Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Modna mama
Autor Wiadomość
czekoladka Wysłany: 2009-01-28, 21:56   Modna mama
reklama
smaczna i szalona

Nie wiem czy przypadkiem nie powinnam zamieścić tego w dziale Kobieta, ale tu mi jakoś to bardziej pasuje ;)

Mam pytanie odnośnie ubrań dla ciężarnych. U mnie w okolicy ciężko ze sklepami typowo dla kobiet z brzuszkiem. Zastanawiałam się czy nie kupować na allegro. Czy któraś z Was tak kupowała? Jak kupować takie ubrania? Czym się kierować? Nigdy nie kupowałam ubrań na allegro, kosmetyki tak, książki też, ale nie ubrania. Doradzicie coś? A może jest jakieś minimum, które każda powinna mieć w szafie, typu 1 biała bluzka, 1 ciepły sweter, 2 pary spodni, 2 spódnice itd? Nie chcę wydać fortuny na te ubrania a chcę wyglądać ładnie i modnie. Co zrobić by nie zwariować??? :cool2:

"Człowiek może obejść się bez wielu rzeczy - z wyjątkiem drugiego człowieka"

Domino Wysłany: 2009-01-28, 22:03   

Forumowy wyjadacz

ja kupiłam jedną rzecz ubraniową na Allegro i właśnie były o spodnie ciążowe, rybaczki, takie na kant, bardziej elegancki i mega wygodne i był to jeden z bardziej udanych zakupów, nie tylko allegrowych :) poza tym miałam jeszcze sztruksy kupione w realu ;) i mnóstwo tunik i bluzek kupionych głównie na ciuchach przez moją siostrę :)

spróbuję znaleźć te rybaczki na all

znalazłam :)
takie, ja miałam brązowe ;)

Tosia
Jurek

alexa Wysłany: 2009-01-28, 22:09   

Starsza Kobieta

Ubrania na allegro kupowalam ale głownie tych dwoch firm od ktorych kupowalam tez w sklepie internetowym więc wiedzialam po pierwszym razem jakie rozmiary brac. W sklepie mozna zwrocić ale znowu na allegro bywa taniej nawet jesli to nowe to warto potem tam brac :)
A ubrania firmy Happy Mum i 9fashion - te lubilam najbardziej.
A jak kupowalam cos innego na allegro to szukalam aukcji gdzie byly podane wymiary np. dlugosc rękawa czy do ilu się w pasie rozciąga :)
A oprocz tego takie sklepy w realu jak H&M (dzial ciązowy i tez nie) jak i Orsay, często i gęsto Reserved - po prostu fasony takie ze normalnie w ciąży mozna bylo nosic ;)

m. Wysłany: 2009-01-28, 22:12   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Po pierwsze przeszukać swoją szafę i sprawdzić czy niektóre z Twoich bluzek nie będą odpowiednie na powiększający się brzuch. Akurat moda nie_ciążowa jest bardzo przyjazna przyszłym mamom z wszystkimi tunikami, bluzkami odciętymi pod biustem.

Potem zastanowiłabym się nad kupnem pasa ciążowego.

Mnie ten wynalazek pozwolił długo nosić swoje 'normalne' ciuchy, przynajmniej część z nich.

Jeśli będziesz kupować na allegro, skupiłabym się jednak na nowych rzeczach niż używanych. Z własnego doświadczenia wiem, że np. spodnie 'z golfem', które były noszone pod koniec ciąży, więc na dość dużym brzuchu, rozciągają się i często już nie pasują we wcześniejszych miesiącach.

Poza tym poszukałabym sklepów internetowych z ciążową odzieżą, np.
http://www.9fashion.com.pl/
http://www.happymum.pl/sklep3/?
http://www.pieknamama.pl/Pasy_ciazowe_76.html

Babeczki z rodzynkiem

kamila-t Wysłany: 2009-01-28, 22:48   

Net włączony- gar z zupą spalony

Całą ciążę przechodziłam w 3 parach spodni (pod koniec chciałam kupić kolejną ale w żadne już się nie mieścił mój wielki brzuch :cool2: ). Do tego kupowałam bluzki w zwykłych sklepach np. Promod. Jedynie 2 bluzki i sweter kupiłam w H&M w dziale ciążowym. Na allegro trochę bałabym się kupować spodnie, bluzki już prędzej.

late Wysłany: 2009-01-28, 23:49   

Ja przez większość ciąży chodziłam w "normalnych" cicuchach, tylko w większych rozmiarach.

Długo też nosiłam swoje stare spódnice, tylko wraz z powiekszającym się brzuchem, podciągałm je wyżej (w pewnym momencie juz nie mogłam tak robić, bo były za krótkie ;) )

Pod koniec ciąży kupiłam jedne ciążowe spodnie (z golfem) z H&M i to tylko dlatego, że zaczęło się robić zimno (a był to sierpień :masakra: )

ewak Wysłany: 2009-01-29, 12:04   

Ja zamowilam zupelnie w ciemno kilka rzeczy w sklepach internetowych Happy Mum oraz 9 Fashion. Oba sklepy wysylkowe moge polecic (chociaz w tym drugim obsluga Klienta troche kulala). Do jakosci ubran nie mam zastrzezen. Z Happy Mum mam 2 fantastyczne koszule i dzinsy. Z 9 fashion mam dzisny, ktore uwazam nawet za jeszcze lepsze jakosciowo, niz te z Happy Mum i eleganckie portki materialowe. Do tego kilka tunik, ale to jeszcze sprzed ciazy. Na szczescie moda wciaz sluzy brzuchatym :]

PS. Po domu smigam w niezmiernie wygodnych spodniach dresowych z szerokim pasem z Decathlonu. Bardzo polecam.

