Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Moja sypialnia
Autor Wiadomość
Share Wysłany: 2009-01-21, 23:25   Moja sypialnia

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: z Gimbli
No wlasnie tyle czasu sie bawilam z wyborem tapety turkusowej, ktoryh jest jak na lekarstwo ze w koncu przyszedl czas malowania a ja nie wiem na jaki kolro i mnie maz straszy ze zostawi bialy :dobani: a ja nie chce bialego bo ja chce moja czekoladowo-turkusowa sypialnieeee.... Od poczatku:

To jest nasza sypialnia - ma chyba 21 metrow. Po prawej nie widac wneki w ktorej bedzie szafa z drzwiami przesuwnymi, a po lewej pod sciana ma stac lozko.

Na podlodze jest jasny dab, taki normalny parkiet...

Łózko pewnie bedzie jakies takie - skorka, ciemny braz:

Chociaz i takie tyle ze brazowe mi po glowie chodzi:

Z mebli bedzie jeszcze tylko komoda i ta szafa we wnece z komandora, pewnie braz, moze ze szklem turkusowym na srodku.

Na sciane za lozkiem czyli ta po lewej chce tapete turkusowa, cos takiego:

Albo - w rzeczywistosci jest to turkus tyle ze metalik - na razie maz sie na nia nie zgadza, ale zobaczymy:

No i tu sie zaczynaja schody bo tak jak widzicie znakow zapytania jest troche, bo teraz nie mamy pieniedzy i wszystko kupowac bedziemy etapami, a malowac sciany trzeba od poniedzialku :masakra: Tylko na jaki kurcze kolor zeby do reszty pasowal??

Pogrzebalam na inspiracjach i takie kolory scian mi do glowy przyszly:

Co sadzicie?? Moze cos jasniejszego??

Wonderka Wysłany: 2009-01-22, 08:38   

Forumowy wyjadacz
Wańka wstańka

Jak do nas trafilas?: Z tajnej skrzynki ;)
Albo wybierasz jeden z kolorów z tapety - czyli szarość albo ściany na ciemną czekoladę. Niebieskiego bym nie brała bo mam uraz do tego pokoju i nie wiem, jaki trzeba mieć pokój aby ten kolor dobrze wyglądał. Drugie zdjęcie to nie wiem czy taki beż będzie pasował do Twojej tapety.

Moje 100letnie "M"

Share Wysłany: 2009-01-22, 16:13   

Szarosci na tapetach to nie ma... wlasciwie tylko turkus. Niestety musze wybrac sciany troche w ciemno, bo zakup tapet przewiduje za jakies 2 miesiace i jeszcze moze mi sie ich wybor zmienic. Nie chcialam pomalowac calego pokoju na ciemny kolor tylko raczej tak jak na tych zdjeciach. Wole tapete jako ciemny akcent.
A moze ciemnoczekoladowy pokj fajnie by wygladal a wteedy jasne meble - lozko itp.. hmmm.. Maxie moze jakies przyklady takiej sypialni??

Echhh... sama nie wiem.

Wonderka Wysłany: 2009-01-22, 17:12   

Forumowy wyjadacz
Wańka wstańka

Jak do nas trafilas?: Z tajnej skrzynki ;)
To może narazie zostaw białą. Malowanie to nic trudnego i zajęcie na jeden dzień więc może warto się wstrzymać.

Moje 100letnie "M"

Share Wysłany: 2009-01-23, 10:03   

Tez odpada niestety... Na razie jest tak jak na zdjeciu!! Niezbyt przyjemny widok do wstawienia lozka i zamieszkania :kwasny: takze pomalowac trzeba a zeby nie robic podwojnej pracy i kosztów to lepiej od razu kolor. Dlatego na przyszly tydzien mamy zamowionego pana i ma pomalowac wszystko przed zamontowaniem szaf i powstawianiem mebli.

No nic trudno, chyba wybore jednak orzech wloski z Duluxa:

czyli ten:

Wielkie dzieki Wonderka za pomoc i zainteresowanie :D

MarMaja Wysłany: 2009-01-23, 13:39   

Starsza Kobieta

Share,
jako nowa fanka farb fluggera polecam udać się do nich po próbki. Obsługa jest bardzo fachowa a odnośnie kolorów to jest w czym wybierać od rana do wieczora. Dodatkowo to co mi pomogło dokonać wyboru to takie "okienka - pokoje", dzięki którym można łatwiej zorientować się, jak wybrany kolor będzie wyglądał na ścianie. Weź inspiracje, które masz (zdjęcia możesz po prostu wydrukować) a obsługa na pewno doradzi co wybrać. Poza tym ich farby są piękne a malowanie to bajka ze względu na konsystencję.

