Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie łóżeczko dla dzidziusia? Szczebelki czy turystyczne.
Autor Wiadomość
napoleonka Wysłany: 2012-05-21, 19:21   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Ja też uważam że drewniane łóżeczko ze szczebelkami jest lepsze niż turystyczne.
W domu mamy drewniane a u mamy mam turystyczne więc oba są używane codziennie. Turystyczne jak dziecko się przekręca strasznie "szumi" szczególnie jak nogami rusza, a w drewnianym po prostu ociera się o szczebelki. No i plusem również są te wyjmowane szczebelki.... :)

Bajka Wysłany: 2012-05-22, 08:15   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Jak do nas trafilas?: z G.
A ja uważam, że turystyczne jest lepsze w momencie gdy dziecko zaczyna się przekręcać czyli około 5-6 m-ca życia gdyz moje dzieci klinowały się i podnosiły wielki raban bo nóżki utknęły między szczebelkami.Turystyczne traktujemy trochę jako dzienny kojec w salonie, a drewniane na noc do spania w sypialni.

Tosia

Tomek

Dzej Wysłany: 2012-05-22, 10:27   

Starsza Kobieta

Na plus drewnianego dla mnie przemawiają szczebelki - Lilka bardzo ładnie dzięki nim nauczyła się siadać, a potem wstawać :)

"Każdy cytat w Internecie wygląda na prawdziwy" Józef Piłsudski

napoleonka Wysłany: 2012-05-22, 10:52   

Dżej, faktycznie mi też się przypomina że Zosia opierała nóżkami o szczebelki i wstawała :ok:

re_nutka Wysłany: 2012-05-27, 14:44   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

u nas sprawdza się zwykłe, drewniane. teraz załuje tylko ze mamy z wyjmowanymi szczebelkami a nie z opuszczanym boczkiem. niemniej, zadowoleni jestesmy.

"Nie dyskutuj z idiotą, bo sprowadzi cię na swój poziom i pokona doświadczeniem."

"Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje."

iga Wysłany: 2012-05-27, 17:18   

Forumowy wyjadacz

re_nutka napisał/a:
teraz załuje tylko ze mamy z wyjmowanymi szczebelkami a nie z opuszczanym boczkiem. niemniej, zadowoleni jestesmy.
Ja mam z opuszczanym bokiem i szczerze mowiac ANI RAZ nie skorzystałam z tej opcji.

Pietruszek doczekał się brata

korndora Wysłany: 2012-08-01, 16:15   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Jak do nas trafilas?: z G-li
tak was poczytałam i teraz to już zupełnie nie wiem jakie łóżeczko wybrać :rotfl:

Always look on the bright side of life...

chilli Wysłany: 2012-08-10, 11:55   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Posiadamy oba i oba się sprawdzają. W jednym mały śpi w sypialni (w drewnianym) a w turystycznym się bawi (uzywamy go jako kojca). Drewniane jest zabezpieczone ochraniaczem (stały problem -nóżki w szczebelkach). Drewniane ma wyjmowane 2 szczebelki-korzystał z tego starszy synek gdy nauczył się sprawnie chodzić.

Katarzyna.1980   Wysłany: 2013-05-21, 09:14   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

xmonixxx napisał/a:
czy któraś z was ma łóżeczko Michaś? producent Wisad?
jeśli tak proszę o opinie.
dzięki

[url=http://img171.images...245.jpg]Obrazek[/URL]

hej
Posiadam ŁÓŻECZKO 120/60
ciach
Używam go od grudnia (kupiłam "w ciemno", ale jestem b. zadowolona)
krótko mówiąc - solidnie wykonane !!! szuflada jest duża i pojemna a to już duży plus !
materac można ustawiać na 4 różnych wysokościach, 4 wyjmowane szczebelki no, ale o tym to możesz poczytać na stronie producenta :)
Pozdrawiam :)

podejrzenie złamania regulaminu/CHATOR
Ostatnio zmieniony przez CHATOR 2013-05-21, 11:13, w całości zmieniany 2 razy  

julka82 Wysłany: 2013-08-28, 07:21   

Chciałabym odświeżyć temat i jednocześnie poprosić Was o pomoc w podjęciu decyzji, co kupić:-) Przeczytałam cały wątek od deski do deski i trochę zgłupiałam, za dużo różnych opinii ;-)

Wymyśliłam sobie taką opcję:
- na noc do sypialni rodziców łóżeczko z ikei hensvik z dokupionym przewijakiem & materacem rzecz jasna & ochraniaczem
- na dzień kosz wiklinowy na kółkach, tak żebym mogła mieć dziecko przy sobie, niezależnie od tego czy jestem w kuchni czy na balkonie (nie będę miała możliwości wnoszenia wózka do mieszkania, więc kołysać będę mogła tylko w takim koszu). Nie planuję kupować dodatkowego przewijaka, więc będę przewijać na tym, który będzie na łóżku w sypialni.

