Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielbicielki fantastyki
Autor Wiadomość
zula Wysłany: 2009-01-07, 12:30   Wielbicielki fantastyki
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Puk puk
totalnie zauroczona od zawsze, teraz z uwagi ze dziecie (2,5) troszkę oddechu zfundowało starej matce głód czytania nasila się z każdym dniem a z nowości jakoś nic mi się nie rzuciło, więc może mała lista ulubionych zarówno fantazy jak i sf. Odkurzyłam juz

serię powiązaną z heroldami z Valdemaru mercedes Lackey mniam,
cykl o Honor Harrington miodzio Davida Webera
Córkę, sługę i Władczynię Imperium J. Wurst i R. Feista
Skrytobójcę R. Hobba

jakieś propozycje

może podzielicie się waszymi ulubionymi

lady_of_avalon Wysłany: 2009-01-07, 13:49   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ja kocham przede wszystkim polską fantastykę. Pochłaniam praktycznie wszystko, co wydaje Fabryka Snów :rotfl: Ostatnio zakochałam się w "Siewcy Wiatru" Kossakowskiej :)

Acha - no i z zagranicznej literatury nie byłabym sobą ;) , gdybym nie poleciła "Mgieł Avalonu" Marion Zimmer Bradley. IMHO najlepsza wersja legendy arturiańskiej, jaką ktokolwiek napisał.

Czytuje tez namiętnie kolejne tomy przygód Drizzta R.A.Salvatore, ale to raczej nastoletnim chłopcom należy polecać :masakra:

Ostatnio zmieniony przez lady_of_avalon 2009-01-07, 14:01, w całości zmieniany 1 raz  

corgi Wysłany: 2009-01-07, 13:53   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Mnie pewna forumka "zaraziła" książkami Magdaleny Kozak. Co prawda są na razie tylko 3 książki tej autorki, ale i tak miałam frajdę czytając jej wampirzą trylogie i czekam na kolejne tomy.

Mój blog decoupage

Pomóżmy wyzdrowieć Kacperkowi - podaruj mu 1% swojego podatku

Sill Wysłany: 2009-01-07, 14:12   

Poważnie uzależniona

Dostałam pod choinkę "Hyperiona" i "Upadek Hyperiona" Dana Simmonsa, które to powieści są reklamowane jako najlepsze od czasów "Diuny" Herberta. Książki mi się nawet podobały, szybko się je czyta, trzymają w napięciu, więc polecam.

Oczywiście, polecam "Diunę" - zawsze i wszędzie. :)

Z polskich autorów - twórczość Jacka Dukaja, a zwłaszcza "Perfekcyjną niedoskonałość".

W święta spędziłam bardzo miłe chwile z "Pierwszym krokiem" Adama Przechrzty - nieco alternatywna Ziemia, wiek XVI bądź XVII, magia, Francja, bohaterowie z samej wierchuszki (żegnaj micie pomywacza dochodzącego do królestwa). Przyjemne, zabawne, pełne miłości. :D

Sill Wysłany: 2009-01-07, 14:14   

Poważnie uzależniona

lady_of_avalon - witam w grupie wielbicielek mhrocznego elfa Drizzta Do'Urdena :D (nie, to nieprawda, że mój awatar ma coś z tym wspólnego hehe).

focia Wysłany: 2009-01-07, 14:18   

Starsza Kobieta

lady_of_avalon napisał/a:
Acha - no i z zagranicznej literatury nie byłabym sobą , gdybym nie poleciła "Mgieł Avalonu" Marion Zimmer Bradley. IMHO najlepsza wersja legendy arturiańskiej, jaką ktokolwiek napisał

Właśnie czekam na tę książkę :)

Mogę polecić fantasy, bo fantastyki to ja nie bardzo :)

Z Polskich:
1. Sapkowski rzecz jasna
2. Magda Kozak - cykl o Nocarzu/Renegacie
3. Piekara - tutaj dla mnie najlepiej wypadł Mordimer
4. Pilipiuk - ja akurat chwalę cykl Dziedziczki (Dziedziczki, Księżniczka, Kuzynki), ale podobno inne też są niezłe
5. Milena Wójtowicz - Wrota 1 i 2, Podatek, Załatwiaczka
6. Brzezińska
7. Dębski
8. Siedlar

Z zagranicznych:
1. Żamboch
2. Izmajłowa
3. Le Guin
4. Briggs
5. Huff
6. Bishop - ostatnio wydana Córka Krwawych jak dla mnie miód, cud i malyna :D

Tak jak poprzedniczki - polecam Fabrykę Słów

Sill Wysłany: 2009-01-07, 14:21   

Poważnie uzależniona

Tak, Fabryka Słów rządzi. :)

xmonixxx Wysłany: 2009-01-07, 14:52   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

moze bardziej fantastyczno-naukowe - ale bardzo polecam ksiazki Philipia.K.Dick`a
moj maz mnie zarazil..