PLECAK TOPGAL CIUCHY Fruziaki :love:
Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w marzenia! :cwaniak:

Share Wysłany: 2009-01-23, 14:08   

A ceny powalaj czy nie??
Szczerze mowiac zdecydowalismy sie na dole na drozsze farby Beckersa i na gorze mialy byc jakies tansze... Hmm... ale w sumie fachowa obsluga to skarb i te okienka... :D A gdzie tak jest, w ktorym sklepie??

kapelusik Wysłany: 2009-01-24, 11:39   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

A widziałaś brązowo-turkusowe tapety z Villa Nova?
Na przykład:
1) Villa Nova Earl Stripe

2) Villa Nova Delores

3) Villa Nova Florence

4)

5) Villa Nova Greta

Są piękne, ale ta pierwsza, którą wkleiłaś też jest świetna, tak gnieciona jakby.

kapelusik Wysłany: 2009-01-24, 11:40   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Do tych, które ja wkleiłam, łatwiej byłoby Ci dobrać kolor ścian, ponieważ mają one więcej odcieni, niż tylko turkus czy ciemny czekoladowy brąz.

Share Wysłany: 2009-01-26, 12:57   

Kapelusik 2 i 5 rerwelacja... zaraz pogrzebie w necie, zeby je znalezc i obejrzec w Wawie... Ciekawa jestem jakie ceny... Kurcze tyle szukam a tych nie wiedzialam... :znudzony:

Co prawda u mnie odpadaja kwiatki... ale taki wzor barokowy, ktory jest teraz popularny podoba mi sie ogromnie...

Share Wysłany: 2009-02-13, 15:47   

Biala sypialnie nie bedzie bo juz sie wlasnie maluje na kolor... hmmmm jasno-turkusowo/szary :D Kolor z mieszalnika Beckersa wiec ciezko pokazac, a jeszcze ciezej przewidziec jaki wyjdzie na scianie. fArby nie bedzie duzo bo wlasciwie na jednej scianie tylko. I do tego planujemy zakup tapety tej - no zakochalam sie po prostu :rotfl:

Troche mi to zmieni styl wnetrza na bardziej nowoczesny. kurcze nie mam pojecia czy pasuje do tego takie lozko jak planowalam, a jezeli nie to jakie, metalowe?? Wiecej tam mebli nie bedzie na szczescie z z dodatkami tzn posciel, zaslonkami juz mam zgryz...

ff Wysłany: 2009-02-14, 14:26   

Share na jedne ścianie tapeta, a na pozostałych ścianach jasno-turkusowo/szary? Jeśli dobrze wyobrażam sobie ten kolor to będzie ładnie uzupełniał tapetę (troszkę słabo ją widzę) - czy ona ma połyskliwe elementy?

Łóżka, które pokazywałaś moim zdaniem jak najbardziej pasują do nowoczesnego stylu, nawet minimalistycznego.

A co do zasłon, to radziłabym szukać czegoś np. w podłużne pasy w kolorach tapetowo-ściennych lub ciut jaśniejszych, chyba, że nie lubisz wzorów to wtedy jednolite z tych odcieni.

Agnes Wysłany: 2009-02-14, 18:46   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Share ja też myślę, że wklejone łóżka jak najbardziej będą pasowały do tej tapety i do koloru ścian, które opisujesz. Bo metalowe łóżko do tego wszystkiego to jakoś chłodem mi zawiewa (ale ja mam uraz do metalowych łóżek ;) ).

Lilek Wysłany: 2009-02-14, 19:02   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Śliczna ta tapeta :) Nie mogę się doczekać efektu :)
Myślę że łóżka wklejone przez ciebie będą jak najbardziej pasowały.

Share Wysłany: 2009-02-16, 09:40   

ff napisał/a:
Share na jedne ścianie tapeta, a na pozostałych ścianach jasno-turkusowo/szary? Jeśli dobrze wyobrażam sobie ten kolor to będzie ładnie uzupełniał tapetę (troszkę słabo ją widzę) - czy ona ma połyskliwe elementy?

No wlasnie tapeta jest wrecz zwariowanie połyskliwa pod kazdym katem ma inny odcien To jest efekt Flow - jej kolor to od turkusu przez zielen, niebieski itp. Ma tez stale niepolyskliwe czesci z brazem.
Z bliska wyglada tak:

Chcemy ja polozyc na jednej scianie za łózkiem a reszta scian to farba kolor szaro-zielony, ktory jak twierdzi maz wyszedl niebieski :znudzony: - ja jeszcze tego nie widzialam, mam nadzieje ze sie nie zalamie.. ;)

Dzieki dziewczyny. Mam nadzieje, ze lozko z brazowym obiciem bedzie pasowalo do calosci. Co prawda jego zakup tak jak tapety to kwestia paru miesiecy, ale efekt na pewno pokaze.

Odpowiedz do tematu