Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Pomysl na : schab
Autor Wiadomość
aniobelek Wysłany: 2006-10-28, 12:03   Pomysl na : schab

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Laurkowa i Karinkowa mamusia

Zbior przepisow na schab w calosci oraz roznorodne kotlety:
- nadziewane roladki
- schaby duszone w sosie wlasnym
- schab w panierce
- wykwintny i prosty schab by Dobbi (kotlety zapiekane pod majonezem)
- schaby zapiekane pod sosem smietanowo-majonezowym
- schaby zapiekane z ananasem
- schaby po kozacku
- Sunday roast (specjalnie dla poohatki)
- plastry schabu w lekkim sosie cebulowym
- po kowalsku / w ziolach / w sosie musztardowym / w sosie piwnym / roladki z serem

Zabunia
_________________________________________________________________________________________________________________________

dziewczyny mam kilo zamrozonego schabu z koscia i nie mam pomyslu co z nim zrobic.,boje sie , ze jak go tak usmaze to sie skurczy i bedzie suchy.podzielcie sie prosze waszymi przepisami na dobry schabik.
Ostatnio zmieniony przez Zabunia 2010-01-31, 16:17, w całości zmieniany 3 razy  

monique7 Wysłany: 2006-10-28, 12:26   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

można zrobić pieczeń (coś jak schab ze śliwką), nigdy nie robilam ale jest pyszne, bo jadłam nieraz

Wszyscy chcą naszego dobra. Nie dajmy go sobie zabrać.

kronikarz Wysłany: 2006-10-28, 12:29   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
kronikarz

Ze schabu wychodzi świetna wędlina wg przepisu na szybką wędlinę (gdzieś był na forum - gotowanie 2 x po 5 min).

aniobelek Wysłany: 2006-10-28, 12:38   

wiem bo juz robilam ta wedlinke ale chodzi mi o cos na obiad. i bez owocow :roll:

campari
[Usunięty]
  Wysłany: 2006-10-28, 12:46   roladki nadziewane chlebem

ja ostatnio pieke w piekarniku w ostrych przyprawach i potem to kroje i na chlebku jedza :mrgreen:
ze schabu robie baaaaaaaardzo czesto rolady... jesli schab jest z koscia to ta kosc oddzielam,... poledwice i okrawam wszystkie farfocle, potem kroje na plastry, rozbijam, smaruje musztarda, klade na niego kawalek ogorka kiszonego, kawalek chleba razowego, a jak nie mam razowego to i zwykly, do tego jeszcze daje cebule jak mala to caly talarek, jak duza to polowe plastra. Wszystko zwijam tak jak golabki, nie obwizuje... tylko ta strona ktora sie konczy klade do brytfanki, z tluszczem, mocno przypiekam, jak widze ze nadaje sie na sos to wrzucam reszte cebuli, ogorka, proze, sole, rzadziej pieprze, zaciagam i mam roladki z sosem dol ziemniakow, pyz drozdzowych, klusek slaskich :-D to tak na obiad, na chleb tak jak pisalam wyzej, ewentualnie mozen zrobic jakas rolade nadziewana, albo przedziurawic ja na wylot po najdluzszym boku i nafaszerowac sliwkami kalifornijskimi, morelami, co tam lubisz.
Ostatnio zmieniony przez Zabunia 2009-05-16, 17:38, w całości zmieniany 1 raz  

aniobelek Wysłany: 2006-10-29, 10:19   

wlasnie sie zastanawiam jak by go nadziac , moze jakims nadzieniem z miesa mielonego czy cus , bo owocow nie lubie z miesem.

