta

Wiesz, nie liczyłam tego jakoś w ten sposób... Pamiętam ze osobno urządzenie - sama suszarka, jak już braliśmy pod uwagę 2 czy 3 modele, najdroższy zwracał się w porównaniu z najtańszym chyba po roku czy dwóch biorąc pod uwagę zużycie prądu. Brałabym pod uwagę też argument poruszony przez Gustawę - jednoczesne używanie obu urządzeń, funkcje pralek - jakie funckce mają pralki, a jakie pralki w pralkosuszarkach. Z tym, że jeśli nie masz w ogóle możliwości umieszczenia gdzieś samej suszarki to chyba w ogóle nie ma o czym mówić.... My akurat przenieśliśmy pralkę i suszarkę do toalety, w łazience nie było możliwości umieszczenia ich.
Teraz zerknęłam - najlepsza pralkosuszarka Bosch ma na cykl pranie + suszenie 5.67 kWh, moja pralka ma 1,02kWh na cykl a szuszarka 1,45 kWh.

Nabla Wysłany: 2012-04-24, 20:46   

Starsza Kobieta
Every man must dine

gustawa napisał/a:
shiadhal, ja jeszcze nie spotkałam osoby, która ma 2w1 i jest zadowolona.

Ja mam 2w1 i sobie chwalę - ale może dlatego, że dla mnie o jest opcja awaryjna. Nie korzystam z suszarki przy każdym praniu, raczej tylko do suszenia pościeli czy w sytuacjach kryzysu odzieżowego. Zniechęca mnie zużycie energii (bardziej w kontekście ekologicznym niż wysokości rachunku) i szybsze niszczenie się ubrań, tłukących się w kółko przez kilka godzin w bębnie.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

kamila-t Wysłany: 2012-04-25, 05:23   

Net włączony- gar z zupą spalony

A jaką suszarkę polecacie? Na co w ogóle zwracać uwagę przy wyborze?

shiadhal Wysłany: 2012-04-25, 05:50   

hm, no właśnie trudno mi ocenić, na ile często będę z suszarki korzystać - z jednej strony ze względów właśnie ekologicznych itp nie chciałam permanentnie, z drugiej nie będę miała balkonu ani innej możliwości suszenia na świeżym powietrzu, możliwość rozstawienia prania raczej tylko w salonie... no i już teraz, przy jednym dziecku mniej w sumie nie tyle pranie jest dla mnie uciążliwe, co konieczność jego rozkładania w czasie tak, żeby poprzednie zdążyło wyschnąć i zrobić miejsce następnemu.

ale chyba stanie na 2w1 z dużym możliwym wsadem i w sensownej klasie energetycznej - i kosztowo jak policzyłam nawet przy suszeniu większości prania różnice w efektywności energetycznej zaczną się zwracać po jakichś 5 latach w porównaniu z urządzeniami osobnymi, i ekologicznie - wyprodukowanie i transport dwóch wielkich gratów vs jednego neutralne nie jest, i podejrzewam, że skompensuje jakiś nie bardzo mały czas różnice w efektywnościach.

kamila-t, na temat suszarek jako takich jest osobny wątek.

Odpowiedz do tematu