Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
co sądzicie o ogrzewaniu podłogowym?
Autor Wiadomość
Julies Wysłany: 2015-11-05, 20:33   

Poważnie uzależniona

W spiżarni nie mam ogrzewania, w wiatrołapie mamy podłogówkę i dodatkowy grzejnik żeby było gdzie wysuszyć choćby rękawiczki zimą ;) . W garażu tylko grzejnik, kotłownia się ogrzewa sama piecem :P

Generalnie podłogówka w całym domu to jedna z lepszych decyzji jaką podjęliśmy na etapie budowy, mimo, że wszyscy patrzyli na nas jak na ufo :oczami:

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

madzia106 Wysłany: 2015-11-05, 22:53   

Forumowy wyjadacz

Julies napisał/a:
W spiżarni nie mam ogrzewania, w wiatrołapie mamy podłogówkę i dodatkowy grzejnik żeby było gdzie wysuszyć choćby rękawiczki zimą ;) . W garażu tylko grzejnik, kotłownia się ogrzewa sama piecem :P

Generalnie podłogówka w całym domu to jedna z lepszych decyzji jaką podjęliśmy na etapie budowy, mimo, że wszyscy patrzyli na nas jak na ufo :oczami:

Julies grzejniki masz z centralnego ogrzewania czy elektryczne? My byśmy chyba nie robili żadnych grzejników z centralnego.

My

sheila Wysłany: 2015-11-05, 23:15   

Poważnie uzależniona

madzia106 napisał/a:
Jak macie rozwiązaną sytuację z garażem i pomieszczeniem gospodarczym? Są tam jakieś grzejniki czy w ogóle nie ogrzewacie tych pomieszczeń?

W garażu i pomieszczeniu mamy zrobione instalacje pod grzejniki ale nie montowaliśmy ich.
Ale co ważne - te pomieszczenia mamy odcięte termicznie od reszty domu i nie ma w nich styropianu na podłodze (po to, żeby wykorzystywać ciepło Matki Ziemi).

synek
córcia
córuteńka

madzia106 Wysłany: 2015-11-06, 06:39   

Forumowy wyjadacz

sheila napisał/a:
madzia106 napisał/a:
Jak macie rozwiązaną sytuację z garażem i pomieszczeniem gospodarczym? Są tam jakieś grzejniki czy w ogóle nie ogrzewacie tych pomieszczeń?

Ale co ważne - te pomieszczenia mamy odcięte termicznie od reszty domu .

Jak to macie rozwiązane?

My

sheila Wysłany: 2015-11-06, 07:33   

Poważnie uzależniona

madzia106 napisał/a:
sheila napisał/a:
madzia106 napisał/a:

Ale co ważne - te pomieszczenia mamy odcięte termicznie od reszty domu .

Jak to macie rozwiązane?

Dopytam o szczegóły męża - pamiętam jedynie, że już przy wylewaniu płyty było to brane pod uwagę (inne poziomy).
Na pewno na ścianach między garażem a szatnią i pomieszczeniem gospodarczym a pralnią mamy styropian. Od góry nad garażem jest akurat taras, więc tu nie trzeba było jakiś wielkich hocków klocków.

synek
córcia
córuteńka

sheila Wysłany: 2015-11-06, 09:40   

Poważnie uzależniona

Wkleję to co mąż napisał :

Fundament: mamy płytę fundamentową w dwóch kawałkach - pod domem stoi na warstwie Styroduru, pod garażem stoi bezpośrednio na ziemi. Oba kawałki są oddzielone 10cm dylatacją ze styroduru. Obie płyty mają dokoła ścianki przeciwwysadzinowe, które izolują przed przemarzaniem gruntu pod płytą. Teraz rozważałbym zrobienie w garażu tradycyjnego fundamentu i położenie kostki bezpośrednio na ziemi - cała woda wsiąkałaby bezpośrednio w podłogę (ale w tym rozwiązaniu byłaby większa możliwość pęknięcia ścian na połączeniu dwóch fundamentów jeśli inaczej by osiadały).

Ściany - nośne mają ciągłość na połączeniu (bez dylatacji) i są ocieplone na zewnątrz styropianem. Ściany działowe stoją na jednej części płyty i są ocieplone od zewnątrz części ciepłej.

Strop - jak ściany nośne - jeden kawałek ocieplony od zewnątrz.

