Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wpadki designerskie - co Wam się już nie podoba?
Autor Wiadomość
late Wysłany: 2009-03-03, 11:36   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Jeszcze jedno, moze nie wpadka, ale cos co chetnie bym zmienila.

Mam komplet starych, przedwojenych mebli, ktore przechodza w naszej rodzinie z pokolenia na pokolenie - duza szafa, bielizniarka i lustro. Meble sa cudne, ale:
- w malych pomieszczeniach wygladaja srednio
- w duzych szkoda mi powierzchni, bo bardzo trudno cos do nich dobrac (chybaze na zasadzie kontrastu)
- pokoj zawsze wyglada tak samo

Wiem, ze i tak tego nie zmienie, bo szkoda mi tych mebli :masakra:

JOGA Wysłany: 2009-03-03, 11:42   

Net włączony- gar z zupą spalony

Matylda napisał/a:
JOGA napisał/a:
w nowym mieszkaniu pokoje będą białe, z białymi meblami i tylko dodatki będą w kolorach
ma być jasno i lekko

W białym to bym nie wytrzymała, ja mam pastelowy jaśmin, jest jasny, lekki, prawie jak biały, ale dużo cieplejszy i przytulniejszy. Przy białym to mi się zawsze wydaje jakby był niedokończony remont :zawstydzony:

hahaha, coś w tym jest, kiedyś miałam dokładnie tak samo jak Ty :cool2:

Leteecia Wysłany: 2009-03-03, 16:44   

Poważnie uzależniona
cyborg

JOGA napisał/a:
Matylda napisał/a:
JOGA napisał/a:
w nowym mieszkaniu pokoje będą białe, z białymi meblami i tylko dodatki będą w kolorach
ma być jasno i lekko

W białym to bym nie wytrzymała, ja mam pastelowy jaśmin, jest jasny, lekki, prawie jak biały, ale dużo cieplejszy i przytulniejszy. Przy białym to mi się zawsze wydaje jakby był niedokończony remont :zawstydzony:

hahaha, coś w tym jest, kiedyś miałam dokładnie tak samo jak Ty :cool2:

i ja :cool2:

Mamy duży pokój biały :kwasny: mąż kocha tą biel, ale powoli go urabiam :rotfl: Śmietankowy w przedpokoju jest prawie biały, a wygląda dużo lepiej.

Dodka Wysłany: 2009-03-03, 17:13   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

ulla napisał/a:
bo w co drugim mieszkaniu teraz jest. myśmy urządzali obecne mieszkanie jeszcze przed wengo-waniliowym boomem. gorzej, że w nowym mieszkaniu będzie kuchnia biało-prosektoryjna ;) a chyba właśnie nadchodzi ich czas...

Rok, półtora temu planując aranżację połowy mieszkania nie przewidywałam, ze wyprzedam modę na błękit oraz turkus, natomiast ok. 4 lat temu planowałam mieszkanie w stylu prowansalsko-wiejskim, który również jest obecnie na topie. Nie będę pisać o innych stylach bądź upodobaniach, bo znów potem napiszę, że wyprzedziłam trynd :cool2: .

Janusz Korwin-Mikke
Obejrzyj. Nie będziesz żałować.
"Zaglądali do toreb, zaglądali do waliz, nie zajrzeli do d..y, a tam był socjalizm." — Czesław Miłosz

darkbulka Wysłany: 2009-03-03, 18:03   
Starsza Kobieta

a ja zamienilabym swoj zlew inox na kamienny,mam blat granitowy i zanic w swiecie bym go nie zamienila,moze conajwyzej inny kolor :P
kuchnie wenge kocham :) )
no obecnie zalujemy ze dol(mamy mieskzanie 2poziomowe) nie jest jedna caloscia-teraz mamy kuchnie oddzielna,wc,spizarke i salon.gdyby byla jedna calosc(oczywisice oddzielne wc) to nietraciloby sie przestrzeni pod schodami,no i wydawaloby sie przestronniejsze te 40m.
u gory nic bym nie zmienila,lazienka ecru bardzo mi sie pododba,choc gdybym miala teraz od nowa robic,to pewnie jakas ciemniejsza.ale to na zasadzie kontrastu,checi zrobienia inaczej niz dotychczas

Panna_Nikt Wysłany: 2009-03-10, 21:10   

Jak do nas trafilas?: ... z gimbli
Jak zaczynałam urządzać dom podobał mi się styl nowoczesny, ale teraz urzadzialabym "angielski domek na wsi".
obecnie staram sie to jakoś połączyć i wychodzi mi ciepły styl nowoczesny :cool2:

