Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogrzewanie mieszkania/domu
Autor Wiadomość
Misiaczek Wysłany: 2017-02-07, 11:43   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

Dziewczyny mam pytanie, teraz kupiliśmy dom i tam jest Junkers na gaz i bojler na wodę. Poprzedni właściciele mieli ustawiony system nocny i tak zostawiłam na pierwszą noc i myślałam ze zamarznę. Wieczorem kaloryfery mi sie wyłączyły mimo ze na programatorze było 19 stopni. Rano jak sie obudziłam to dzieci były zimne jak kostki lodu. Ale do czego zmierzam. Nastawiłam sobie ciągłe grzanie i jest 20 -20,5 stopnia a jak chce np. zmiejszyc to tylko na chwile mi sie zmienia i potem znowu wraca do poprzedniej temperatury. Czytałam ta instrukcje ale nie ogarniam. Mam łeb kwadratowy. Czy można jakoś nastawić żeby w dzień grzało no te 20 sotpni a w nocy np. na 18 ale żeby kaloryfery były ciepłe a nie zimne?
Na tym piecu mam dwa pokrętła i te z lewej jest ustawione na moc 5. Czy tam mogę sobie coś zmieniać czy tylko na programatorze?

Czuje ze pójde z torbami za rachunki :masakra:

nata Wysłany: 2017-02-09, 11:30   

Poważnie uzależniona

Przy ogrzewaniu gazowym nie ma takiej opcji, żeby kaloryfery były cały czas ciepłe. Piec włącza się (czyli kaloryfery robią się ciepłe) tylko wtedy, kiedy temperatura w domu spada poniżej tej, która ustawiona jest na programatorze.
Jeśli chcesz miec zawsze ciepłe kaloryfery, zmieńcie piec na opałowy ;)

Misiaczek napisał/a:
Czuje ze pójde z torbami za rachunki

Jeśli macie dobrze ocieplony dom, to różnica w grzaniu np ekogroszkiem, czy węglem, a gazem jest naprawdę niewielka. A wygoda użytkowania nieporównywalna.

Blutka Wysłany: 2017-02-09, 13:10   

Starsza Kobieta

nata napisał/a:
Przy ogrzewaniu gazowym nie ma takiej opcji, żeby kaloryfery były cały czas ciepłe. Piec włącza się (czyli kaloryfery robią się ciepłe) tylko wtedy, kiedy temperatura w domu spada poniżej tej, która ustawiona jest na programatorze.

Dokładnie tak.
Misiaczek, nie wiem jaki dokładnie masz piec, ale zazwyczaj w tych nowoczesnych typach masz możliwość zaprogramowania temp. dobowo (np. w nocy ma być niska, od-do inna, rano jeszcze inna), albo ustawienia ręcznie na sztywno, że np. teraz ma być 21 stopni i kropka. Jak masz automat jakiś ustawiony, to on będzie wracał do zaprogramowanych ustawień co chwila. Musisz przejść na sterowanie ręczne, albo przeprogramować cykl, który ma jako automatyczny.

Odpowiedz do tematu