lady_of_avalon Wysłany: 2009-01-07, 14:58   

Net włączony- gar z zupą spalony

focia napisał/a:

4. Pilipiuk - ja akurat chwalę cykl Dziedziczki (Dziedziczki, Księżniczka, Kuzynki), ale podobno inne też są niezłe

Pilipiuk akurat jest bardzo nierówny moim zdaniem. Część jego książek jest genialna (Kuba Wędrowycz rulez :cool: ) , a część to zwykła grafomania (takie Dzienniki Norweskie na przykład). Oprócz Kuzynek w miarę fajny jest też ten jego najnowszy cykl "Oko jelenia"

sosna Wysłany: 2009-01-07, 15:05   

Poważnie uzależniona
Kangurzyca ;)

lady_of_avalon napisał/a:
focia napisał/a:

Pilipiuk akurat jest bardzo nierówny moim zdaniem. Część jego książek jest genialna (Kuba Wędrowycz rulez :cool: ) , a część to zwykła grafomania (takie Dzienniki Norweskie na przykład). Oprócz Kuzynek w miarę fajny jest też ten jego najnowszy cykl "Oko jelenia"

A ja Pilipiuka czytam z coraz mniejszą przyjemnością - u niego współczesna młodzież to w zasadzie albo leniwi ćwierćinteligenci, albo dresiarze z półświatka :kwasny: Momentami niezależnie od tego, kto akurat jest narratorem, Pilipiuk prowadzi swoją kampanię moralizatorską - i to mi przeszkadza w odbiorze...

pokochaj Laurę

dobbi Wysłany: 2009-01-07, 16:37   

Starsza Kobieta
pudernica i dewota

ja Pilipiuka wielbię za Jakuba, reszty nie zdzierżyłam, jego "odchył" za bardzo mnie irytuje.
z klasyki Sapek oczywiście. lubię Dębskiego, Brzezińską czytałam ale mi nie podeszła.
nie fascynuje mnie tez Gaiman ;)

Cytat:
Acha - no i z zagranicznej literatury nie byłabym sobą ;) , gdybym nie poleciła "Mgieł Avalonu" Marion Zimmer Bradley. IMHO najlepsza wersja legendy arturiańskiej, jaką ktokolwiek napisał.

czytałam ją zylion razy i mam ją na półce, uwielbiam książkę i film.

z pozdrowieniami

Wanderer Wysłany: 2009-01-07, 17:03   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

To ja dla odmiany, z fantastyki jakiejkolwiek, przyswajam tylko Pilipiuka. Co tylko wyjdzie nowego, natychmiast biorę się za czytanie. Oczywiście Wędrowycz jest genialny, cykl o dziedziczkach też, ale resztę też lubię.

Sill Wysłany: 2009-01-07, 19:15   

Poważnie uzależniona

Mam w domu wszystkie książki Piliupiuka, fakt niektóre są słabsze, ale opowiadania są super, Wędrowycz to moja miłość, a Oko Jelenia całkiem całkiem.

Bibatrix Wysłany: 2009-01-07, 20:09   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

dobbi napisał/a:

Cytat:

czytałam ją zylion razy i mam ją na półce, uwielbiam książkę i film.

eeee, jak to film? jaki film?!

Mistle Wysłany: 2009-01-07, 20:15   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Ja też czytuję głównie polską fantastykę:
Sapkowski (moja przygoda z tym gatunkiem zaczęła się od wiedźmina)
Piekara (seria o Mordimerze oczywiście)
Pilipiuk (wszystko z Jakubem związane, ale dziedziczki itd też było niezłe, mnie się nawet podobał Dziennik norweski :>)
Kossakowska (Siewca Wiatru mrrr!)
Surmik (Talizman złotego smoka plus kontynuacje miodzio)
Białołęcka (zakochana w Tkaczu Iluzji i kontynuacji tejże)
Ziemiański (Achaja BARDZO dobra)
Zwierzchowski (Sendilkelm dobry, kontynuacja niestety nie wyszła)

A z zagranicznych Tolkiena, próbowałam przebrnąć przez Paoliniego (jednak widać że to dziecko pisało...) oczywiście Terry Pratchett i Gaiman :serce: Lubię też całą serię Harrego :zawstydzony: Czytuję też od czasu do czasu jakieś wydania maga, coś tam liznęłam o Drizzt'cie. Teraz przez Jasiulca niestety czytam dużo mniej, ale staram się nie zaniedbywać tej manii ;-)

"I'll never forget the first time I saw you. You were wet, sticky, wrinkly and screaming your head off. The most perfect, beautiful sight I had ever seen" -Stuart Macfarlane-

Odpowiedz do tematu