Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Choroba Hashimoto
Autor Wiadomość
agnetta Wysłany: 2016-04-11, 15:43   

Starsza Kobieta

Trochę odgrzebuję ze staroci:

ziel_lena napisał/a:
włosy mi wypadają, skora sucha (oprocz twarzy), jestem wiecznie zmęczona, libido takie sobie, nastroje depresyjne, w głowie mi się kręci, do tego męczące pmsy - na to ostatnie brałam cyclodynon

czy ten cyclodynon warto brać? Mam nieregularne (co 15-28 dni), obfite miesiączki. I po raz kolejny anemię. Ginekolog sugeruje by brać tabletki antykoncepcyjne by wyregulować, ale jakoś mnie to nie przekonuje i szukam innej alternatywy.

Do tego TSH znów na poziomie 4,1. Dwóch lekarzy (z medycyny pracy i rodzinny) twierdzą, że przecież jestem w normie :rotfl:
Pół roku temu odstawiłam euthoryx - brałam dawkę 25, więc myślałam, że ogranizm nie odczuje. W ciągu tego pół roku wyniki strasznie poleciały. W piątek idę do nowej endokrynolog, dziś powtarzałam trójcę tarczycową.

G & J & B

Nabla Wysłany: 2016-04-11, 17:18   

Starsza Kobieta
Every man must dine

agnetta napisał/a:
I po raz kolejny anemię

Sprawdź poziom żelaza, B12 i kwasu foliowego we krwi. Sama anemia wiele nie mówi... Możesz mieć niedokrwistość ze względu na utratę krwi przy obfitych miesiączkach, ale równie dobrze zaburzenia wchłaniania.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

agnetta Wysłany: 2016-04-11, 18:33   

Starsza Kobieta

Nabla napisał/a:
agnetta napisał/a:
I po raz kolejny anemię

Sprawdź poziom żelaza, B12 i kwasu foliowego we krwi. Sama anemia wiele nie mówi... Możesz mieć niedokrwistość ze względu na utratę krwi przy obfitych miesiączkach, ale równie dobrze zaburzenia wchłaniania.

Po innych parametrach w morfologii lekarz stwierdził, że mam zaburzenia wchłaniania. Ale też wysłał mnie na różne inne badania diagnostyczne, jestem w trakcie.

G & J & B

Nabla Wysłany: 2016-04-11, 18:45   

Starsza Kobieta
Every man must dine

agnetta, ja przerabiam w tej chwili to samo - anemia z niedoboru żelaza i B12 - ze względu na Gravesa (i możliwe, że nakładającego się Hashi) mój lekarz chce mnie wysłać na badania w kierunku celiakii, mimo braku innych objawów. Zaburzenia wchłaniania plus historia choroby autoimmunologicznej = wskazanie do przebadania.

Ech, i ten moment, gdy lekarz każe jeść więcej czerwonego mięsa i soli :rotfl:

ziel_lena Wysłany: 2016-04-11, 21:19   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
agnetta napisał/a:
Trochę odgrzebuję ze staroci:

ziel_lena napisał/a:
włosy mi wypadają, skora sucha (oprocz twarzy), jestem wiecznie zmęczona, libido takie sobie, nastroje depresyjne, w głowie mi się kręci, do tego męczące pmsy - na to ostatnie brałam cyclodynon

czy ten cyclodynon warto brać? Mam nieregularne (co 15-28 dni), obfite miesiączki. I po raz kolejny anemię. Ginekolog sugeruje by brać tabletki antykoncepcyjne by wyregulować, ale jakoś mnie to nie przekonuje i szukam innej alternatywy.

Cyclodynon był spoko przez pierwsze 2 cykle - miesiączki trwały 3 dni, byłam zachwycona. 3-ci cykl masakra, lało się ze mnie jak z kranu - po zużyciu ostatniego opakowania zrezygnowałam.

Miesiączki mi się zmniejszyły, jak zaczęlam łykać euthyrox...

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

agnetta Wysłany: 2016-04-12, 08:43   

Starsza Kobieta

Nabla napisał/a:

Ech, i ten moment, gdy lekarz każe jeść więcej czerwonego mięsa i soli :rotfl:

Mój nawet nie zalecał, tylko żelazo dostałam. Nawet jakoś lepiej fizycznie zaczynam się czuć (chyba, że to efekt placebo :rotfl: )

ziel_lena napisał/a:
Miesiączki mi się zmniejszyły, jak zaczęlam łykać euthyrox...

A jaką dawkę bierzesz?
Ja przy 25 w miesiączkach samych różnicy nie odczułam.
Kupiłam dziś Castagnus, z tym samym składem co Cyclodynon (bo tego drugiego nie było w aptece). Spróbuję.

G & J & B

agnetta Wysłany: 2016-04-13, 16:40   

Starsza Kobieta

Zrobiłam badania trójcy i wyszło mi:

TSH 3,55 (spadło z 4,1 w ciągu ponad tygodnia? czy to efekt innego laboratorium?)
FT4 1,067 - norma od 0,93 do 1,7 (18,18%)
FT3 5,15 - norma od 3,1 do 6,8 (55,41%)

Niby wszystko ok? Warto brać euthyrox?
Jestem ciekawa co mi endokrynolog w piątek powie.

G & J & B

Nabla Wysłany: 2016-04-13, 17:18   

Starsza Kobieta
Every man must dine

agnetta, same wyniki to za mało - jeszcze obraz kliniczny jest potrzebny. Jak się czujesz żle, masz objawy niedoczynności, to przy takim TSH mogłabyś dostać jakąś małą dawkę Euthyroxu. Porozmawiaj z endo.

agnetta Wysłany: 2016-04-13, 17:24   

Starsza Kobieta

Dzięki Nabla obraz kliniczny mam fatalny - w moim odczuciu. Poprzedni endo też mi dał małą dawkę bardziej ze względu na objawy niż wyniki.

G & J & B

ziel_lena Wysłany: 2016-04-13, 17:26   

Poważnie uzależniona

Jak do nas trafilas?: z G.
agnetta napisał/a:
Ja przy 25 w miesiączkach samych różnicy nie odczułam.

25 - ale nie wiem, czy na chwile obecną jest to odpowiednia dawka. Niedługo idę na badania (tsh, ft3, ft4, usg) i wtedy będe wiedzieć, na czym stoję.

Makulatura - to, co na 100% wyniesiesz ze studiowania. ;-)

agnetta Wysłany: 2016-04-15, 14:12   

Starsza Kobieta

Nabla napisał/a:
Porozmawiaj z endo.

No to porozmawiałam :kwasny: Najpierw dostałam opierdziel, że mam skierowanie na cito, "to karygodne". Potem podważała moje leczenie niedokrwistości (że od razu dostałam żelazo) - "najpierw mi lekarz powinien zrobić diagnostykę dlaczego tak mam" (super, męczyłabym się kolejne tygodnie czekając na badania). Niedoczynności tarczycy nie mam i leków też żadnych teraz, bo przy niedokrwistości z lekami mogę się gorzej poczuć. A moje objawy to niedokrwistość a nie tarczyca... I tyle. Za trzy miesiące do kontroli.

G & J & B

Nabla Wysłany: 2016-04-16, 06:53   

Starsza Kobieta
Every man must dine

agnetta, przykro mi, uwielbiam lekarzy z mentalnością z XIX wieku w stosunkach z pacjentem (opieprzanie, traktowanie pacjenta jak wioskowego idioty, etc.) :wsciekly:

A co dostałaś na anemię? (ja w tej chwili mam na dobę 200mg atomowego żalaza, 5mg kwasu foliowego i cotygodniowe zastrzyki z B12).

agnetta Wysłany: 2016-04-16, 10:21   

Starsza Kobieta

Nabla biorę Sorbifer Durules (czyli siarczan żelaza i kwas askorbinowy), dwa razy dziennie. I zaczynam się czuć lepiej.
A jaki miałaś poziom żelaza i hemoglobiny?
Podejrzewam, że dużo żelaza ucieka mi jednak przez te okresy - ofite i czasem co dwa tygodnie... No chyba, że jeszcze coś się znajdzie, bo czekam na resztę badań (ale to głównie usg i rtg).

G & J & B

Alix Wysłany: 2016-04-16, 11:09   

Starsza Kobieta
stara schizara...

Słabe żelazo może mieć związek z celiakią, przerostem bakteryjnym albo pasożytami na przykład. Jeśli chodzi o preparaty to przyjrzyj się laktoferrynie.

Każdy plan można zmienić, lecz wolę życie bez planu - jak tylko odkurzę mieszkanie, zdobędę mury Libanu...

Nabla Wysłany: 2016-04-16, 16:00   

Starsza Kobieta
Every man must dine

agnetta napisał/a:
A jaki miałaś poziom żelaza i hemoglobiny?

PW

Odpowiedz do tematu