Nie szata zdobi człowieka, lecz dusza szlachetna.

awangarda w stylu retro Wysłany: 2009-01-29, 12:13   

Starsza Kobieta

a czy ktos moglby mi, ale tak lopatologicznie wytlumaczyc do czego sluzy pas ciazowy :zawstydzony: :zawstydzony:

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

nawiedzona Wysłany: 2009-01-29, 12:17   

Poważnie uzależniona

pas ciążowy-jeżeli chodzi o ubranie to jest kawałek takiego rozciagającego się materiału na brzuch, taka a'la opaska, dzięki temu mozesz założyć jakąkolwiek bluzkę, nawet do pępka, na to pas i masz extra strój ;)

Szczęście niejedno ma imię, czyli Jula, Marysia i Tomuś

nawiedzona Wysłany: 2009-01-29, 12:18   

Poważnie uzależniona

masz zdjęcie od m.

Szczęście niejedno ma imię, czyli Jula, Marysia i Tomuś

SkrawekNieba Wysłany: 2009-01-29, 12:18   

Starsza Kobieta

awangarda w stylu retro napisał/a:
a czy ktos moglby mi, ale tak lopatologicznie wytlumaczyc do czego sluzy pas ciazowy :zawstydzony: :zawstydzony:

do wypełnienia luki między bluzką a spodniami, bo albo już brzuch jest już sporawy i spodnie nawet te z gumą zatrzymują się na pewnej wysokości a bluzki nie wystarcza :hyhy: albo jeśli chcesz nosić zwykle bluzki, które nie będą osłaniać brzucha

ja pas ciążowy używałam jeszcze tuż po ciąży, bo trochę go jednak na początku zostaje :masakra:

Bombka80 Wysłany: 2009-01-29, 12:32   

Ja kupiłam spodnie ciążowe na allegro u tego sprzedającego:
http://www.allegro.pl/sho...9649823&order=p

kupiłam rozmiar 36, taki jak nosiłam przed ciążą i praktycznie w tych jednych spodniach "przechodziłam" całą ciążę.

Poza tym kupowałam różne tuniczki na allegro i nie tylko. Zwracałam głównie uwagę na to żeby były dłuższe niż zwykłe bluzki. Pasa ciążowego nie używałam.

MaryJane Wysłany: 2009-01-29, 14:10   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Jak do nas trafilas?: z G...
Ja pasa ciążowego to i do spodni ciążowych używałam i jeszcze używam :hyhy: ... żeby zasłonić ten dodatkowo wszyty pas w spodniach w przypadku za krótkich bluzek czy swetrów. I dlatego też sprawiłam sobie taki 2-kolorowy 2-pack w H&M - z czarnym i białym pasem.
A zanim przestawiłam się na ciążowe spodnie, to po prostu zasłaniałam nim moje zwykłe jeansy, zapinane "na gumkę" :)

http://martynka.wordpress.com

Olulinka Wysłany: 2009-01-29, 16:24   

pas ciążowy odkrylam dopiero pod koniec ciazy. Mnie dosc wczesnie wyszedl brzuch wiec na lato kupilam lniane spodnie z panelem, zakupione na allegro wg wymiarow podanych przez sprzedajacego. Potem rowniez na allegro jedne jeansy. A potem odkrylam firmę 9fashion, ktorej przedstawiciele rowniez sprzedaja na allegro i to w cenach czesto nizszych niz na stronie internetowej i tam kupilam golf, spodnie w kant-do pracy, a na sam koniec ciazy wieksze jeansy i z tych zakupow jestem naprawde bardzo zadowolona. W sklepach jednak ubrania ciazowe sa sporo drozsze niz w necie.

czekoladka Wysłany: 2009-01-31, 14:16   
reklama
smaczna i szalona

Dzięki za wszystkie pomysły. Mam jeszcze pytanie odnośnie kupowania spodni w necie. Byłam do tej pory w 1 sklepie z odzieżą ciążową. Przymierzyłam 8 par dżinsów i żadne mi nie leżały dobrze na udach, albo za małe, albo za ciasne, albo kieszenie wpijały się w uda, bo były niżej naszyte. Nigdy nie miałam tak wielkich problemów z kupieniem dżinsów. Jak wobec tego kupić dobre dżinsy ciążowe na allegro np? Pomierzyć wszystko co się da, czyli obecny obwód uda, długość nogawki, długość kroku? Chcę by dżinsy leżały na mnie tak samo ładnie jak przed ciążą. Chyba jeszcze uda mi się kupić takie dobrze leżące?

"Człowiek może obejść się bez wielu rzeczy - z wyjątkiem drugiego człowieka"

Odpowiedz do tematu