Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
co sądzicie o ogrzewaniu podłogowym?
Autor Wiadomość
wianki Wysłany: 2009-02-05, 14:55   co sądzicie o ogrzewaniu podłogowym?
Pampersa mi dali i nowym nazwali
Love Zojdka

Jak do nas trafilas?: przypadkiem
Mam zamiar położyć u siebie ogrzewanie podłogowe w korytarzu,kuchni,jadalni i łazience,ale zastanawiam się jak to będzie na wiosnę,latem gdy się nie grzeje,a wiec i płytki będą zimne??Nie wiem czy to dobry pomysł będzie w takim razie.

Blutka Wysłany: 2009-02-05, 15:04   

Starsza Kobieta

No ale jakbyś nie położyła, to cały rok będą zimne. :niepewny: Zresztą - kto Ci broni grzać w lato? (tylko po co?)

P.S.
Przenoszę na Wnętrza. To nie jest wątek remontowo-budowlany, ale prośba o opinię.

Anirrak Wysłany: 2009-02-05, 15:47   

Net włączony- gar z zupą spalony

Latem nie odczuwasz tego zimna od płytek.
Powietrze ma wyższą temperaturę - to i płytki nie mają od czedo zmarznąć :hyhy:

Ja mam podłogówke wszędzie - i cały rok biegam po domu na bosaka :cool2:

flora Wysłany: 2009-02-05, 16:19   

Jak do nas trafilas?: z Gimbli
Ja mam podłogowe w przedpokoju i w łazience. Rewelacja. Wychodzę z wanny prosto na ciepłą podłogę. Nie ma wilgoci w łazience. Czasem włączam również w lato. Jak jest chłodno, wietrznie, wilgotno, ręczniki są suche, a w lato z tym bywa różnie. W przedpokoju nie stoi woda z zaśnieżonych butów, przetarta podłoga wysycha w mgnieniu oka.

avokado Wysłany: 2009-02-05, 22:52   

w moim domu rodzinnym jest ogrzewanie podłogowe od jakichś 10 lat, płytki parkietowe w salonie, jadalni, kuchni, korytarzu i łazience
-ogrzewanie podłogowe nie jest dla oszczędnych ;) nie ogrzeje pomieszczenia jak kaloryfer, ale ciągnie gaz strasznie :masakra:
- w związku z oszczędnością domowników, ciepła podłoga tylko w łazience i tu jest super ciepło, przytulnie, brak wilgoci, "nie szczypie" w gołe stopy ;)
-jak już się nie ogrzewa tej płytkowej podłogi, (dla takiego zmarźlucha jak ja) jest to "prawie jak tragedia", stąpam tylko w kapciach i narzekam :zly:
-latem podłoga jest również zimna brrr

po doświadczeniach swoich, jestem zdecydowanie za parkietem drewnianym również w kuchni a ogrzewanie podłogowe tylko w łazience.

Blutka Wysłany: 2009-02-06, 07:27   

Starsza Kobieta

avokado napisał/a:
w moim domu rodzinnym jest ogrzewanie podłogowe od jakichś 10 lat, płytki parkietowe w salonie, jadalni, kuchni, korytarzu i łazience
-ogrzewanie podłogowe nie jest dla oszczędnych ;) nie ogrzeje pomieszczenia jak kaloryfer, ale ciągnie gaz strasznie :masakra:
- w związku z oszczędnością domowników, ciepła podłoga tylko w łazience i tu jest super ciepło, przytulnie, brak wilgoci, "nie szczypie" w gołe stopy ;)
-jak już się nie ogrzewa tej płytkowej podłogi, (dla takiego zmarźlucha jak ja) jest to "prawie jak tragedia", stąpam tylko w kapciach i narzekam :zly:

To, co napisałaś świadczy jedynie o tym, że to jest źle zrobione ogrzewanie podłogowe. ;) No ale 10 lat temu to w Polsce było novum. Dobre ogrzewanie podłogowe nie ciągnie więcej gazu, niż grzejniki.

wianki Wysłany: 2009-02-06, 07:31   
Love Zojdka

Jak do nas trafilas?: przypadkiem
Ja własnie się zastanawiam czy położyć płytki w jadalni i korytarzu i wtedy zrobić to ogrzewanie podłogowe,czy tam położyć drewno,a płytki i ogrzewanie podłogowe tylko w kuchni i łazience.Tu jedynym dylematem jest właśnie - zimne płytki latem,ale w sumie może to i z drugiej strony dobrze w upały?...W łazience takie ogrzewanie będzie napewno-bo tam płytki muszą być,ale skoro tutaj zachwalacie to chyba się zdecyduję i na ten korytarz i jadalnię...zawsze to płytka taniej wyjdzie niż drewno,no i łatwiejsze w utrzymaniu czytości. :zawstydzony:

avokado Wysłany: 2009-02-06, 10:30   

Blutka napisał/a:
to jest źle zrobione ogrzewanie podłogowe. No ale 10 lat temu to w Polsce było novum. Dobre ogrzewanie podłogowe nie ciągnie więcej gazu, niż grzejniki

i może właśnie w tym problem :oczami:

Anirrak Wysłany: 2009-02-06, 18:35   

Dobrze zrobione ogrzewania podłogowe w połaczeniu z dobrym piecem potrafi dać oszczędności rzędu 100-150 zł na rachunku za gaz w sezonie grzewczym w porównaniu do ogrzewania grzejnikowego w domu o analogicznej powierzchni :cool2:
Przynajmniej tak to wygląda u nas i naszych rodziców :)
My mamy podłogówkę, piec gazowy kondensacyjny + osprzet pogodowy + odrębną regulację w kazdym pomieszczeniu, oni - grzejniki i piec gazowy kilkuletni.

