Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
segregacja odpadów
Autor Wiadomość
Netula Wysłany: 2013-07-31, 08:30   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

u nas do 24 lipca byl tryb awaryjny i oddzielnie tylko plastyki dawalismy. Teraz mamy 4 worki 120l i kubel 240l na 4 osoby ( wywoza raz na miesiac) wiec uczymy sie segregacji. Plastyki i szklo juz dawno dawalismy do kublow na drugiej stronie ulicy.Harmonogramu wywozu nadal nie mamy...Co do firmowych smieci musielismy podpisac nowa umowe. mamy o polowe mniejszy kubel za polowe wieksza stawke

malagosia Wysłany: 2013-07-31, 10:45   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ja musiałam jeszcze raz wypełnić deklarację i zmieniłam na niesegregowane. Mogłabym jak inni znajomi wrzucać jak popadnie do worków ale jakoś wole być w zgodzie ze swoim sumieniem. Wkurza mnie tylko fakt że co 2-3mce wypada 3 tyg przerwy pomiędzy wywózką śmieci. Latem jak teraz śmierdzi nieziemsko po tygodniu, zimą dojdzie nam popiół i nijak w 120l się nie zmieścimy. Pojemników ogólnodostępnych na plastik, szkło itp nie ma - zlikwidowali w całym mieście. Gmina pozostawiała ale babcie na wsiach mimo że nie płacą za te pojemniki to bronią ich własną piersią. Wywieźć na jakiś punkt zbiórki nie mogę bo takowego nie mamy :masakra:

27.08.2005
1% dla Wiktora
14.02.2008 Nas Troje
02.03.2010 Nas Czworo

MarMaja Wysłany: 2013-07-31, 11:04   

Starsza Kobieta

irish napisał/a:
osobne kontenery na szkło białe i kolorowe zlokalizowaliśmy swego czasu na Kozanowie - i tam z naszym szkłem jeździmy

do mnie z nimi przyjedź ;)
U nas wcześniej stojące plastik i szkło wymienili na szkło 2x. Widocznie uznali, że osiedle dużo pije i zakąsza ze słoików :hyhy: to te będą bardziej niezbędne niż taki na gazety :rotfl:

Ale... ale! Przed chwilą dostawili nam kolejne nowe pojemniki na plastik (żółty) i na papier (czarny z wyraźnym napisem "papier" - za chwilę znajdą się tam zapewne zmieszane śmieci :oczami: )

KOMU KSIĄŻKĘ? KOMU? :D Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

lizka Wysłany: 2013-07-31, 11:24   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

U nas na osiedlu nic sie nie zmienilo. Dalej jest jak bylo, nie dostawili koszy na segregowane i jest ich za malo. Glownie niesegregowane kosze stoja co jest o tyle dziwne ze nie sadze by ludzie zadeklarowali ze nie beda segregowac - roznica w oplatach byla znaczna..

lizka, Maciuś (02-02-2005r) i Michałek (30.08.2013)

poohatka Wysłany: 2013-07-31, 12:42   
Starsza Kobieta
It is I, pooh!

Jak do nas trafilas?: G.
kometa napisał/a:
Nie ma tez decyzji co ze zsypami.
U nas zamknięto zsypy już w połowie czerwca. W pomieszczeniu zsypowym na samym dole, na poziomie klatki schodowej, mamy dalej duże pojemniki na śmieci komunalne/zmieszane/czy jakkolwiek to się u nas nazywa, dostawili mniejsze (takie, jak ludzie mają przy domach) na mokre. Nie orientuję się dokładnie, jak z częstotliwością wywozów, ale na zewnątrz nic nie śmierdzi. ;)

Za to firmowe śmieci pierwszy raz w lipcu zabrano od nas chyba w zeszłym tygodniu. :cwaniak: Jakby ktoś nie słyszał - w Gdańsku lekko nie doszacowano liczby podmiotów gospodarczych, od których śmieci trzeba odebrać. :hyhy:

P.
:police: rodzinna pasja

kometa Wysłany: 2013-07-31, 14:36   

Starsza Kobieta

MarMaja napisał/a:
irish napisał/a:
osobne kontenery na szkło białe i kolorowe zlokalizowaliśmy swego czasu na Kozanowie - i tam z naszym szkłem jeździmy

do mnie z nimi przyjedź ;)
U nas wcześniej stojące plastik i szkło wymienili na szkło 2x. :rotfl:

To moze u nas tez wymienia - jest nadzieja :hyhy: Przyznam szczerze, ze na razie wrzucam razem.

za to w firmie wciaz nie mamy pojemnikow na odpady segregowane :niepewny:

eivee Wysłany: 2013-08-05, 21:29   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

u mnie nastała nowa moda: palenie śmieci latem, nawet podczas upałów ponad 30-stopniowych :masakra:
Jak żyję zawsze latem było czuć wieczorami zapach grila, teraz - smród palonych śmieci :cenzura:
do tego hasła krzyczące wokół: bądź eko
taaaaaaaaaaaaaaaaa.... :mad:

Kida Wysłany: 2013-08-06, 05:31   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

lizka napisał/a:
U nas na osiedlu nic sie nie zmienilo. Dalej jest jak bylo, nie dostawili koszy na segregowane i jest ich za malo. Glownie niesegregowane kosze stoja co jest o tyle dziwne ze nie sadze by ludzie zadeklarowali ze nie beda segregowac - roznica w oplatach byla znaczna..

To tak jak bym czytała o swoim osiedlu.

Za to ze śmietników dochodzą bardzo aromatyczne zapachy, tak jakby od tygodni nikt ich nie wywoził.

Blutka Wysłany: 2013-08-06, 06:59   

Starsza Kobieta

U mnie śmieci odbierane są raz na miesiąc. W tych upałach to nawet nie muszę mówić, jak cudnie jest. :] Nawet do Sanepidu dzwoniłam, ale oni powiedzieli, że mogę interweniować tylko, jeśli jakiś budynek użyteczności publicznej tak rzadko śmieci ma odbierane, a nie prywatne posesje. No więc dupa. I jestem pewna, że niedługo i u nas zaczną spalać śmieci. :mad:

patt Wysłany: 2013-08-06, 08:15   

Poważnie uzależniona

To ja muszę powiedzieć, że u nas jest ok. Aż sama się dziwię ;) Są trzy pojemniki: na szkło, papier i plastik, nikt ich nie wymieniał, cały czas stoją te same, opróżniane są regularnie i w wystarczających odstępach czasu, tak, że śmieci nie walają się dookoła. Tak samo jest z koszami na śmieci niesegregowane.
Z tego co widzę mieszkańcy raczej segregują niż nie.

kot Wysłany: 2013-08-06, 09:37   

Starsza Kobieta

U mnie śmieci segregowane (poza bio) są odbierane co miesiąc, tak jak to było dotychczas. Jednakże ze względu na bardziej rygorystyczną segregację worków mamy znacznie więcej. Powoli zaczyna mi miejsca pod wiatą brakować :oczami:

A o zapachu śmieci bio nie wspomnę...

Nadal nie dostarczyli nam pojemnika na śmieci bio, który mieli w umowie.

Gonia
Hania
:police:
Demony Bezsilności: Niewarto, Zatrudno i Zastrasznie

Godina35 Wysłany: 2013-09-20, 08:23   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

MarMaja napisał/a:
U mnie, po obejrzeniu setek różnorakich pojemników :masakra: , stanęło na starej dobrej Ikei :hyhy: czyli będzie regał Trofast z 3 dużymi pojemnikami lub 2 duże + 2 mniejsze - stojący na balkonie.

Obrazek
uff! :rotfl:

Też mam u siebie dokładnie taki sam pojemnik. A te blistery w końcu gdzie wyrzucać?

ancymonka Wysłany: 2013-09-20, 09:12   

Net włączony- gar z zupą spalony

u nas wiosną wspólnota zebrała deklaracje dot. segregacji, następnie na klatkach schodowych pojawiły się instruktarze dot. segregacji i to tyle, do dzis w śmietnikowym domku jest chaos

Dzieci odzwierciedlają to, co otrzymują. Hunt

kometa Wysłany: 2013-09-20, 09:39   

Starsza Kobieta

U nas blok obstawiony dookola koszami na frakcje segregowane - szok :przestraszony: Sama juz nie wiem, gdzie mam wyrzucac ;) Nie wiem tylko czy beda jakies pojemniki na bio :niepewny:

Caska Wysłany: 2013-09-20, 11:45   

Forumowy wyjadacz

kometa napisał/a:
Nie wiem tylko czy beda jakies pojemniki na bio

Na naszym osiedlu do teraz nie ma, nie wiem czy w ogóle będą (na rozpisce, która była latem w skrzynkach oczywiście były wyszczególnione)

Odpowiedz do tematu