Podsumowując - mamy trochę mostków (ściany nośne, strop) co dogrzeje nieco nieogrzewane pomieszczenia., ale część grzewcza (płyta w części ciepłej) jest odizolowana. Z moich wyliczeń będziemy mieli na niewielkim plusie nawet przy dużych mrozach - praktyka zweryfikuje.

synek
córcia
córuteńka

Julies Wysłany: 2015-11-06, 10:29   

Poważnie uzależniona

madzia106 napisał/a:
Julies napisał/a:

Julies grzejniki masz z centralnego ogrzewania czy elektryczne? My byśmy chyba nie robili żadnych grzejników z centralnego.

Z centralnego.
Na poddaszu mamy poprowadzą całą instalację pod grzejniki też, bo wszyscy panikowali ze podłogówka w sypialniach się nie sprawdzi. Do tej pory grzejniki nie zamontowane i jakoś nie czuję, żeby kiedykolwiek się to zmieniło.

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

spinka Wysłany: 2015-11-06, 14:32   

Net włączony- gar z zupą spalony

Zaczęliśmy sezon z podłogówką i jak na razie jestem zadowolona. Wszystko działa jak należy (mimo moje schizy, że na pewno jakąś rurkę przebiliśmy i będzie trzeba kuć podłogi ;) ) a ogrzewana podłoga pod prysznicem to luksus nie do opisania! :ok:
Grzejniki mamy tylko w łazienkach podłączone pod instalację podłogówkową, więc nie nagrzewają się jakoś strasznie, ale do podsuszenia ręczników wystarczy.

esoes Wysłany: 2015-11-06, 16:17   
Net włączony- gar z zupą spalony

Zeby podsuszyc recznik wystarczy, ze spadnue na podłogę ;)

Wanderer Wysłany: 2015-11-06, 20:10   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Ja nie ma w domu ani jednego grzejnika, i nawet nie było zamiarów instalacji.
Garaż jest odizolowany od domu warstwą wełny i od poddasza nad garażem (pomieszczenie gospodarcze) również warstwą wełny (ale to chyba standard). Wszystko schnie w mig...chyba, że pralka się uprze i nie odwiruje :rotfl: Też uważam, że podłogówka w całym domu to jedna z najlepszych decyzji :)

An_Ka_2010 Wysłany: 2015-11-07, 22:13   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

esoes napisał/a:
Zeby podsuszyc recznik wystarczy, ze spadnue na podłogę ;)
Już widzę walające się ręczniki po podłogach ;) Z tego względu w ostatniej chwili zdecydowaliśmy się na grzejniki, które będą podpięte pod podłogówkę, która jest w całym domu.

My... Na zawsze razem :-)

madzia106 Wysłany: 2015-11-09, 20:51   

Forumowy wyjadacz

sheila dzięki za informacje, przekażę mężowi :hyhy:

My

petitek Wysłany: 2015-11-12, 09:12   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
Ogrzewanie podłogowe to musi być super sprawa! Zazdroszczę Wam dziewczyny :)

D. Wysłany: 2015-11-16, 11:15   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

My tez podjelismy decyzje na tak w kwestii podlogowki, jest wszedzie zasadniczo.
nie ma jej w garazu (jest grzejnik) i w spizarni (celowo zeby bylo chlodniej).
Mamy tez dodatkowe gzejniki w lazienkach i pralni, wlasnie zeby cos tam podsuszyc. Moga byc elektryczne lub razem z centralnym ogrzewaniem. A i na poddaszu wyprowadzenie pod kaloryfery bo jednak tam nie przewidujemy ze bedziemy tak duzo przebywac i nie chcielismy tez zabierac z wysokosci kondgnacji.
jak to bedzie wszystko gralo okaze sie za jakis czas...

petitek Wysłany: 2015-12-17, 13:50   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Jak do nas trafilas?: z wyszukiwarki
czyli jednak samo ogrzewanie podłogowe nie wystarczy? Gdy przeczytałam ten wątek to pomyślałam, że byłaby to super sprawa. Moja łazienka jest mała, bez grzejników i niezbyt jest gdzie je zamontować (stare budownictwo - mikroskopijne rozmiary łazienki). Zastanawiam się właśnie, czy, po pierwsze, ogrzewanie podłogowe faktycznie wystarczy, by było ciepło nie tylko w stopy, po drugie czy pranie będzie dobrze schło? Póki co w łazience jest z tym tragedia. W chłodne miesiące używam przenośnej suszarki w innych pomieszczeniach, ale rozłożone pranie np w dużym pokoju/salonie zaczyna irytować i psuje estetykę. Doradzicie coś?

Odpowiedz do tematu