Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
co sądzicie o ogrzewaniu podłogowym?
Autor Wiadomość
Blutka Wysłany: 2015-04-19, 05:48   

Starsza Kobieta

D., mam panele od lat na podłogówce i nie widzę problemu. Aczkolwiek czuć inaczej, nie nagrzewa się taki panel tak bardzo wyczuwalnie, bo od razu oddaje ciepło, nie zatrzymuje go, jak płytka. Ale to po prostu tylko różnica w odczuwaniu pod stopami. Pomieszczenie nagrzane jest dobrze.

Julies Wysłany: 2015-04-19, 07:14   

Poważnie uzależniona

Podpisuje się pod Blutką. Nie mamy w domu ani jednego grzejnika. Panele są wszędzie - problemów brak.

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

D. Wysłany: 2015-04-19, 17:50   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ok to decyzje mam juz chyba podjeta :-)

Tylko chyba w sypialniach beda grzejniki plus dodatkowe w lazienkach.

MonikaP Wysłany: 2015-04-19, 20:45   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

My mamy ogrzewanie podłogowe we wszystkich pomieszczeniach oprócz 3 sypialni i troche żałujemy. Teraz robilabym ogrzewanie podłogowe wszędzie. Komfort ciepłej podłogi jest rewelacyjny. Zimna podłoga w sypialnich :masakra: u dzieci w pokojach myśle o wykladzinie dywanowej na całości podłogi zeby podłoga była cieplejsza.

Anirrak Wysłany: 2015-04-19, 20:50   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ja już pisałam, że mam podłogówkę wszędzie - teraz robiliśmy poddasze i tez zdecydowaliśmy się na podłogówkę (tylko w trochę innej technologii, bez zalania jej betonem, bo każdy cm wysokości pomieszczenia się liczył, na podłogówce jest jakiś specjalny podkład i od razu deska jesionowa).
Za żadne skarby nie rezygnowałabym z podłogówki w sypialni (chyba, że planujecie jakieś włochate wykładziny) - bo komfort wstania rano i postawienia bosej stopy na podłodze, która nie jest zimna nie ma sobie równych ;)

D. Wysłany: 2015-04-19, 21:03   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Hmm u nas w sypialni maz chcialby wykladzine wlochata wlasnie, choc nad tym pracuje zeby jej tam nie bylo. U dzieciakow to ja chcialam dac raczej jakies dywaniki/wykladziny ale raczej standardowe niz jakies puchate :)

Famke Wysłany: 2015-04-20, 09:05   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

Blutka napisał/a:
taki panel tak bardzo wyczuwalnie, bo od razu oddaje ciepło, nie zatrzymuje go, jak płytka

i to dla mnie duża zaleta. Męczyłabym się gdyby cały czas mnie grzało w stopy - a tak - w pomieszczeniu jest ciepło a nie grzeje mocno stóp (podłoga nie jest też zimna).
Mamy w każdym pomieszczeniu i jestem bardzo zadowolona. Polecam z całego serca zamontowanie regulatorów w każdym pomieszczeniu. Ze względu na bezwładność właśnie. W łazienkach oprócz podłogówki mamy grzejniki. W łazienkach płytki i to akurat fajne, że podłoga ciepła - szczególnie po kąpieli/prysznicu.

pichcenie

Madeleine Wysłany: 2015-04-20, 09:21   

Starsza Kobieta

D. napisał/a:

Tylko chyba w sypialniach beda grzejniki plus dodatkowe w lazienkach.
po co? jesli masz 100% podlogowki, odpadaja drogie mieszacze i cala instalacja jest prostsza (i tansza). Jesli sie boisz, ze moze byc zimno w lazienkach, zaplanuj MIEJSCE pod grzejniki elektryczne. Pewnie w zyciu ich nie zamontujesz ani nie uzyjesz, ale swiadomosc posiadania takiej mozliwosci poprawia nastroj.

Wanderer Wysłany: 2015-04-24, 19:58   

Nie ma sensu robić mieszanej instalacji, w razie czego zimniejsze pomieszczenia można dogrzać elektrycznie, tak jak napisała Madeleine.
Mi się zdarza dogrzewanie łazienki z dwa razy w roku...jak zawita jakaś zima i dodatkowo wieje tak,że mało chałupy nie zdmuchnie ;)
Mam na podłogówce i płytki i panele, i finishparkiet, na którym mam jeszcze nawet cienkie dywany...i nie ma żadnego problemu z wymianą ciepła :hyhy: Podłogówkę mam wszedzie...nawet w garażu mam z dwie pętle :rotfl:

lunka Wysłany: 2015-05-07, 08:05   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

W moim przypadku sprawuje się znakomicie. I u każdego sie sprawdzi ogrzewanie podłogowe pod warunkiem że deski będą odpowiednio przygotowane pod podłogówkę.

Reklama ciachnięta.
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2015-05-07, 10:51, w całości zmieniany 1 raz  

esoes Wysłany: 2015-05-07, 09:31   

Mamy mieszane.
Deski czy panele jakiekolwiek by nie byly nie sa tak dobrym przewodnikiem jak kamien czy plytki, przez co straty zawsze beda wieksze. Nie beda to jakues gigantyczne kwoty, ale podlogowka pod panelem/deska potrzebuje troche wiecej ciepla. Nagrzane plytki magazynuja cieplo i potem dlugo jeszcze oddają. Drewno i panel stygna duzo szybciej.
Sugerowalabym jednak w kazdym pomieszczeniu panel kontrolny z mozliwoscia ustawienia mocy grzania. Bardzo nam tego brakuje. Z uwagi na rozna kubature pomieszczen w kazdym z nich chetnue ustawilabym inna moc.

emilka29 Wysłany: 2015-05-13, 11:02   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Zima jest strasznie suche powietrze, mam osobiscie w salonie i lazienkach i odradzam w pokojach. w lazxience ok, ale nie w pomiszczeniach w ktory sie ciagla przebywa.

madzia106 Wysłany: 2015-11-05, 10:27   

Forumowy wyjadacz

Wyciągam.
Planuję podłogówkę w całym domu + grzejniki elektryczne w dwóch łazienkach. Chociaż myślę, że na razie wygospodaruje na nie miejsce a nie będę ich montować.
Jak macie rozwiązaną sytuację z garażem i pomieszczeniem gospodarczym? Są tam jakieś grzejniki czy w ogóle nie ogrzewacie tych pomieszczeń?

My

esoes Wysłany: 2015-11-05, 10:52   

W garazu i spizarni nie mam zadnego ogrzewania. W zimę mam w garazu ok.10 stopni przy duzych mrozach, a te sa rzadko. Przewaznie jest kilkanascie stopni. Idealna temp. Do przechowywania wina ;)
Pomieszczenia gospodarczego jako takiego nie mam.

Wanderer Wysłany: 2015-11-05, 19:00   

W spiżarni nie mam podłogówki, bo to małe pomieszczenie, zresztą do przechowywania niektórych rzeczy wolę niższe temperatury ;)
W garażu mam dwie pętle podłogówki, w kotłowni też trochę podłogówki jest...z obliczeń projektowych wychodziło, że tak będzie najbardziej optymalnie.

Odpowiedz do tematu