Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
środki antykoncepcyjne-jakie?

Co stosujesz w ramach antykocepcji?
tabletka hormonalna
44%
 44%  [ 26 ]
spiralka zwykła
3%
 3%  [ 2 ]
spiralka z hormonem
5%
 5%  [ 3 ]
prezerwatywa
15%
 15%  [ 9 ]
kalendarzyk
6%
 6%  [ 4 ]
kapturek
0%
 0%  [ 0 ]
inna metoda
8%
 8%  [ 5 ]
nie stosuję antykoncepcji
13%
 13%  [ 8 ]
plaster antykoncepcyjny
3%
 3%  [ 2 ]
minipigułka "po"
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 59
Wszystkich Głosów: 59

Autor Wiadomość
Noa Wysłany: 2006-09-08, 14:57   

Forumowy wyjadacz
sweet kitty

matkapolka napisał/a:
tego nie robi się w jakimś znieczuleniu??

To nie boli. Miałam 2 razy i nic nie boli.

Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.
G.B. Shaw

matkapolka
[Usunięty]
Wysłany: 2006-09-08, 15:02   

campari napisał/a:
a ja nigdy nie lubilam takiego seksu, narwaniec jestem i wiem, ze strasznie bym przezywala kazde opoznienie miesiaczki w tym wypadku... zreszta dla mnie to pewnien rodzaj dyskomfortu, lubie wiedziec, ze jestem dobrze zabezpieczona, ja wiem, ze zadna metoda nie daje pewnosci, ale.. poki co mam ta ktora zapewnia mi max zabezpieczenie ze wszystkich srodkow anty znajdujacych sie na polskim rynku.

nie mogłabym przeżyc do nastepnej miesiączki gdybym stosowała stosunek przerywany, nerwy by mnie zjadły...
a jesli chodzi o spiralkę, bardzo się boję ingerencji we własny organizm, szczególnie raka szyjki macicy, obfitych miesiączek, itd.... dlatego chyba nigdy się na nią nie zdecyduję...
hormony też maja skutki uboczne, ale jakoś tak łatwiej potrafię to zaakceptowac...

campari
[Usunięty]
Wysłany: 2006-09-08, 15:29   

aminka napisał/a:
To nie boli. Miałam 2 razy i nic nie boli.
moze i nie boli, ale... czy ja juz gdzies przypadkiem nie pisalam o tym, ze bede ja miala wyciagana w znieczuleniu ogolnym? wlasnie kurna tego znieczulenia sie boje :-( na dodatek ten szpital :-( no taka jestem nic nie poradze :-(

campari
[Usunięty]
Wysłany: 2006-09-08, 15:30   

matkapolka napisał/a:
nie mogłabym przeżyc do nastepnej miesiączki gdybym stosowała stosunek przerywany, nerwy by mnie zjadły...
no wlasnie...

Maya Wysłany: 2008-10-20, 15:38   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Jak do nas trafilas?: Gimbla
monique7 napisał/a:
gdybym urodziła już dzieci, jak wiekszosc z was - na pewno załozyłabym spiralę

a w tej sytuacji nie mogę

Ja miałam założona pierwszą spiralke jeszcze przed zajściem w ciążę, po wyjeciu od razu zaszłam, mam teraz 4 letniego synka. Ogólnie przez 9 lat z przerwą na ciążę miałam 3 spiralki, zwykłe Omegi bez hormonów, dużo tańsza niż Mirena ( cena max do 100 zł). Teraz wyjęłam i staramy się o drugie dziecko. Jest to jak dla mnie najlepsza, skuteczna i bezproblemowa metoda. Polecam.

Pozdrawiam
Maja

Maya Wysłany: 2008-10-20, 15:44   

Jak do nas trafilas?: Gimbla
[quote="matkapolkaa jesli chodzi o spiralkę, bardzo się boję ingerencji we własny organizm, szczególnie raka szyjki macicy, obfitych miesiączek, itd.... dlatego chyba nigdy się na nią nie zdecyduję...
hormony też maja skutki uboczne, ale jakoś tak łatwiej potrafię to zaakceptowac...[/quote]

żeby zapobiec rakowi szyjki macicy to nalezy sie zaszczepic i regularnie robic cytologię. Bez róznicy czy spiralka czy hormony jezeli nie będziesz sie regularnie badać. Ja miałam spiralki przez 9 lat i cały czas mam I gr cytoligiczną.

