Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
pachymetria, pole widzenia...jaskra?
Autor Wiadomość
Kalin_a Wysłany: 2009-02-19, 22:44   pachymetria, pole widzenia...jaskra?

Poważnie uzależniona

Czy sa tu takie które robiły w/w badania? Czy któraś z Was ma jaskrę? Ja jestem własnie w trakcie badań - jestem krótkowidzem z dużą wadą (-6 i -7), ostatnio lekarz badając mi ciśnienie w oczach w trakcie rutynowej kontroli stwierdził iż nie podoba mu się - jest za wysokie. I zlecił wspomniane badnia.

Wystraszyłam się że mogę mieć jaskrę, z drugiej strony w dzisiejszych czasach chyba można z nią żyć. Podzielicie się spostrzeżeniami?

Dodam iż zrobiłam pole widzenia - VOF 28 i 25. Nie wiem jak to interpretować.....

Anna Wysłany: 2009-02-20, 01:05   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

no to się zgłaszam - jaskra dziedziczona niestety...

Ciśnienie w oku daje się znać cholernie - średnio raz w miesiącu - i do tego jeszcze moje migreny. Powinnam zrobić tomografię. Powinnam .....

Mam wadę -1,5 i -1,25 - noszę soczewki toryczne, bo mam jeszcze astygmatyzm.
Po badaniu na pole widzenia wyszło, żę są punkty w których nic nie widzę :masakra:
Badanie powinnam powtarzać co roku, ale przyznam, że zaniedbałam to cholernie :(

Pozdrawiam
Ania

"Kot musi się wyspać, żeby jutro mieć siłę iść spać..."

Julies Wysłany: 2009-02-20, 09:12   

Poważnie uzależniona

jaskra mi się koszmarnie kojarzy. Kilka lat temu i moja okulistka stwierdziła że mam jaskrę. Przez półtora roku chodziłam do niej co 2 tygodnie na badania, brałam 15 tabletek dziennie....wzrok miałam idealny, pole widzenia świetne, tylko ciśnienie wysokie i tarcze zmasakrowane. Na porządne badania mnie ciągle zapisywała ale ciągle przesuwała termin. W końcu się wkurzyłam i zmieniłam okulistę. Odrazu mi zrobili odpowiednie badania, panie w przychodni potwierdziły diagnozę. Ale jak pojechałam do p. Dębickiej - jednej z lepszych okulistek w Polsce to powiedziała, że zmiany rzeczywiście są bardzo duże ale nie są to zmiany jaskrowe. I tak właśnie po 1,5 roku w ciągu 20 minut wyleczyła mnie z jaskry.

Ale pamiętam krople, które brałam na wyrównanie ciśnienia....koszmarnie bolała mnie po nich głowa...ehhh

My
Podaruj Marcinowi 1%
Opałek

Kalin_a Wysłany: 2009-02-20, 09:50   

Poważnie uzależniona

Julies napisał/a:
Ale pamiętam krople, które brałam na wyrównanie ciśnienia....koszmarnie bolała mnie po nich głowa...ehhh

współczuję...czy po wszystkich kroplach na zbicie ciśnienia boli głowa? Przyznam iż ja migren nie mam owszem boli mnie glowa od czasu do czasu, ale mam tak od dziecka że tak powiem. Jednakże nie jest to specjalnie uciążliwe.

Anna napisał/a:
Po badaniu na pole widzenia wyszło, żę są punkty w których nic nie widzę
a czy pamietasz swoje wyniki? Tj jak były opisane, szczególnie owo FOV (czyli własnie pole widzenia ;) ).

bzyk

wit

Kalin_a Wysłany: 2009-02-20, 09:50   

Poważnie uzależniona

Kalin_a napisał/a:
VOF 28 i 25.
mala pomyłka tj literówka zamiast VOF powinno być FOV ;)

bzyk

wit

Anna Wysłany: 2009-02-20, 23:42   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Kalin_a napisał/a:
powinno być FOV

Patrzę na te swoje wyniki i ja nie mam żadnego FOV :kwasny:

W ogóle dla mnie opis tego badania to czarna magia :oczami:

Pozdrawiam
Ania

"Kot musi się wyspać, żeby jutro mieć siłę iść spać..."

elek Wysłany: 2009-02-21, 09:17   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
zblazowana maruda...

też jestem ślepak.. - 6 i -6,5 z dużymi zmianami w siatkówce i na ciele szklistym.. ale dostalam tylko krople plus mam brać wzmacniający wyciąg z borówki plus coś z luteiną ale jeszcze nie wykupiłam...

Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem:
możemy latać wtedy i tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka... B. Ferrero

Martos Wysłany: 2009-02-21, 14:17   

Starsza Kobieta

to i ja się przyłączam, właśnie jestem po badaniach, jaskry póki co nie stwierdzono, ale mam być pod obserwacją i na jesieni znów zgłosić się do okulistki.
Nie mam żadnej wady wzroku a jedynie podwyższone ciśnienie w oczach.
Pole widzenia wyszło mi tak sobie, więc kazano mi je powtórzyć, poszło mi chyba trochę lepiej, ale według mnie to badanie to trochę takie siakieś naciągane. Pamiętam, że w którymś momencie nie wiedzialam, czy te błyszczące punkty to są moje widzimisię czy to te 'prawdziwe' więc tak trochę 'na chybił trafił' wciskałam przycisk. Potem było badanie HRT, w tym wyszła już pewna nieprawidłowość w jednym oku, drugie było na granicy ale jeszcze załapało się na normę.
Ostatnie badanie i w zasadzie potwierdzające tą jaskrę to GDX, na szczęście okazało się, że jednak jest OK, i nie muszę się jeszcze leczyć. Tak czy inaczej muszę byc pod kontrolą.