Panna_Nikt Wysłany: 2009-03-10, 21:17   

Jak do nas trafilas?: ... z gimbli
A teraz to co planowałam a nie zrobię bo mi sie już "odwidziało":
- sypialnia w fioletach
- tapeta w sypialni na jednej ścianie (u wezgłowia łóżka)
- ecru + wenge w kolejnej łazience zamieniam na szary, biały i grafitowy
- zmieniam motywy kwiatowe na pasy

skrzacik Wysłany: 2009-03-10, 21:35   

Starsza Kobieta

- Nie pomalowałabym pokoju dla Maćka na zielono-siny (Maciek ma przez to pokój w planowanym gościnnym ze ścianami koloru kawy z mlekiem).
- Nie kupiłabym obydwu lamp w zielonej łazience, bo niby każda z osobna jest ok, ale nie pasuję do siebie i do wnętrza.
- Zrobiłabym lodówkę w zabudowie (nie wiem co mnie pogięło, że tego nie zrobiłam, a teraz jest już za późno, bo mam unikalny wzór forniru, który idzie mi jednym wzorem przez całą kuchnię).
- Zrobiłabym inny blat w kuchni (a konkretniej nie zgodziłabym się na zamontowanie tego, który został omyłkowo przywieziony :masakra: , tylko poczekała te 4 tygodnie na ten wybrany)
- Nie zrobiłabym szklanej/mrożonej szafy, tylko białą, ewentualnie z białym lacobel i bez szprosów, które wyglądają banalnie.
- No i może zawalczyłabym o kominek bez opaski z kamienia.

Na razie, na tyle.

Goha Wysłany: 2009-03-11, 12:55   

Temat po temacie, a bałagan w chacie
makeover :)

Jak do nas trafilas?: CAROL mnie za fraki przytargała :)
Kiedyś strasznie podobał mi się nowoczesny styl, a potem dotarło do mnie, że każdy nowoczesny styl po jakimś czasie przestaje być nowoczesny i robi się niemodny. Jesli się śledzi trendy wnętrzarskie, to można z dokładnością do roku powiedzieć "to mieszkanie zostało urządzone w '99, a to w 2003" :rotfl:

Pozmieniało mi się i juz chyba tak zostanie, bo dochodziłam do tej harmonii dosyć długo - podobają mi się klimatyczne-romantyczne wnętrza, niepowtarzalne przedmioty, uwspółcześnione i uproszczone elementy secesji i baroku.

Operator pędzla w akcji :hyhy:
Zarobiony operator :masakra: - jak macie coś pilnego do mnie, dzwońcie, piszcie, ścigajcie

Matylda Wysłany: 2009-03-11, 13:28   

Starsza Kobieta

sinusoida napisał/a:
-płytkom w pomieszczeniach innych niż łazienka/kuchnia/przedpokój)

Czemu? Ja myślałam o wyłożeniu salonu płytkami... :/

FotoStwory

Ajka Wysłany: 2009-03-11, 13:45   

Forumowy wyjadacz

Matylda napisał/a:
sinusoida napisał/a:

Matylda jest zawsze zimno i nie chodzi mi o o taki fizyczny chlod tylko o wrazenie. Teraz na dol mamy caly w plytkach i jest slabo. W Gdansku mamy drewno i jest o niebo przytulniej

Matylda Wysłany: 2009-03-11, 13:47   

Starsza Kobieta

Ajka napisał/a:
Matylda napisał/a:
sinusoida napisał/a:

Matylda jest zawsze zimno i nie chodzi mi o o taki fizyczny chlod tylko o wrazenie. Teraz na dol mamy caly w plytkach i jest slabo. W Gdansku mamy drewno i jest o niebo przytulniej

A przy ogrzewaniu podłogowym można kłaść drewno? Nie panele.

FotoStwory

Ajka Wysłany: 2009-03-11, 13:51   

Forumowy wyjadacz

Przy ogrzewaniu podlogowym raczej wskazane sa plytki, ewentualnie wykladzina. W Gdansku mamy ogrzewanie podlogowe w lazienkach, w kuchni i w przedpokoju. Fajny efekt ale raczej nie zdecydowalabym sie na montowanie tego w innych pomieszczeniach. Tylko, ze u nas dochodzi jeszcze opcja alergii.

W nowym domu bedziemy mieli tylko w lazience.

Matylda Wysłany: 2009-03-11, 14:03   

Starsza Kobieta

sinusoida, bardzo dziękuję :)

FotoStwory

Blutka Wysłany: 2009-03-11, 14:07   

Starsza Kobieta

Co do podłogówki i drewna - może jakieś egzotyczne można, rodzime nie bardzo. Panele jak najbardziej, szczególnie te twarde.

Odpowiedz do tematu