Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Kalendarz ogrodnika :)
Autor Wiadomość
awangarda w stylu retro Wysłany: 2013-03-17, 16:14   

Starsza Kobieta

Aoi napisał/a:
Jak przygotowujecie swoją ziemię przed sadzeniem?
byla zaorana jesienia i chyba teraz tez sie ja "przeleci"i trzeba bedzie nawozic. nawoz mamy naturalny :hyhy: od tej milej staruszki :hyhy:

ogorki, ziemniaki, botwnika, marchew, koper, pomidory, salata. chcilabym filo, ale nie wiem czy dostane nasiona gdzies.

juz sie doczekac nie moge :hyhy: :hyhy:

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

Lilek Wysłany: 2013-03-20, 21:42   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Zdjełyście już włókninę z roślin?

Dwa łobuziaki P i A :)

Aoi Wysłany: 2013-03-20, 22:09   

Poważnie uzależniona

Ja nie miałam z czego, ale znajomy ogrodnik nie poleca jeszcze zdejmować. On zdejmuje dopiero, jak temperatura w ciągu doby nie spada poniżej zera.
Zresztą poleca okrywać nie włókniną, a liśćmi i tekturowymi pudełkami. To obwiązane sznurkiem, aby nie latało po całej działce. Podobno tak rośliny lepiej znoszą zimę i nie ma szoku termicznego po odkryciu.

Licho Wysłany: 2013-03-20, 22:25   

Forumowy wyjadacz

Aoi napisał/a:
A zdejmujecie już włókninę z roślin?

Zdecydowanie nie. U nas na najbliższe dwa tygodnie jeszcze w nocy zapowiadają mrozy. Dla roślin to chyba najbardziej mordercze, jak się pień (bo o drzewach teraz myślę) w dzień nagrzeje, a w nocy zostanie ścięty mrozem. A geowłóknina jest biała, więc zapobiegnie chociaż trochę nagrzewaniu się pnia.

Cytat:
Zresztą poleca okrywać nie włókniną, a liśćmi i tekturowymi pudełkami

Pytanie, czy ta metoda powstrzymuje zające :masakra: Bo agrowłókniny to one nie lubią :cwaniak:

:police:

Brzoza Wysłany: 2013-03-21, 06:56   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ja o ściąganiu agrowłókniny nawet jeszcze nie myślę... :oczami: U nas biało i b. zimno... Zastanawiam się czy w kwietniu w końcu będę mogła to zrobić czy nie, bo na razie się zapowiada, że długo jeszcze rośliny będą owinięte...

Na razie wysiałam do pojemników petunie, naparstnicę i floks jednoroczny oraz trawę cytrynową. Mam całą masę nasion kwiatów, które czekają na wysianie i trochę warzyw (szpinak, brokuły, szczypior, buraki, koper, cukinia i dynia). W tym roku spróbuję też wyhodować stewię. W garażu razem z roślinami w donicach czekają też 3 krzaczki do posadzenia, ale na razie nie zapowiada się, że będę mogła to w najbliższej przyszłości zrobić i zastanawiam się czy dotrwają do tego czasu... :oczami:

:serce: :serce:

Julies Wysłany: 2013-03-25, 12:52   

Poważnie uzależniona

Ja dopiero początkująca...więc mam pytanie i przycinanie krzewów. Już przycinać? Mam budleje, tawuły, hortensje (ogrodową i bukietową), krzewuszki, pęcherznice, ognika, wierzbę iwę.

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

SkrawekNieba Wysłany: 2013-03-25, 12:59   

Starsza Kobieta

Julies a obcinałaś późnym latem? Ja wiosną przycinam tylko te pędy, z których już nic nie będzie. Czyli zdrewniałe końce. A potem na bieżąco omijając czas kwitnienia-wtedy ścinam tylko przekwitłe kwiatostany (chodzi mi o hortensję bukietową)

Blutka Wysłany: 2013-03-25, 13:01   

Starsza Kobieta

Ja mam same młode rośliny, których nie muszę "hamować" czy formować, bo się dopiero rozrastają, więc przycinam tylko przemarznięte pędy, a to widać dopiero, kiedy się pączki pojawią.

Julies Wysłany: 2013-03-25, 13:13   

Poważnie uzależniona

Nic nie robiłam, w zeszłym roku je dopiero sadziłam, także debiut po całości :luka:

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

SkrawekNieba Wysłany: 2013-03-25, 13:17   

Starsza Kobieta

to nic nie przycinaj na razie (w sensie formowania), daj im czas na rozrost, przytnij tylko zdrewniałe, martwe gałązki. Niby mówią, że już można ale ja bym poczekała aż dobowo nie będzie mniej niż 0.

Julies Wysłany: 2013-03-25, 13:27   

Poważnie uzależniona

Ok, dzięki! Teściowa mi truje, że trzeba ciąć i to porządnie bo wtedy szybciej się rozrastają :oczami:

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

SkrawekNieba Wysłany: 2013-03-25, 13:36   

Starsza Kobieta

Julies napisał/a:
Ok, dzięki! Teściowa mi truje, że trzeba ciąć i to porządnie bo wtedy szybciej się rozrastają :oczami:

bo to prawda :hyhy: pęcherznice, derenie, tawuły, jaśminowce rosną jak szalone. Ja przycinam nawet w sezonie, w chłodniejsze dni, bezsłoneczne. Wszystko zależy od tego co chcesz mieć i jak masz zagospodarowane miejsce. Jeśli wolisz chudszą a wyższą roślinę to tniesz mało. Jeśli chcesz mega gęstą i bujną wszerz to tniesz mocno.

Aoi Wysłany: 2013-06-25, 11:48   

Poważnie uzależniona

Jak tam ogródki? Rośnie jak szalone?

Ja ostatnio z resztek budowlanych (pręty zbrojeniowe i sznurek) ;) uwiłam pergolę pod fasolkę szparagową. W założeniu ma to być też namiot dla dzieci jak zarośnie fasolką ;) .
Może mało atrakcyjne z tych prętów, ale jak to mój syn mówi "recykling" ;) . Szkoda tylko, że tak wolno rośnie mi ta fasolka :( .

Blutka Wysłany: 2013-06-25, 11:51   

Starsza Kobieta

Burza mi duży wiąz przewróciła na podwórko. Właśnie dumam, co z tym fantem zrobić. :masakra:

Anirrak Wysłany: 2013-06-25, 12:10   

Net włączony- gar z zupą spalony

Blutko, a może pociąć na kawałki, ułożyć w drewutni i za kilka lat cieszyć się gratisowym suchym drewnem kominkowym? :niepewny:

A w temacie wątku, czy teraz jest sens przyciąć porzeczki?
Mają trochę owoców, ale nad tymi owocami gałęzie im się rozrosły jak szalone.
I nie wiem: ciąć, zostawić? :niepewny:
Ostatnio zmieniony przez Anirrak 2013-06-25, 12:12, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu