Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pralko - suszarka czy osobna suszarka?
Autor Wiadomość
Kary Wysłany: 2014-11-14, 07:51   

Starsza Kobieta

shiadhal napisał/a:
Tyle, że to w sumie uwaga bardziej w stronę serwisu niż urządzenia...

Też tak sądzę.

A jeśli chodzi o funkcjonalność? Moja pralka ma kilka lat, ale jeszcze dycha. Osobiście wolałabym suszarkę samą, ale primo nie ma jej gdzie postawić (jedna na drugą odpada, bo pralka ładowana od góry), secundo boję się podwójnych kosztów, jakby pralce coś odbiło.

I tak się zastanawiam, na ile jest sens inwestowania w dwupak?

Często suszysz? Czy rzeczywiście cały program od wstawienia prania do wyjęci suchego to +/- 6h?

Łobuz Maksymalny
Miko

shiadhal Wysłany: 2014-11-14, 08:00   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Suszę wszystko minus: pościele, odzież sportowa oddychająca (ale to samo schnie błyskiem) i spodnie (bo wychodzą wymięte, a wolę rozwiesić niż prasować).

Czyli cżęsto, bo u nas wychodzi średnio z 5 wsadów prania tygdniowo.

I tak, w wersji maksymalnej, gdzie najpierw piorę pełen wsad (9kg, przypominam - to prawie dwie standardowe pralki) a potem suszę jego większość (nie dzielę jakoś specjalnie, po prostu wyciągam rzeczy nie-do-suszenia) całkowity czas operacji dochodzi do 6h (2,5 prania + 3,5 suszenia).

Jeszcze z dodatkowych nieprzewidzianych wcześniej plusów - praktycznie nie korzystam z płynu do płukania, bo po suszarce wszystko jest przyjemnie miękkie.

stay true to your dreams and they will stay true to you

Kary Wysłany: 2014-11-14, 08:14   

Starsza Kobieta

shiadhal napisał/a:
całkowity czas operacji dochodzi do 6h (2,5 prania + 3,5 suszenia).

To jeszcze tylko dopytam - te 2,5 h prania to standard? Ja większość piorę na programie krótkim (ok 45 minut), więc jest szansa, że było by krócej? :hyhy:

I dziękuję :)

Łobuz Maksymalny
Miko

Nabla Wysłany: 2014-11-14, 09:30   

Starsza Kobieta
Every man must dine

shiadhal napisał/a:
Suszę wszystko minus: pościele

Czemu? Dla mnie największą zaletą suszarki jest właśnie suszenie pościeli a nie kombinowanie gdzie te wielkie płachty rozwiesić...

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

shiadhal Wysłany: 2014-11-14, 10:37   

Kary, po pierwsze ponad 2h to przy pełnym wsadzie (wagowo - ona waży wsad w trakcie prania i dostosowuje czas do tego). po drugie - tak, są inne (krótsze) programy, ale one z kolei dla porównywalnego rodzaju wsadu i stopnia zabrudzenia zużywają więcej wody i/lub prądu - więc z założenia jeśli tylko nie zależy mi wyjątkowo żeby było wyprane szybciej to wybieram program podstawowy.

po drugie są też programy szybkie - 15, 30 i 45 min (dla ograniczonej wielkości wsadu jednakże), i pośrednie (już dla pełnego wsadu), i opcja 'skróć czas prania'.

Nabla, mi z kolei najłatwiej (w przeliczeniu na masę czy objętość prania) porozwieszać płachty, plus przy mieszanym wsadzie pościel dosusza się (w suszarce) ostatnia, czyli wymaga przedłużenia czasu suszenia. więc tak w ramach bycia ciut mniej złym dla środowiska i własnej kieszeni przy wkładzie półtorej minuty.

Kary Wysłany: 2014-11-14, 10:40   

Starsza Kobieta

shiadhal, dziękuję raz jeszcze.

Łobuz Maksymalny
Miko

shiadhal Wysłany: 2014-11-14, 10:59   

Nie ma sprawy - w sumie to ja nawet jestem dość ciekawa, o ile lepszy komfort dawałyby dwa osobne urządzenia, bo trudno cokolwiek radzić bez takiego porównania - no ale sama tak czy siak nie miałabym jak dwóch wstawić, więc dla mnie to temat czysto teoretyczny.