Viviana
[Usunięty]
Wysłany: 2006-10-29, 12:33   

schab naciąć w dwóch miejscach po środku kotleta, przepleść kawałeczek wędzonego boczku i smazyć w cebulce.
albo rolady z pieczarkami w panierce z mąki i jaja)
Kiedyś skorzystałam z przepisu znajomej z innego forum - rolady z serkiem czosnkowym fromage (nie wiem czy tak się pisze)
Ostatnio zmieniony przez Viviana 2006-10-29, 12:35, w całości zmieniany 1 raz  

campari
[Usunięty]
Wysłany: 2006-10-29, 12:34   

mozesz miesem mielonym, mozesz zamrozona na tzw. kosc surowa poledwica wieprzowa :-)

matkapolka
[Usunięty]
  Wysłany: 2006-10-30, 06:51   schaby duszone w sosie wlasnym

aniobelek napisał/a:
chodzi mi o cos na obiad. i bez owocow

trochę późno się odezwałam ale może wykorzystasz to następnym razem:
pokrój schab w plastry(tak jak na "schabowe"), każdy plasterek ubij i obtocz w czystej mące,
kładź na głęboki tłuszcz(najlepiej olej) i obsmaż delikatnie(nie dosmażaj, chodzi o to żeby tylko otrzymac formę i tochę skurczyć)...
nastepnie ułóż wszystko w rondlu(najlepiej jakimś teflonowym, bo trzeba będzie długo dusić) pionowo(plasterek przy plasterku jak kartki papieru w zeszycie postawionym pionowo), zalej wodą lub rosołem(do wysokości mięska), jesli zalałaś wodą to dodaj trochę siekanej włoszczyzny(ja dodaję wióry z marchewki, pietruszki, selera, por lub cebulę), posól do maku i duś dłuuugo na małym ogniu(tak żeby tylko pykało), aż mięsko zrobi się kurchutkie i najgotuje się taki sosik zawiesisty... a potem dopraw do smaku tak jak lubisz(jakąs przyprawą do gulaszu lub tylko samym pieprzem i papryką słodką)

podawaj na goaco z ziemniakami, ryżem lub jakąś kaszka... polewaną sosikiem ze schabu
Ostatnio zmieniony przez Zabunia 2009-05-16, 17:39, w całości zmieniany 1 raz  

aniobelek Wysłany: 2006-10-31, 21:11   

matkapolka, z koscia?
campari, ale jak to naciac, zeby nadziac caly kawal?

campari
[Usunięty]
Wysłany: 2006-11-01, 07:58   

aniobelek napisał/a:
pari, ale jak to naciac, zeby nadziac caly kawal?
czym chcesz nadziewac? miesem mielonym? poledwica? mozesz wziasc ostry waski noz i zrobic dziure na wylot... poledwice zamrozona na kosc wpychasz w ta dziure i finito. to samo z miesem mielonym, mozesz to tez zrobic w formie rolady, rozetniesz mieso lekko zbijesz tluczkiem, potem posmarujesz mielonym i zwijasz jak rolade... spinasz lub owijasz nitka biala i smarujesz czym lubisz i co masz i do piekarnika.
Ja schabu tak mocno nie zalewam woda, rosolem tak jak ihasia, wg mnie mniej wystarczy w zupelnosci, trzeba pamietac ze mieso nalezy obracac od czasu do czasu.

aniobelek Wysłany: 2006-11-01, 08:00   

chyba w niedziele poeksperymentuje.dzieki dziewczyny

campari
[Usunięty]
Wysłany: 2006-11-01, 10:32   

ihasia napisał/a:
Dla mnie bezpieczniej jest jak podleje mieso ( nie podlewam rosolem ) a cwierc wysokosci
podlewanie, podlewaniem... to wyparowuje, ale w takiej ilosci wody to mieso wg mnie sie nie piecze tylko gotuje... a to juz jest roznica.

matkapolka
[Usunięty]
Wysłany: 2006-11-01, 18:24   

aniobelek napisał/a:
matkapolka, z koscia?

jeśli masz z koscią to musisc ją grabnie odciąć ostrym wąskim nożem...

aniobelek Wysłany: 2006-11-05, 11:00   

oki sie piecze...
odkoscilam wczoraj,przekroilam,potluklam,na noc zamoczylam w marynadzie i dzisiaj zawinelam z pieczarkami, boczkiem , papryka i ogorasem.zobaczymy....podlewam i obracam

Odpowiedz do tematu