Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielbicielki fantastyki
Autor Wiadomość
swanlake Wysłany: 2015-06-04, 18:49   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

Właśnie skończyłam: Glukhovsky Dmitry "Futu.re" - przerażająca wizja przyszłości, realistyczne opisy - miejscami, jak dla mnie: zbyt mocne, dosłowne, "ciężkie"...książka od której trudno się oderwać

alarm Wysłany: 2015-09-10, 09:29   

Net włączony- gar z zupą spalony

Wczoraj skończyłam "Wybraną" Naomi Novik.
Dawno już tak przyjemnie mi się nie czytało książki. Ciężko się było od niej oderwać. ;)
I na dodatek w słowiańsko-polskich klimatach. :)

Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.

Kirka Wysłany: 2015-11-22, 19:52   

Starsza Kobieta

alarm napisał/a:
Wczoraj skończyłam "Wybraną" Naomi Novik.
Dawno już tak przyjemnie mi się nie czytało książki. Ciężko się było od niej oderwać. ;)
I na dodatek w słowiańsko-polskich klimatach. :)

Bardzo dziekuje za polecenie, weekend z glowy ;)
Ksiazka swietna, lekko napisana i potwierdze, ze ciezko sie od niej oderwac. Tesknie juz strasnzie za Borem, tylko tym z konca ksiazki ;)

Macie cos jeszcze dobrego do polecenia? :padam:

:police:

aguli Wysłany: 2016-01-10, 19:28   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Kirka, nadal szukasz? Sandersona "Drogę królów " przeczytaj. To najlepsza fantastyka jaką w ub roku czytałam. Nie mogę się doczekać , aż moja biblioteka zakupi drugą część :)

:)
<3 :)
[/url]

behemot Wysłany: 2016-02-03, 16:55   

behemot napisał/a:
Kirka napisał/a:
poohatka, dzieki, mam!

• Nocny Patrol
• Dzienny Patrol
• Patrol o zmroku
• Ostatni Patrol
• i jeszcze nie przetlumaczony: Новый дозор

Do tego można dorzucić Oblicze czarnej Palmiry - Władimira Wasiliewa (razem z Łukjanienko napisali Dzienny patrol).

Gdyby ktoś nie śledził na bieżąco, a był zainteresowany, to wyszły jeszcze 2 części - Nowy patrol i Szósty Patrol.

A&R
blogowo

zaraza Wysłany: 2016-02-03, 18:03   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

behemot, - pytanie czy warto kupić, bo pierwszy patrol to rewelacja a "ostatni" był już mocno słaby ;)

behemot Wysłany: 2016-02-03, 18:52   

zaraza napisał/a:
behemot, - pytanie czy warto kupić, bo pierwszy patrol to rewelacja a "ostatni" był już mocno słaby ;)

Nowy Patrol średni, to fakt, a Szósty czeka na półce, ale tak czy inaczej - ja bym nie mogła opuścić i nie przeczytać ;)

A&R
blogowo

BlackAndBlue Wysłany: 2016-05-27, 13:32   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

lady_of_avalon napisał/a:
Ja kocham przede wszystkim polską fantastykę. Pochłaniam praktycznie wszystko, co wydaje Fabryka Snów :rotfl: Ostatnio zakochałam się w "Siewcy Wiatru" Kossakowskiej :)

Siewca wiatru i zbieracz burz to mistrzostwo świata <3

Acha - no i z zagranicznej literatury nie byłabym sobą ;) , gdybym nie poleciła "Mgieł Avalonu" Marion Zimmer Bradley. IMHO najlepsza wersja legendy arturiańskiej, jaką ktokolwiek napisał.

Czytuje tez namiętnie kolejne tomy przygód Drizzta R.A.Salvatore, ale to raczej nastoletnim chłopcom należy polecać :masakra:

Ja też czytuję- Guilty pleasures xD

Ponadto cykl inkwizytorski Piekary - kocham! chociaż ostatnia część była słaba- i to mówi wielka fanka... :(

I cykl demoniczny Bretta- wciąga aż do rana, nie da się iść spać ! :)

Barba-Mama Wysłany: 2016-08-09, 15:20   

Jak do nas trafilas?: wyszukiwarka
Czy to ten sam Brett co napisal "Malowany człowiek". Raz w bibliotece mi wpadla w rece i bylo calkiem niezle, tylko to chyba jest wiecej czesci niz 1 a w bibliotece nie bylo wiecej .

BlackAndBlue Wysłany: 2016-09-13, 11:32   

l;a
Barba-Mama napisał/a:
Czy to ten sam Brett co napisal "Malowany człowiek". Raz w bibliotece mi wpadla w rece i bylo calkiem niezle, tylko to chyba jest wiecej czesci niz 1 a w bibliotece nie bylo wiecej .

Bardzo polecam! Jedna z najlepszych serii jakie czytałam :) Ten sam Brett- masz rację. Och stęskniłam się już... Chyba jeszcze raz przeczytam.

Ostatnio czytam serię Kossakowskiej- ktoś oddał do biblioteki jako dar- od razu położyłam na niej swoje łapki ;)

Teraz pochłaniam "Burzowe kocię". Szczerze, to nie do końca wiem, co myśleć. Każda z tej czterotomowej serii książka jest osobną historią. I każda jest strasznie dziwna. Jeszcze czegoś takiego nie czytałam... Ale część nr 2 - Upiór Południa podobał mi się bardzo. Jak skończę całość to napiszę coś więcej :)

sunflower112 Wysłany: 2016-11-26, 13:03   

Ja z Kossakowskiej próbowałam czytać "Rudą sforę", ale jakoś to u mnie po prostu "nie zaskoczyło".

Iliona Wysłany: 2017-02-05, 22:08   

Bretta i Sandersona uwielbiam! :)

Marcepanowa Wysłany: 2017-02-07, 19:31   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze
zamyślona

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
A co sądzicie o Veronice Roth? Nie czytałam serii Niezgodna, z której jest znana, ale widziałam film i wydawało mi się, że bez szału. Ale teraz zaczęłam czytać jej "Naznaczonych śmiercią" i jestem naprawdę zaskoczona, bo spodziewałam się takiego sobie czytadła, a dostałam dobrą i piekielnie wciągającą książkę.

Sometimes
Sitting in the dark
Wishing you were here
Turns me crazy
But it's you
Who makes me
Lose my head

sileska Wysłany: 2017-02-08, 20:24   

Czytałam "Niezgodną" i ostatnio "Naznaczonych śmiercią". "Niezgodna" mnie trochę męczyła, chyba mam już w ogóle dość książek z gatunku typowej dystopii. Czarna wizja przyszłości, po wybuchu, wojnie, katastrofie trochę mam już tego przesyt :( .

Natomiast "Naznaczeni śmiercią" to zupełnie inna książką. Mamy pięknie wykreowany, zupełnie nowy świat Uniwersum oraz reguły, który nim kierują. Bardzo podobał mi się motyw nurtu, który przepływa przez wszystko w galaktyce. Generalnie autorka ma u mnie plus za jej wyobraźnie. Książka mnie też mega wciągnęła, musiałam szybko skończyć bo cały czas o niej myślałam. To chyba przez bohaterów, dawno już nie spotkałam się z tak ciekawie pokazaną relacją damsko - męską jak ta Akosa i Cyry.

Urtica Wysłany: 2017-02-08, 21:15   

Marcepanowa, filmy są beznadziejne, książki lepsze. Wiadomo - nie jest to literatura wysokich lotów, ale np pierwsza część jest bardzo przyzwoita. No i fabuła przebiega "nieco" inaczej niż w filmach.

Odpowiedz do tematu