Aha - i przy dobrze ustawionym ogrzewaniu podłogowym podłoga nie powinna być wcale odczuwalnie ciepła.
Ona ma być w takiej temperaturze jak otoczenie.
U nas w domu jest 21-22 stopnie (ciepłolubni jesteśmy) i podłoga nie parzy po pietach - wręcz przeciwnie, wcale jej nie "czuć" :cool2:

Panna_Nikt Wysłany: 2009-02-06, 22:33   

Jak do nas trafilas?: ... z gimbli
Ja mam podłogówkę w przedpokoju i w łazience i żałuję ze nie zrobiłam w kuchni.
Ciepła podłoga to super rzecz, szczególnie w domu w którym nie nosi się kapci.

Co do ogrzewana latem, ja mam możliwość włączenia samej podłogówki lub samych kaloryferów.
Ale nie mam możliwości ustawienia dwóch różnych temp. :kwasny:
i to jest ból. Bo tak jak dziewczyny mówiły wcześniej, piec jeszcze hajcuje aby nagrzać kaloryferami a podłogówka parzy w stopy.

Magae Wysłany: 2009-05-28, 07:11   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
Miss Ilsa

Panna_Nikt, a nie ma problemu z połączeniem dwóch rodzajów ogrzewania?

Myślimy nad podłogówką (mąż się upiera nad o.p. w całym domu), ale wydaje mi się, że:
- do o.p. trzeba dobrego projektu ułożenia rurek (to trzeba osobno wykonać? jeśli tak, to u kogo? jaki koszt?),
- trzeba też dobrego fachowca do wykonania,
- a jak coś się zepsuje, to całą podłogę trzeba kuć (i ta myśl mnie przeraża).
Dodatkowo wyczytałam, że mogę zapomnieć o puszystych dywanach albo o kilku rodzajach drewnianych podłóg :zdegustowany:

Poza tym, w zimie jestem megaciepłolubna. Fakt ten sprawia, że słowa "ogrzewanie niskotemperaturowe" działa na mnie nie najlepiej, delikatnie mówiąc.

Grzejniki przynajmniej mam opanowane, więc myślę żeby (ostatecznie, jak mąż się bardzo uprze) położyć o.p. na dole (kuchnia, salon), a o grzejnikach w sypialniach na górze.

Proszę, możecie choć część wątpliwości mi rozwiać? :padam:

Blutka Wysłany: 2009-05-28, 07:18   

Starsza Kobieta

Projekt Ci niepotrzebny, wystarczy dobry fachowiec.
No i nie słyszałam, żeby ktoś się skarżył, że mu za zimno, jeśli miał dobrze zrobione ogrzewanie. Niskotemperaturowe to ono jest, bo podłoga nie nagrzewa się tak, jak grzejnik, nie parzy.
No i rzadko się coś psuje - bo niby co? Rurka? A jak często psują się kaloryfery (które rury też miewają w podłodze dociągnięte do pieca? Bo np. u moich teściów przez 30 lat ani razu się nic nie zepsuło. Ogrzewanie to nie farmacja - kilka rur z ciepłą wodą i tyle.

Drewna na podłogówkę nie położysz, fakt (ale panele już tak) - a dywan jak chcesz, to możesz, tylko licz się, że będziesz wtedy musiała ustawić ogrzewanie na wyższą temperaturę, żeby straty ciepła zniwelować.

Magae Wysłany: 2009-05-28, 07:26   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie
Miss Ilsa

Blutka, dzięki :)

Julies Wysłany: 2009-05-28, 07:34   

Poważnie uzależniona

u nas będzie podłogówka na bank - wszędzie poza sypialniami (naczytałam się że to nie zdrowo i generalnie odradzają). Płytki będą tam gdzie trzeba czyli pewnie w łazience i w wiatrołapie, a w pozostałych pomieszczeniach panele. Mój brat ma podłogówkę w kuchni i w łazience i zimą kocham jego podłogi miłością bezgraniczną :hyhy:

OT - Blutka wielkie dzięki jeszcze raz za uświadomienie że panele podłogowe tolerują podłogówkę :rotfl: Ach, ta moja fiksacja ;)

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

Kalin_a Wysłany: 2009-05-28, 08:12   

Forumowy wyjadacz

Julies napisał/a:
(naczytałam się że to nie zdrowo i generalnie odradzają).

a możesz powiedzieć coś więcej na ten temat? Tj. dlaczego nie jest to zdrowe i dlaczego akurat w sypialni a nie np. w salonie?

bzyk

wit

Odpowiedz do tematu