Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Choroba Hashimoto
Autor Wiadomość
maryane Wysłany: 2009-02-20, 10:57   Choroba Hashimoto

Net włączony- gar z zupą spalony

No i się posypało... ale od początku. W ciaży stwierdzono u mnie cukrzycę ciężarnych ale lekką, leczoną tylko dietą. Potem kontrolowałm jeszcze cukier w połogu i zaczeły wychodzić mi jakieś dziwne rzeczy, np cukier po jedzeniu nizszy niz na czczo :kwasny: miałam kilka wizyt u diabetologa, mnóstwo badań w kierunku cukrzycy, itp. krok po kroku diagnozowanie poszło w kierunku zmian tarczycowych. z usg w ręku i poziomami hormonów lekarka postawiła diagnozę - choroba hashimoto. Dostałam skierowanie do endokrynologa, ale nie pytajcie na kiedy termin....
dlatego szukam wsparcia tutaj, miałyście kontakt z ta chorobą, przebiegiem, leczeniem?
zaznaczam ze guzków na tarczycy nie stwierdzono, jedynie "zmiany zapalne".

aguśka82 Wysłany: 2009-02-20, 11:13   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Ja mam tę chorobę!
ale po poziomie hormonu raczej jej rozpoznac nie mozna( tak mi lekarz mówił), tylko po babaniu przeciwciał tarczycowych ( antymikrosomalnych i antyreoglobulinowych).Ja miałam kilkadziesiat razy wiecej ich w organiźmie, niz doposzczalna norma.
Hormony miałam w normie. Do czasu brania hormonu tarczycy...
Lekarz przepisał mi euthyrox( właśnie hormon tarczycy), poziom TSH mi sie zwiększył, więc miałam przepisaną większą dawkę i teraz jest ok.

Choroba jest nieuleczalna. Zaniedbana prowadzi do niedoczynności tarczycy.
Do końca zycia trzeba brać hormon, a w ciązy większą dawke i kontrolowac często TSH.

W necie juz w ogóle niczego na ten temat nie czytam, b strasznie sie przestarszył, jak sie naczytałam różnych informacji.
Byłam u Ginekologa-ednokrynologa i babka mnie uspokoiła. Powiedziała, że jeżeli bede sprawe kontrolowała, brała ten hormon regularnie( tzn, kazdego dnia, na czczo), to wszystko będzie ok. Teraz TSH mam w normie, więc mysle, że jest ok.

Pozdrawiam
Aga

aguśka82 Wysłany: 2009-02-20, 11:19   

Ja akurat miała trudności z przełykaniem i zaczęłam robić badanie i między innymi USG tarczycy, na którym wyszedł mi stan zapalny...potem TSH, potem P.ciała anty -TG i anty- TPO i wyszło Hashimoto:(

Pozdrawiam
Aga

maryane Wysłany: 2009-02-20, 11:21   

ja miałam poziomy przeciwciał badane, razem z hormonami i w sumie żadnych wielkich nieprawidłowości nie było, jedynie poziom F3 był podwyższony o 0,1... ale obraz usg był niejednoznaczny. O d jakiegos czasu mam wrażenie że jakaś klucha mi w gardle siedzi, tak jak tuż przed chorobą gardła...z innych objawów tylko te szalejące cukry

aguśka82 Wysłany: 2009-02-20, 11:33   

radze udać sie jak najszybciej do endokrynologa, być może u Ciebie trzeba wykonac jakies inne badania...
u mnie książkowo, Hashimoto wykryto na podstawie tych przeciwciał + USG...więc chyba nie pomogę.

Pozdrawiam
Aga

aguśka82 Wysłany: 2009-02-20, 11:34   

a jaka lekarka postawiła tę diagnozę?
Bo do endo... dopiero skierowanie dostałaś przecież.

Pozdrawiam
Aga

maryane Wysłany: 2009-02-20, 11:46   

diabetolożka

Karla Wysłany: 2009-02-20, 13:07   
...aby do piątku ;o)

A gdzie chodzisz do diabetologa??
Ja mam cukrzyce ale nie ciążową, chociaż teraz chodze do diabetologa właśnie, który się zajmuje ciężarnymi.
W miedzyczasi wyszły mi źle hormony tarczycowe i trafilam do ŚWIETNEJ lekarki (co prawda poszłam do niej prywatnie), ale naprawde ja polecam!
Jakby co moge dać namiar.

maryane Wysłany: 2009-02-20, 13:11   

Chodzę też prywatnie do dr Zofii Olejniczakowskiej. Babka jest bardzo kompetentna i mam wrażenie że zna się na rzeczy. Miałam podejrzenie cukrzycy bo c-peptyd wyszedł baaaardzo niski, ale potem w diagnostyce przychyliła się do tarczycy, że tamto to niby błąd laboratorium, więc sama nie wiem

aguśka82 Wysłany: 2009-02-20, 13:22   

ja uważam, że taką diagnozę, powinien postawic lekarz, który sie zajmuje daną dziedziną...i tyle.
Czyli w tym przypadku endokrynolog i już!
nie ma, co sie martwić na zapas, a jak pójdziesz i potwierdzi sie diagnoza, to sie wszystkiego dowiesz!

Pozdrawiam
Aga

madziadk Wysłany: 2009-03-01, 17:13   

w oczekiwaniu na cud

Jak do nas trafilas?: google)
witajcie..jestem nowa na forum.... :) choruje na hashimoto......moge pomoc jakos w odpowiedziach)))hashimoto niby nie daje popalic ale nie leczone niesie ze soba konsekwencje...........jesli moge pomoc pisac :) ;)

maryane Wysłany: 2009-03-01, 17:27   

hej! Ja czekam na potwierdzenie diagnozy. Miałaś jakieś konktretne objawy?

madziadk Wysłany: 2009-03-01, 18:25   

w oczekiwaniu na cud

hmmm konkretnych objawow nie mialam....oprocz tego ze nie moglam schudnac....i zajsc w ciaze....oprocz tego mialam sucha skore na lokciach i piętach co jest cecha wlasnie hashimoto...... :zalamany:

maryane Wysłany: 2009-03-01, 19:24   

hmm... u mnie tez nic konkretnego.Pięty mam suche, fakt, nie od zawsze ale generalnie moja skóra jest przesuszona. Nigdy nie wiązałm tego z jakąś konkretną chorobą, dopiero w ciąży zaczeły się problemy z cukrem. Poza tym bardzo dużo śpie i ciągle jestem zmęczona dlatego na poczatku podejrzewali cukrzycę... :zalamany: Nie wiem co lepsze...mój niepokój wzbudziło to ze Franek urodził się z podwyzszonymi T3 i T4 i jak o tym wspomnialam pani diabetolog to zaczeła ukierunkowywać diagnozę na tarczycę. Endokrynologa mam pod koniec miesiąca.

madziadk Wysłany: 2009-03-01, 20:21   

w oczekiwaniu na cud

zazwyczaj problemy z tarczyca sa dziedziczne.....moja mama tez ma haszi........no sucha skora to wlasnie objaw i to ogolne ciagle zmeczenie.......a przy tarczycy lubi skakac cukier i trojglicerydy........ja tez mam je podwyzszone...............pytaj jesli chcesz

Odpowiedz do tematu