Pozdrawiam
Maja

Mala__Di Wysłany: 2010-11-17, 14:58   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

annkula napisał/a:
przez ponad siedem lat z przerwami brałam hormony (...) (ostatnio mercilon, kiedyś biorąc go zaszłam w ciążę ;-) ), obecnie tylko durexy.

niedawno lekarz przepisał mi właśnie mercilon... ale przeczytałam co napisałaś i się przeraziłam! oczywiście, wiem że żadna metoda nie daje 100% skuteczności, ale jednak... popełniłaś jakiś błąd przy stosowaniu mercilonu czy po prostu byłaś tym niewielkim, "wybranym", ułamkiem procenta?

aztec Wysłany: 2016-01-20, 08:55   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ze względu na macicę dwurożną nie mam zbyt wielkiego wyboru środków anty - prezerwatywy - przy których czuję się strasznie niepewnie, no i pigułki - wróciłam do nich po przerwie i strasznie jestem zadowolona, chyba trafiłam na swoje idealne bo póki co (3 op.) same korzyści, raz czy dwa pobolała mnie głowa ale w zasadzie mogło być to spowodowane czymkolwiek :D

never let the fear from striking out keep you from playing the game !

kingapeir Wysłany: 2016-01-22, 10:30   

Witaj, ja stosuję tabletki uznane za reklame/carol. Bardzo dobrze się sprawdzają, kosztują około 7zł na 3 miesiące :) Z tego co słyszałam są one również najbezpieczniejsze dla zdrowia

reklama jest platna/carol
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-02-02, 00:40, w całości zmieniany 1 raz  

aztec Wysłany: 2016-01-26, 18:58   

To chyba jednak nie za ciekawe te tabletki :) moja uznane za reklame/carol w taniej aptece ok. 24 zł, dla mnie to optymalna cena, ale nawet gdyby miały kosztować więcej to bardziej zwracam uwagę na działanie bo na zdrowiu i samopoczuciu ceny nie naklejam

Ostatnio zmieniony przez carol 2016-02-01, 00:03, w całości zmieniany 1 raz  

hela Wysłany: 2016-01-27, 12:00   

kingapeir napisał/a:
Z tego co słyszałam są one również najbezpieczniejsze dla zdrowia

Nie ma czegoś takiego jak bezpieczna pigułka :masakra:
Kobiety walą w siebie chemię, bo koncerny i lekarze nas przekonują, że to jest bezpieczne itd.itp. Tylko ile kobiet ma problem z zajściem w ciążę po odstawieniu pigułek? - tego już nikt głośno nie mówi.. :zdegustowany:

"Krajowy Instytut Walki z Rakiem w Stanach Zjednoczonych pisze bardzo wyraźnie na swojej stronie internetowej, że tabletki powodują wzrost ryzyka zachorowania na raka piersi, raka szyjki macicy i raka wątroby8. We Francji, dopiero w raporcie z 2013 r., Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Leków (ANSM), przyparta do muru, otwarcie przyznała, że tabletki powodują każdego roku średnio 2529 przypadków choroby zakrzepowo-zatorowej żył."
Do poczytania KLIK
(za: RakowaPatka /fb)

TU o zielsku ;)
:oczami:

My <3

aztec Wysłany: 2016-02-01, 13:36   

No dlatego zanim się zacznie przyjmować powinno się zrobić wszystkie badania, ja miałam przebadane czynniki krzepnięcia, czynnik antyfosfolipidowy i inne takie i lekarka powiedziała, że może mi wręcz wystawić dokument że nie ma przeciwwskazań do przyjmowania hormonów. Jak się do sprawy podejdzie z głową, pod nadzorem lekarza to nie ma zagrożenia

hela Wysłany: 2016-02-01, 14:23   

aztec napisał/a:
Jak się do sprawy podejdzie z głową, pod nadzorem lekarza to nie ma zagrożenia

O tak, grunt to ufać bezgranicznie lekarzowi, który przepisuje pigułkę /hormony - bo przecież zlecił kilka badań i jest cacy.... :masakra:
KAŻDA tabletka, lek, hormon - na dłuższą metę jest zagrożeniem. Szkoda tylko, że ludzie dalej żyją w błogiej nieświadomości :cisza:

My <3

aztec Wysłany: 2016-02-03, 17:04   

Ale gdzie napisałam, że kilka badań i cacy? Pod nadzorem lekarza - oznacza, badania w trakcie przyjmowania tabletek, żeby na bieżąco sprawdzać jak się sprawy mają. No i nawet nie ma co porównywać tych tabletek starej generacji z tymi nowszymi, kiedyś było mniej bezpiecznie

alicja1979 Wysłany: 2016-07-01, 06:44   

Tablety od wielu, wielu lat i nic się nie dzieje niepokojącego. Ktoś napisał, że tył - po prostu lek był źle dobrany. Kalendarzyk przy moim chaosie kompletnie by się nie sprawdził. Moje koleżanki stosują wkładki domaciczne, jakie np. w klinice uznane za reklame/carol zakładane są w znieczuleniu ogólnym. Każdy dobiera sposoby antykoncepcji pod własne preferencje, ideologię. Ważny jest rezultat. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony przez carol 2016-10-09, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu