Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
co na kaszel nocny?
Autor Wiadomość
Cathy502 Wysłany: 2009-01-22, 20:46   co na kaszel nocny?

Poważnie uzależniona

Szymka przez ostatnie dwie noce męczy kaszel suchy..."atak" tego kaszlu zaczyna sie tuż po zaśnięciu i trwa ok 2godz. ...nie mam pojęcia jak mu pomóc
W dzień ma kaszel mokry i podaje mu STODAL, czasem PYROSAL (zależy czy ma gorączke czy nie..) ,ale na noc nie mam pojecia co mu podać....wczoraj biedak aż zwymiotował w czasie takiego ataku
Znacie jakieś sprawdzone leki,syropy czy inne specyfiki, które można podać dziecku na noc?

asieczek Wysłany: 2009-01-22, 20:51   

Starsza Kobieta

może krople sinecod u nas Szymek zawsze na noc dostawał (ale nie podaje się ich w dzień)

dla chłopca 1,5-3 lat
dla chłopca rozm 110-116

Szymek
Kamil
Aniołek-Maciuś

aniobelek Wysłany: 2009-01-22, 21:01   

Starsza Kobieta
Laurkowa i Karinkowa mamusia

a nosek ma zatkany?ma katar tez?laura jak ma katar to po pewnym czasie zaczyna strasznie kaszlec przez niego.oddycha tylko buzia i wysusza gardlo , przez to kaszle.lekarz kazal wietrzyc bardzo czesto a najlepiej jakby dziecko spalo przy uchylonym oknie dobrze ubrane.u nas sie sprawdza.zalezy od czego ten kaszel.
na lekach sie nie znam wiec nie doradze.

kasia_kl Wysłany: 2009-01-22, 21:02   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Marcel też dostawał na taki kaszel sinecod, pomagał, TUTAJ masz napisane jak działa.

Cathy502 Wysłany: 2009-01-22, 21:09   

Poważnie uzależniona

aniobelek napisał/a:
a nosek ma zatkany?ma katar tez?

z katarem już się uporalam, tylko ten nieszczęsny kaszel....
zawsze myślalam ,że przy wszelakiego rodzaju przeziebieniach czy grypie jest tak ,że najpierw pojawia się suchy kaszel, a po kilku dniach mokry (zresztą Szymek tak zawsze miał)...a teraz mokry kaszel ma w ciągu dnia a suchy w nocy :niepewny: co najsmieszniejsze ...osłuchowo jest "czysty" ,więc zastanawiam mnie skąd taki kaszel :hmmm:

nusia Wysłany: 2009-01-22, 21:30   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Bartek też dostawał sinecod, ale to jest bloker kaszlu

corgi Wysłany: 2009-01-22, 22:23   

Forumowy wyjadacz

Tu jest jeden, ale dla dzieci od 4 roku życia:
http://www.we-dwoje.pl/sy...tykul,3437.html
cytat z w/w strony:
DexaPini jest syropem przeciwkaszlowym polecanym w leczeniu ostrych stanów zapalnych z intensywnym suchym kaszlem, zapalenia oskrzeli, gardła i krtani, kaszlu opłucnowego oraz grypy i stanów grypopodobnych. Odpowiednio dobrana receptura pozwala na całodzienne stosowanie syropu DexaPini. Jego dodatkową zaletą jest możliwość przyjmowania również przed snem, dzięki czemu łagodzi uciążliwy kaszel nocny. Ta ostatnia, wyjątkowa cecha odróżnia DexaPini od większości syropów na kaszel, które nie powinny być stosowane na noc. DexaPini to unikalne na rynku połączenie substancji przeciwkaszlowej (dekstrometorfan) z naturalnymi wyciągami z ziół, które zapewniają dodatkowo działanie: przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, łagodnie inhalacyjne oraz rozkurczowe. W ten sposób wyciągi roślinne przyczyniają się do łagodzenia objawów duszności występujących podczas napadów suchego kaszlu, a tym samym łagodzą przebieg infekcji. Dekstrometorfan należy do substancji przeciwkaszlowych o ośrodkowym mechanizmie działania, tzn. hamuje ośrodek kaszlu w centralnym układzie nerwowym. Wyciąg sosnowy działa antyseptycznie i sekretolitycznie (ułatwia odpływ wydzieliny z dróg oddechowych). Nalewka koprowa działa rozkurczowo, sekretolitycznie, przeciwzapalnie. Wyciąg z ziela glistnika działa przeciwkaszlowo i rozkurczowo w obrębie dróg oddechowych. Mleczan wapnia działa przeciwwysiękowo i przeciwzapalnie.
Zalecane dawkowanie:
* dzieci w wieku od 4 do 5 lat: zaleca się podawanie leku po konsultacji z lekarzem,
* dzieci w wieku od 6 do 12 lat: 3 razy dziennie po 5 ml syropu,
* młodzież od 12 roku życia i dorośli: 3 razy dziennie po 15 ml syropu.
Produkt dostępny jest w aptekach, bez recepty.

Cena detaliczna za opakowanie zawierające 150 g syropu wynosi ok. 9,60 zł.

A tutaj :
http://www.noworodek.pl/p...pic.php?t=62054
i tutaj:
http://forum.rodziceonlin...18470.msg466073
można przeczytać dyskusje na ten temat.

A tutaj info o opisywanym w w/w forum Supreminie:
http://aptekaon-line.pl/p...roducts_id=4897
cytat z w/w strony apteki:
SUPREMIN SYROP 4 MG/5 ML 200ml 7,15zł
DZIAŁANIE:
Butamirat jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym o działaniu ośrodkowym. Zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego w rdzeniu przedłużonym. Obok działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozkurcza mięśniówkę oskrzeli. Butamirat jest szybko i dobrze wchłaniany po podaniu doustnym. W osoczu jest metabolizowany na drodze hydrolizy do dwóch aktywnych metabolitów o działaniu przeciwkaszlowym. Metabolity są wydalane z moczem.

WSKAZANIA: Supremin jest stosowany doraźnie w ostrym, suchym kaszlu.

PRZECIWWSKAZANIA: U pacjentów uczulonych na butamirat lub inne składniki preparatu, oraz u osób z fenyloketonurią. Wiek poniżej 2 lat. Preparatu nie należy stosować u pacjentów z objawami ciężkiego zahamowania czynności ośrodka oddechowego. Nie zaleca się stosowania leku w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią lek może być stosowany jedynie w przypadku konieczności. W rzadkich przypadkach może dochodzić do zmniejszenia zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.
-----------------
-----------------
Edit: tutaj jeszcze znalazłam opis tego Supreminu:
http://klub.chip.pl/dobek/lek.htm

cytat:
[i]Supremin (Butamirati citras)

krople doustne, roztwór 5 mg/ml
syrop 4 mg/5 ml

Opis działania: Butamirat jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym o działaniu ośrodkowym. Zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego w rdzeniu przedłużonym. Obok działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozkurcza mięśniówkę oskrzeli. Butamirat jest szybko i dobrze wchłaniany po podaniu doustnym. W osoczu jest metabolizowany na drodze hydrolizy do dwóch aktywnych metabolitów o działaniu przeciwkaszlowym. Metabolity są wydalane z moczem.
Wskazania do stosowania: Supremin jest stosowany w doraźnie w ostrym, suchym kaszlu.
Przeciwwskazania: jest przeciwwskazany u pacjentów uczulonych na butamirat lub inne składniki preparatu oraz u osób z fenyloketonurią.
Ostrzeżenia specjalne i zalecane środki ostrożności: Preparatu Supremin krople i syrop nie należy podawać pacjentom z objawami ciężkiego zahamowania czynności ośrodka
oddechowego. Preparat nie może być stosowany dłużej niż przez kilka dni.

Zawarte w preparacie Supremin krople i syrop substancje pomocnicze: kwas benzoesowy i parahydroksybenzoesan metylu mogą wywoływać reakcje alergiczne.
Stosowanie leku podczas ciąży i karmienia: Nie zaleca się podawania leku kobietom w pierwszym trymestrze ciąży. W drugim i trzecim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią, iek można stosować jedynie w razie konieczności.
Wpływ leku na zdolność kierowania pojazdami, obsługi maszyn i sprawność psychofizyczną
Z uwagi na możliwość wystąpienia działań niepożądanych, w rzadkich przypadkach mogą wystąpić zaburzenia zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych.
Oddziaływanie z innymi lekami (interakcje): Nieznane.

Dawkowanie i sposób podawania
Supremin syrop i krople są przeznaczone dla dzieci.
Supremin krople doustne
dzieci powyżej 2 do 3 lat 15 kropli 4 razy na dobę
powyżej 3 lat 25 kropli 4 razy na dobę
Supremin syrop
dzieci powyżej 2 do 6 lat 1 łyżeczka (4 mg) 3 razy na dobę

od 6 do 12 lat 2 łyżeczki (8 mg) 3 razy na dobę
powyżej 12 lat 3 łyżeczki (12 mg) 3 razy na dobę
dorośli 3 łyżeczki (12 mg) 4 razy na dobę.
Supremin krople i syrop należy stosować przed posiłkami.
cena 7,7 zł

Mój blog decoupage

Pomóżmy wyzdrowieć Kacperkowi - podaruj mu 1% swojego podatku

Paula Wysłany: 2009-01-23, 12:40   Re: co na kaszel nocny?

Forumowy wyjadacz

Cathy502 napisał/a:
Szymka przez ostatnie dwie noce męczy kaszel suchy..."atak" tego kaszlu zaczyna sie tuż po zaśnięciu i trwa ok 2godz. ...nie mam pojęcia jak mu pomóc

Moja Karolinka też tak miała ostatnio. Aż się wściekałam, że nie może spać spokojnie tylko kaszle i kaszle. Wówczas podawałam jej łyżeczkę clemastinum, psiukałam do gardła tantum-verde i chwilę nosiłam na rękach, żeby złapała równy oddech. Dodatkowo zaczęłam kłaść na ramie łóżeczka mały ręczniczek frote, na który wcześniej nakapałam krople olbas.

Gatka Wysłany: 2009-01-23, 13:22   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Jak do nas trafilas?: Gimbla :)
Ja daję sinecod w syropie, chyba że wiążę to z alergią a też tak bywało ... wtedy leki przeciwalergiczne. Jest jeszcze silniejszy - diphergan ale na receptę.

Pomóż TASI
A,E,M,K.

algaj Wysłany: 2009-01-23, 13:24   

Poważnie uzależniona

Będę nudna ;) ale czy to nie alergiczny kaszel? Kaszel może byc zarowno od spływającego kataru alergicznego (najczesciej uczulenie na roztocza) - można nawet tego kataru nie zauważac albo suchy, taki od drog oddechowych, wtedy wziewne leki pomagają.
Najlepsza kolezanka mojego Kuby miala straszne ataki kaszlu, teraz jest na zyrtecu i lekach przeciwalergicznych do nosa i jest duuużo lepiej.

Kubik
Antik

justyśka Wysłany: 2009-01-23, 13:26   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: po omacku
my podajemy diphergan na taki męczący kaszel

justyna_s_s Wysłany: 2010-09-11, 16:45   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Jak do nas trafilas?: z G....
nusia napisał/a:
Bartek też dostawał sinecod, ale to jest bloker kaszlu

i można go stosować nie dłużej niż 4 dni

cols Wysłany: 2010-09-11, 19:42   
reklama

Tosia w zimie (w okresie grzewczym) ma własnie taki suchy kaszel. Dajemy jej wtedy zyrtec w kroplach. Lekarka odradza podawanie sineccodu.

:police:

silenca Wysłany: 2010-09-11, 21:18   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Po dwóch koszmarnych zimach, roku leczenia domniemanej astmy bez poprawy ... alergii itp .... pomogły dwie rzeczy ... odrobaczenie oraz nawilżanie śluzówki inhalacjami z rozpuszczonej soli emskiej.

Co do sinecodu i podobnych, lekarz odradzał, bo te leki tylko hamują odruch kaszlu a nie usuwają przyczyny, więc warto przyczyny poszukać

A ja szyję sobie czasem ...

Agata22 Wysłany: 2010-09-11, 21:27   
Starsza Kobieta

silenca napisał/a:
nawilżanie śluzówki inhalacjami z rozpuszczonej soli emskiej

a jak robisz takie inhalacje
inhalatorem czy inaczej??

Odpowiedz do tematu