Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Choroba Hashimoto
Autor Wiadomość
Olaja Wysłany: 2015-02-12, 20:52   

Starsza Kobieta

Cytat:
Jak często chodzicie do lekarza i badacie tsh?

To zależy od wyników badań. Ja po tym jak zaczęłam brać euthyrox miałam przyjsć na kontrolę za dwa m-ce.
Potem jak jest wszystko ok to nawet co pół roku.

"Są tylko dwie rzeczy, które powinniśmy dać swoim dzieciom: korzenie i skrzydła"

alexa Wysłany: 2015-02-12, 21:02   

Starsza Kobieta

agnetta napisał/a:

Przez pierwsze trzy miesiące leczenia nawet co miesiąc , potem przeszlismy do trzech miesięcy (przez ponad rok) i od jakiegos czasu co 4-5 miesięcy. Dązymy do wizyt co pół roku, ale na razie jest jak jest.

Olaja Wysłany: 2015-02-13, 08:00   

Starsza Kobieta

Olaja napisał/a:
Po dwóch m-cach brania euthoryxu w dawce 37,5 zrobiłam sobie badanie tsh i wyszło 2,810. Te dwa miesiące temu miałam 3,600.

Tak było 9 stycznia.
Wczoraj znów robiłam tsh i mam 1,880 :D
Cały czas na tej same dawce.

"Są tylko dwie rzeczy, które powinniśmy dać swoim dzieciom: korzenie i skrzydła"

ziel_lena Wysłany: 2015-02-13, 16:28   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
agnetta napisał/a:

badanie mam robić co pół roku, ale ja póki co bez lekow

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

Wanderer Wysłany: 2015-02-13, 20:02   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

agnetta napisał/a:

Co pół roku...mam ustawioną dawkę Letroxu tak dobrze,że od kilku lat jest ta sama,a TSH jest na dobrym poziomie. W USG stan zapalny, ale bez guzków.

AnnaBG Wysłany: 2015-06-30, 11:37   choroba hashimoto
Pampersa mi dali i nowym nazwali

regularne badania i przyjmowanie leków jest bardzo wazne w obserwacji i leczeniu tej choroby. Warto jednak nie zapominac o uznane za reklame/carol , który załagodzi objawy

reklama jest płatna/carol
Ostatnio zmieniony przez carol 2015-07-16, 15:47, w całości zmieniany 1 raz  

Zmora Wysłany: 2015-07-06, 18:04   

Starsza Kobieta

Czy aTPO i aTG powinno się badać o jakiejś konkretnej porze dnia lub zależy od dnia cyklu?

dagjes Wysłany: 2015-07-10, 11:21   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Chyba nie ma znaczenia. Przynajmniej ani endo, ani ginekolog mi na ten temat nic nie mówili.

DMB++

dilbi Wysłany: 2015-07-10, 17:30   

Forumowy wyjadacz

Zmora, nie ma to znaczenia - robiłam przy okazji innych badań z reguły.

Maleńka .
Jeżeli powiedzenie ‘co nas nie zabije to nas wzmocni’ jest prawdziwe, to ja qrw.. już jestem nieśmiertelna!!

kotetsu Wysłany: 2015-07-10, 21:07   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja robiłam zawsze razem z resztą tarczycowych hormonów, więc niezależnie od dnia cyklu.

Alix Wysłany: 2015-07-11, 14:17   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Nie ma znaczenia.

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Alix Wysłany: 2015-07-12, 15:17   

Starsza Kobieta
stara schizara...

A USG? Jaką masz objętość tarczycy w ml? P-ciał jest 18, a bada się aTPO, aTG i TRABy, innymi słowy jest większa szansa, że ma się chorobę auto tarczycy "bez" (znanych) p-ciał niż z nimi.

TSH masz piękne, ale TSH wydzielane jest także przez szpik kostny, więc samo TSH w sumie niewiele mówi, natomiast Twoje hormony były tragiczne - oto normy w %:
FT4 8.16%
FT3 25.71%
A powinnaś mieścić się w 70-80% mniej więcej.

A jakie masz teraz hormony? Masz wyniki samego TSH? Bo jeśli czujesz się ok to może faktycznie sobie darować, ale ja na Twoim miejscu zrobiłabym usg tarczycy...

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Alix Wysłany: 2015-07-15, 06:38   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Zmora, spróbuj zapisać się na USG do dobrego lekarza, bo to naprawdę może wiele wyjaśnić (Obniżona echogenicznosć, guzki, przekrwienie/niedokrwienie, zmniejszona/zwiększona tarczyca mogą i zazwyczaj świadczą o obecności jakichś przeciwciał... Niekoniecznie aTPO i aTG).
Jeśli nie czujesz się źle to może nie ma co się pchać w hormony, ale średnie te wyniki i warto obserwować... kiedyś był test na niedoczynność w necie, ja po zrobieniu byłam autentycznie w szoku, jak wielu objawów nie interpretowałam jako niedoczynności... Długo przy TSH 1,5 miałam wyniki dosłownie na dolnej granicy i czułam się fatalnie, no ale "wszystko w normie" :mad: ...

Alix Wysłany: 2015-07-16, 12:52   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Bosh, mur normalnie... Ręce opadają... Trzymam kciuki, żeby udało Ci się sensownie coś załatwić :)

Olaja Wysłany: 2015-08-04, 07:14   

Starsza Kobieta

Chciałam się Was, bardziej doświadczone podpytać co mam myśleć o takiej sytuacji:
w lutym moje tsh wahało się w okolicy 1,8 przy dawce euthoryxu 37,5. Endokrynolog stwierdził, że mogłoby jeszcze trochę spaść i kazał mi brać euthyrox w dawce 44 oraz pojawić się na wizycie za pół roku.
Tymczasem okazało się, że moje tsh poszło w górę i jest lekko powyżej dwóch.
Zastanawiam się jaki może być tego powód. Czy da się to jakoś rozszyfrować? Czy tak po prostu bywa i nie ma co się zastanawiać? :)

Odpowiedz do tematu