Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie mieszkania/domu
Autor Wiadomość
Misiaczek Wysłany: 2016-04-24, 15:39   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

W lato nie muszę grzac wiadomo a na jesieni czy w zimie to przeważnie miasto włącza juz w październiku a nawet we wrześniu jak jest chłodno. Ja sie po prostu boje tych wszystkich urządzeń zwiazanych z gazem bo sa różne przypadki. Wolę miec to wszystko podłączone z miasta. Tylko ze kazdy dom który mi sie podoba ma piece i to nie dobija.

esoes Wysłany: 2016-04-24, 15:43   
Net włączony- gar z zupą spalony

Jakie są te rozne przypadki?

Blutka Wysłany: 2016-04-24, 15:54   

Starsza Kobieta

Misiaczek, jakie przypadki? Kupujesz porządny piec, najlepiej akumulacyjny, z zamkniętą komorą spalania (żeby się tlenku węgla nie bać, poza tym zawsze można czujniki powiesić), pilnujesz jego stanu technicznego (wziąć kogoś do przeglądu raz na jakiś czas) i tyle.

madzia106 Wysłany: 2016-04-24, 17:08   

Forumowy wyjadacz

To jak ktoś wyciągnął temat to się zapytam, bo właśnie dumamy nad piecem do ogrzewania. Gaz ziemny. Dom 150m2.
Jaki piec lepszy kondensacyjny jednofunkcyjny z zasobnikiem 200 dm3 czy dwufunkcyjny?

My

Misiaczek Wysłany: 2016-04-24, 17:13   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

Blutka, chociażby zaczadzenie. Boje sie strasznie.

Madeleine Wysłany: 2016-04-24, 17:37   

Starsza Kobieta

Misiaczek napisał/a:
Blutka, chociażby zaczadzenie. Boje sie strasznie.
na to pomaga czujnik tlenku węgla (plus regularne przeglądy kominiarskie).
Ale ogólnie - jeśli stać Was na uzbrojoną działkę z c.o. miejskim, to nie jest to nic złego (poza tym, że masz ciepło tylko wtedy, kiedy ciepłownia uzna za stosowne ;) ).

Madzia, jednofunkcyjny z zasobnikiem. Nie jestem pewna tylko, czy aż taki duży musi być, ale to kwestia preferencji.

Blutka Wysłany: 2016-04-24, 17:40   

Starsza Kobieta

madzia106, ja mam dwufunkcyjny z zasobnikiem, kondensat. Jestem bardzo zadowolona.

Tu masz różnicę między jednym a drugim: http://muratordom.pl/inst...ny,31_2794.html

Wanderer Wysłany: 2016-04-24, 19:41   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Misiaczek napisał/a:
W lato nie muszę grzac wiadomo a na jesieni czy w zimie to przeważnie miasto włącza juz w październiku a nawet we wrześniu jak jest chłodno. Ja sie po prostu boje tych wszystkich urządzeń zwiazanych z gazem bo sa różne przypadki. Wolę miec to wszystko podłączone z miasta. Tylko ze kazdy dom który mi sie podoba ma piece i to nie dobija.

Jak wszystkie media są miejskie to generalnie świetnie :) Na peryferiach miasta, w budownictwie jednorodzinnym nie jest o to łatwo. Ciężko znaleźć domy z inną opcją ogrzewania niż gaz :kwasny: Nawet w nowych domach rzadko kto się decyduje na rezygnację z gazu.

zaraza Wysłany: 2016-04-24, 20:52   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja prawdę mówiąc nawet nie wiem czy są domy z ogrzewaniem miejskim. Nawet w nowych blokach bywa, ze montuje się piece - ogrzewanie gazowe jest po prostu tańsze niż miejskie i łatwiej je dostosować do swoich potrzeb.

Misiaczek napisał/a:
Blutka, chociażby zaczadzenie. Boje się strasznie.

Dlatego w domach (przynajmniej tych nowszych) kotłownia jest osobnym pomieszczeniem, często nieco odizolowanym od domu. Inna sprawa, że

Blutka napisał/a:
Kupujesz porządny piec, najlepiej akumulacyjny, z zamkniętą komorą spalania (żeby się tlenku węgla nie bać, poza tym zawsze można czujniki powiesić), pilnujesz jego stanu technicznego (wziąć kogoś do przeglądu raz na jakiś czas) i tyle.

Poczytaj o przypadkach zaczadzenia - winą najczęściej (a być może nawet prawie zawsze) jest niesprawny sprzęt.

Truskawka Wysłany: 2016-04-25, 12:20   

Net włączony- gar z zupą spalony

Madeleine napisał/a:
poza tym, że masz ciepło tylko wtedy, kiedy ciepłownia uzna za stosowne

Nie ciepłownia tylko lokalny dystrybutor.
No I niekoniecznie 'kiedy uzna za stosowne" - w moim klasycznym blokowym mieszkaniu każdy ma własny wymiennik ciepła I może wlączyc ogrzewanie w dowolnym momencie w ciągu całego roku.
Ale to takie tam szczegóły ;)

(') 20.11.2010

positive Wysłany: 2016-04-27, 05:57   

Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: stara historia
Madeleine napisał/a:
Ale ogólnie - jeśli stać Was na uzbrojoną działkę z c.o. miejskim, to nie jest to nic złego (poza tym, że masz ciepło tylko wtedy, kiedy ciepłownia uzna za stosowne ).

Miejska sieć ciepłownicza nie jest zła.
z punktu widzenia ekologii - lepsza niż indywidualne źródło, nawet gazowe (oczywiście pod warunkiem, że ciepłownia jest nowoczesna - ale chyba tu mówimy o Warszawie, więc tak).
nie wiem, jak w większości miast, ale w tych większych chyba standardem jest "grzanie" cały rok - trzeba tylko podpisać umowę i zamontować automat włączający dopływ wody do kaloryferów, np. gdy w nocy temperatura spada poniżej 10 stopni.

Kwestia ceny - przy dzisiejszych i najbliższych prognozowanych cenach gazu, opłaca się średnio. Choć widzę, że wśród znajomych, którzy mieli własne instalacje i po upływie x lat stanęli przed wyborem "nowy piec/przyłączenie do msc" wygrywa opcja podłączenia do sieci miejskiej.

Ale jeszcze jest aspekt realności przyłączenia - jeżeli nawet gdzieś w okolicy jest poprowadzona linia ciepłownicza, to wcale nie oznacza to, ze zostaniesz podłączona, bo prowadzenie długiego przyłącza jest po prostu drogie i nieopłacalne. Dla pojedynczego użytkownika to z kolei duże koszty. Także jak kupować działkę pod tym kątem, to najpierw upewnić się co do tego, że ktoś będzie chciał dokonać podłączenia takiego budynku.

Madeleine Wysłany: 2016-04-27, 06:11   

Starsza Kobieta

positive napisał/a:

nie wiem, jak w większości miast, ale w tych większych chyba standardem jest "grzanie" cały rok - trzeba tylko podpisać umowę i zamontować automat włączający dopływ wody do kaloryferów, np. gdy w nocy temperatura spada poniżej 10 stopni.
nie we wszystkich niestety.
positive napisał/a:

Ale jeszcze jest aspekt realności przyłączenia - jeżeli nawet gdzieś w okolicy jest poprowadzona linia ciepłownicza, to wcale nie oznacza to, ze zostaniesz podłączona, bo prowadzenie długiego przyłącza jest po prostu drogie i nieopłacalne. Dla pojedynczego użytkownika to z kolei duże koszty. Także jak kupować działkę pod tym kątem, to najpierw upewnić się co do tego, że ktoś będzie chciał dokonać podłączenia takiego budynku.
A no wlasnie. Znam wiele osiedli polozonych w centrum miasta, gdzie jednak wygrala opcja pt. wlasny piec gazowy. Deweloperzy licza pieniadze, wiec to pewnie bylo tansze.

W sumie pewniak sieci c.o. to kupno gotowego domu juz z przylaczami.

Nabla Wysłany: 2016-04-27, 07:14   

Starsza Kobieta
Every man must dine

positive napisał/a:
z punktu widzenia ekologii - lepsza niż indywidualne źródło, nawet gazowe (oczywiście pod warunkiem, że ciepłownia jest nowoczesna - ale chyba tu mówimy o Warszawie, więc tak).

Niestety, ale nie do końca - są tak ogromne straty przesyłowe na kiepsko zaizolowanej sieci, że w miastach zimą widać, gdzie idą rury ciepłownicze - chodniki i trawniki są nad nimi rozmarznięte :/ Sama ciepłownia może być state-of-the-art, ale często rury są do d* :znudzony:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

pawba Wysłany: 2016-09-05, 07:42   
Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

A co sądzicie o ogrzewaniu na biomasę? Podobno bardzo mało popiołu zostaje po spaleniu, zastnawiamy się właśnie nad takim ogrzewaniem.

kleopatra Wysłany: 2016-10-24, 16:45   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

wydaje mi się, że najlepszym rozwiązaniem jest właśnie ogrzewanie gazowe, nawet jak ktos nie ma działki z dostepem do gazu ziemnego, to moze przecieć wydzierżawić zbiornik

Odpowiedz do tematu