Zmora Wysłany: 2014-11-14, 15:42   

Starsza Kobieta

I ja mam pralko-suszarkę - Samsung WD0704REV. Przyznam, że często podśmiechuję się pod nosem, bo przypomina mi się:
late napisał/a:
My mamy pralko-suszarke (juz niedlugo, bo to najgorszy wynalazek wszechczasow ;) )

Ten sprzęt rozwiązuje mój problem z suszeniem, o którym pisałam kilka stron temu, więc dla mnie to dobry wynalazek.

Kary Wysłany: 2014-11-14, 18:36   

Starsza Kobieta

Na co najbardziej warto zwrócić uwagę przy wyborze modelu?

Łobuz Maksymalny
Miko

Nabla Wysłany: 2014-11-15, 09:20   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Kary, stawiałabym na wielkość bębna (czyli maksymalny wsad) + automatyczne ważenie prania. Wtedy masz najlepszą skuteczność i prania i szuszenia przy optymalnym zużyciu energii i wody (jeśli z reguły nie pierzesz pełnych wsadów to zużycie energii podawane przez producenta trzeba potraktować krytycznie, bo jest obliczone na max). Do tego czujnik suchości prania.

I polecam się trzymać z daleka od wszystkiego marki NEFF - drogie i okropne.

Ilonka Wysłany: 2014-11-15, 09:33   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Nabla napisał/a:
Kary, stawiałabym na wielkość bębna (czyli maksymalny wsad) + automatyczne ważenie prania. Wtedy masz najlepszą skuteczność i prania i szuszenia przy optymalnym zużyciu energii i wody (jeśli z reguły nie pierzesz pełnych wsadów to zużycie energii podawane przez producenta trzeba potraktować krytycznie, bo jest obliczone na max). Do tego czujnik suchości prania.

I polecam się trzymać z daleka od wszystkiego marki NEFF - drogie i okropne.

Nabla a co konkretnie Ci zalazlo za skore :hyhy: My mamy wszystko w zabudowie NEFF i super sie sprawuja.Uzytkowane już ponad 6 lat bodajże i nie mam zastrzeżeń.

Nabla Wysłany: 2014-11-15, 10:03   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Ilonka, w wynajmowanym mieszkaniu mam wszystko NEFF i w życiu nie miałam gorszych sprzętów. Lodówka nie jest no-frost i nie domykają jej się drzwi, zmywarka drze mordę po skończeniu zmywania do oporu, nie da się tego cholernego pipania wyłączyć, zresetowanie pralki jest bardziej skomplikowane niż zaprogramowanie promu kosmicznego, potwornie głośno wiruje a przy suszeniu brzmi jak odpalana rakieta, włączenie mikrofalówki oznacza naciśnięcie co najmniej 4 guzików, żeby uruchomić najprostsze grzanie. Nigdy więcej :/

Ilonka Wysłany: 2014-11-15, 10:39   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Nabla napisał/a:
Ilonka, w wynajmowanym mieszkaniu mam wszystko NEFF i w życiu nie miałam gorszych sprzętów. Lodówka nie jest no-frost i nie domykają jej się drzwi, zmywarka drze mordę po skończeniu zmywania do oporu, nie da się tego cholernego pipania wyłączyć, zresetowanie pralki jest bardziej skomplikowane niż zaprogramowanie promu kosmicznego, potwornie głośno wiruje a przy suszeniu brzmi jak odpalana rakieta, włączenie mikrofalówki oznacza naciśnięcie co najmniej 4 guzików, żeby uruchomić najprostsze grzanie. Nigdy więcej :/

:rotfl:
Nasza zmywarka rzeczywiście piszczy pare razy,ale pózniej siedzi już cicho :hyhy:

Kary Wysłany: 2014-11-15, 18:02   

Starsza Kobieta

Nabla, dzięki. O marce NEFF szczęśliwie nie słyszałam, więc jej zakup raczej mi nie grozi ;)

Łobuz Maksymalny
Miko

Sill Wysłany: 2014-11-15, 20:32   

Poważnie uzależniona

Nabla napisał/a:
zmywarka drze mordę po skończeniu zmywania do oporu

mój bosh w ogóle nie wydaje dźwięków :zdziwko:

Odpowiedz do tematu