Napiszcie proszę czy taki pomysł ma sens, czy przekombinowałam?:-) :kwasny: No i przede wszystkim, uświadomcie zieloną w temacie koleżankę, na ile czasu starczy hensvik (60x120 cm) a na ile wózek wiklinowy (80x46 cm)?

dziewcze Wysłany: 2013-08-28, 08:10   Jakie łóżeczko dla dzidziusia?

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze
dziewcze

Jak do nas trafilas?: przez forum
Jeśli mogę - moja siostra, po przyjściu ze szpitala z synkiem korzystała z łóżeczka turystycznego, bo miękkie w ładnych kolorkach itd, ale po jakimś czasie okazało się, że jednak zdrowsze będzie łóżeczko drewniane,z twardym materacem,materiał jak materiał wszystko się do niego "przyczepi",a drewniane i stabilniejsze i bezpieczniejsze,jeśli jest obawa, że dziecko może się ewentualnie uderzyć o szczebelki,zawsze można przewieśić miękki kocyk - zresztą dziecko aż tak się znowu nie rzuca,aby mogło się poobijać.Kiedyś bywały płytkie proste kołyski i matki były zadowolone, że mają coś takiego. ;) Zresztą każda młoda mama zrobi wszystko,aby jego dziecko miało jak najlepiej i jak najwygodniej.

Idąc przed siebie,patrz pod nogi

Caska Wysłany: 2013-08-28, 08:17   

Forumowy wyjadacz

julka82, ja miałam jedno łóżeczko w naszej sypialni i tam Młoda spała. Mieszkamy w mieszkaniu, więc nie miałam potrzeby mieć jej podczas drzemki na oku. Natomiast jeśli w czasie jej aktywności chciałam coś zrobić na spokojnie w kuchni czy łazience, korzystałam z leżaczka - dodatkowo Młoda była spokojniejsza bo widziała, co się dzieje, jak się zaczynała nudzić to dodatkową chwilę czasu kupowały mi wibracje ;) Tylko nie pamiętam, czy przy leżaczku jest jakaś dolna granica wieku malucha.
Taki układ przewiduję też tym razem, ale w przypadku większego domu widzę opcję np. łóżeczka w sypialni na piętrze i kołyski na parterze, żeby nie biegać co chwilę po schodach...

Nabla Wysłany: 2013-08-28, 08:25   

Starsza Kobieta
Every man must dine

julka82 napisał/a:
Napiszcie proszę czy taki pomysł ma sens, czy przekombinowałam?:-) No i przede wszystkim, uświadomcie zieloną w temacie koleżankę, na ile czasu starczy hensvik (60x120 cm)

Spokojnie na kilka lat ;) Potem mozna nawet zdjac bok lozeczka i zalozyc tylko barierke zabezpieczajaca przed wypadnieciem.

U nas rozwiazanie bylo podobne - lozeczko w sypialni, w ciagu dnia dziecko na podlodze w salonie (na zlozonym kocu - bezpiecznie, bo nie mial z czego spasc a mogl pelazac i sie turlac do woli).

Przy czym lozeczko szczebelkowe ma jedna podstawowa wade - jest twarde. Bruno juz nie raz zaliczyl kontakt czolem z barierka. No i obgryza farbe z poprzeczki...

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Caska Wysłany: 2013-08-28, 08:28   

Forumowy wyjadacz

Aha, łóżeczko 60x120 starczyło nam gdzieś do czerwca (czyli służyło ponad 3 lata), po prostu później wyjęliśmy szczebelki, żeby mogła sama wchodzić i wychodzić (nie wiem czy taka opcja jest w wymienionym łóżeczku, ale polecam).

lizka Wysłany: 2013-08-28, 08:31   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

IMO jeżeli mieszkasz w mieszkaniu jednopoziomowym o średniej wielkości to IMO nie ma sensu kupować i kosza i łóżeczka. Ewentualnie rozważyłabym łóżeczko drewniane i jako drugie turystyczne (do wykorzystania później jako kojec i w czasie podróży - ale to tylko w przypadku jeżeli podróżujecie) a najwygodniej chyba leżaczek - wszędzie weźmiesz dziecko z sobą.
Co do łóżeczka szczebelkowego to może starczyć spokojnie na kilka lat.
My zmieniliśmy jak mały miał 15 miesięcy na zwykłe łóżeczko z barierką z IKEA (ale moje dziecko spało u siebie, nie uciekało i w ogóle było fantastyczne i gotowe na zmianę; poza tym był wysoki i usiłował wyskaiwać górą oraz co chwilę blokował gdzieś nogę, rękę miedzy szczebelkami w nocy).

lizka, Maciuś (02-02-2005r) i Michałek (30.08.2013)

Odpowiedz do tematu