..ŸŸ
puk puk

Kalin_a Wysłany: 2009-02-23, 10:46   

Poważnie uzależniona

Dzięki dziewczyny za Wasze wypowiedzi :)

Ja przyszlam zameldować iż jaskry nie mam, jestem po wizycie u lekarza, zrobilam wszystkie badania które mi zalecono i wyszło iz ciśnienie mam podwyższone ale to dlatgo iż mam grubszą niż większość osób rogówkę i ponoć wtedy te wartości ciśnienia wychodzą wyższe - czyli koniec końców jest w normie, pole widzenia mam prawidłowe, dno oka bezz zmian. Wada wzroku - 5,5 - - 5,75. Uf.....co się strachu najadłam to moje ;)

Wam życzę zdrówka i byście miały jak najmniej problemów ze wzrokiem!!!

bzyk

wit

Lorien Wysłany: 2009-02-24, 09:42   

Kalin_a to super wieści!

Ja niestety od soboty mam jakies problemy ze wzrokiem, w niedziele miałam bardzo wysokie ciśnienie w oku. W listopadzie robiłam GDX w kierunku jaskry - wszystko wyszło ok, ale ze względu na te wariacje ciśnienia okulistka dała mi skierowanie na badanie pola widzenia na wszelki - jesli tylko migrena mi pozwoli pojde dzis.
A swoja droga pamietam jak otworzyłam strone Instytutu Jaskry i była taka ankieta czy możesz mieć jaskrę - strasznie dużo miałam objawów, których bym nigdy nie łaczyła z tą choroba.

Kalin_a Wysłany: 2009-02-24, 12:11   

Poważnie uzależniona

Lorien napisał/a:
dała mi skierowanie na badanie pola widzenia na wszelki - jesli tylko migrena mi pozwoli pojde dzis.

trzymam kciuki za badania i daj znać jak już będziesz po:) Pewnie samej ciężko będzie Ci zinterpretować wyniki - moj lekarz stwierdził iż samemu ciężko i trzeba z tym iść do lekarza (ja nic nie kumałam ;) z tych wyników).

bzyk

wit

Lorien Wysłany: 2009-02-24, 16:48   

Kalin_a napisał/a:
trzymam kciuki za badania i daj znać jak już będziesz po:) Pewnie samej ciężko będzie Ci zinterpretować wyniki - moj lekarz stwierdził iż samemu ciężko i trzeba z tym iść do lekarza (ja nic nie kumałam z tych wyników).

Dzieki! jestem już po i z wyników faktycznie nic nie moge sama wyczytac, a pani robiaca badanie stwierdziła enigmatycznie - no nie jest idealnie, ale i najgorzej nie, musi pani sie zapisac do lekarza - co znajac lim moze uda sie za 3 tygodnie.

A swoja droga meczace to badanie - a na dodatek miałam wrazenie, ze ten punkt, w który się trzeba patrzec ruszał się po całej tej kopule :hyhy:

Kalin_a Wysłany: 2009-02-24, 17:07   

Poważnie uzależniona

Lorien napisał/a:
A swoja droga meczace to badanie - a na dodatek miałam wrazenie, ze ten punkt, w który się trzeba patrzec ruszał się po całej tej kopule

męczące - ja sie tak zdenerwowałam że wyniki moga być złe, że koniec końców wynik bym zawaliła nie dlatego że nie widziałam punktu ale dlatego iż nie mogłam nacisnąć przycisku jak go widziałam bo mi sie ręce trzęsły :rotfl: :rotfl:

bzyk

wit

ania_ Wysłany: 2009-02-25, 11:02   

Net włączony- gar z zupą spalony
z krainy Muminków

Jak do nas trafilas?: gimbla
Faktycznie dziwne nieco to badanie (w pewnym momencie juz nie wiedzialam czy mrugaja te punkciki czy juz mi w glowie cos mruga :D ), ale na szczescie bezdotykowe. Co do interpretacji wynikow - faktycznie musi to powiedziec okulista, jakos patrza na czarne punkty, ich skupienie oraz wyniki ponizej normy, nie wiem dokladnie o co chodzi...
Najgorsze badanie jakie mialam na oczy to takie, ze naklada sie na oko takie szklane wielkie soczewki, okropne :masakra: !!! Nie wiem jak to sie nazywa, ale paskudne.

Lorien Wysłany: 2009-02-25, 15:52   

Ja pamietam po badaniu dna oka, jak się zakrapla takie krople na rozszrzenie źrenic, po czym się słabo widzi 3-4 godziny. Pamietam, ze jak wyszłam z gabinetu wszyscy sie na mnie patrzyli jakbym była naćpana, bo miałam taaaaakie wielkie oczy :szok:

Odpowiedz do tematu