Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
aborcja

Czy kobieta powinna mieć prawo do decyzji o aborcji?
O aborcji powinna decydować kobieta (w porozumieniu z partnerem, jeśli to możliwe)
100%
 100%  [ 9 ]
Ustawa antyaborcyjna powinna zostać taka , jak jest teraz
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 9
Wszystkich Głosów: 9

Autor Wiadomość
focia Wysłany: 2011-07-11, 08:01   

Starsza Kobieta

misiepolarne napisał/a:
Ale z takim uregulowaniem aborcyjnym jak mamy powinna iść w parze edukacja seksualna i dostępność środków antykoncepcyjnych. Nie tylko prezerwatyw. A mam wrażenie że w małych miejscowościach wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą i taka 15 latka do ginekologa po antykoncepcję się nie przejdzie. Bo dowie się sąsiadka, pani w szkole, rodzice. Że była u ginekologa a potem w aptece z receptą na pigułki.

Dokładnie. Żeby było śmieszniej - z obecną ustawą w parze miała iść edukacja seksualna. Jak to wygląda w rzeczywistości - wszyscy wiemy :/

Misiaczek Wysłany: 2011-07-11, 08:06   

Forumowy wyjadacz
www.petycje.pl

Chodziło mi o to ze kobieta która "przez przypadek" zaszła w ciążę i chce usunąć dziecko pomimo ze np. ma warunki, pieniądze, pracę i ogólnie mówiąc nie miałaby problemu z wychowaniem i utrzymanie dziecka a pomimo to nie chce dziecka to tego już nie rozumiem i jest to dla mnie egoizm i wygoda. Decydując sie na seks w każdym wieku kobiet powinna byc świadoma ryzyka niechcianej ciąży i powinna zrobić wszystko zeby nie dopuścić do tego, jeżeli nie jest gotowa. Chodziło mi o kobiety pełnoletnie, dojrzałe i świadome.
A 12 czy 15-sto latki jeżeli mają odwagę i ochotę na seks to powinni miec też odwagę kupic gumki. Bo na pigułki to raczej za wcześnie.

O edukacji w tej dziedzinie nie wspomnę tak jak napisały dziewczyny.

pokrzywa Wysłany: 2011-07-11, 08:21   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

o czym mowa powyżej, to już jest w obecnej ustawie aborcyjnej, nie wolno usuwać na widzimisię, za to w przypadku ciężkiej choroby dziecka, gwałtu, zagrożenia życia matki - wolno dokonać abarcji ( przynajmniej teoretycznie)
teraz w komisji sejmowej będzie dyskutowana ustawa zakazująca aborcji bez względu na powod - i o to mi chodzi, może być z gwałtu, może prowadzić do urodzenia potworka - ale nie ma to znaczenia - od chwili poczęcia kobieta nosi człowieka i kobieta nie ma juz żadnych praw
dlatego idąc dalej za tym absurdem zastanawiam się czy stosowanie tabletki PO albo antykoncepcja hormonalna ( gdzie doprowadza się do wydalenia zarodka) nie jest przypadkiem usiłowaniem zabójstwa
dla mnie to oczywiście kompletny absurd, ale czy 10 lat temu ktokolwiek by pomyslał że w sejmie będzie rozpatrywana ustawa zabierająca kobiecie jej elementarne prawa obywatelskie, od razu mówię, to dla mnie bzdura - ale naprawde niebezpieczna

Zołta Wysłany: 2012-10-11, 12:05   

Net włączony- gar z zupą spalony

Wczorajsze głosowanie nad odrzuceniem dwóch projektów: liberalizującego prawo do aborcji zgłoszonego przez Ruch Palikota i zaostrzającego przepisy dotyczące ochrony życia poczętego zgłoszonym przez Solidarną Polskę. Zastanawiam się jak komentować, ale naprawdę opadły mi ręce. Dlatego tylko wklejam poniżej link za wyborcza.pl z informacją jak kto głosował:

jak głosowali posłowie w sprawie aborcji

Kirka Wysłany: 2012-10-11, 14:20   

Starsza Kobieta

w sumie ta wiedza niewiele daje, wszak i tak glosuje sie na partie a nie na poszczegolnego posla :/

ogolem przykre to

:police:

Zołta Wysłany: 2013-09-19, 17:43   

Net włączony- gar z zupą spalony

Kolejne podejście do zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, punkt 17:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/PorzadekObrad.xsp

a tu projekt ustawy

Dla tych z mocnymi nerwami polecam pierwszy akapit Uzasadnienia "Potrzeba i cel wydania ustawy"

Michalina00 Wysłany: 2014-04-27, 12:47   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

To ostatnio ponownie coś chyba ponownie było na temat zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej, ale sejm ją odrzucił na samym początku. Aż się boję co by było, gdyby PiS ponownie doszedł do władzy. Na szczęście wtedy do zaostrzenia nie doszło. Tak w ogóle to mnie to dziwi, bo krzyczą stale o zaostrzeniu prawa aborcyjnego, ale jak byli u władzy, to nic nie zrobili. Chyba ta partia tak ma, że najlepiej się czuje właśnie jako partia opozycyjna.

bebe01 Wysłany: 2015-02-24, 13:21   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Często kobiety, które decydują się na ten ruch zostały zgwałcone pamiętajcie. A tych co gryzie sumienie mogli myśleć wcześniej i nie decydować się na bycie lekarzem. On ma pomagać, a nie utrudniać

Salnera Wysłany: 2015-02-27, 18:44   
Temat po temacie, a bałagan w chacie

Decyzja o aborcji do łatwych nie należy, to oczywiste. Kobieta która podejmuje taką decyzję liczy na zrozumienie lekarza, który podejmie się "zabiegu" i wręcz utwierdzenia w słusznej decyzji. Tak jest przed, bo już po , wcześniej czy później jest niestety trauma i ogromny najczęściej żal do lekarza, że jednak nie odwiódł przed tym krokiem.

Znam z mojego dość bliskiego otoczenia kobiety, które dokonały aborcji, psychika najbardziej ucierpiała a zdrowotne problemy z zajściem w ciążę planowaną wielkie albo wręcz niemożliwe.
Kilka moich znajomych było niezdecydowanych mając rozterki natury moralnej, było za późno na zabieg aborcji. Urodziły, kochają i.... nawet nie pomyślą, ze tych dzieci mogłoby nie być.

Lata temu moja przyjaciółka znalazła się w sytuacji tragicznej, wydawało się beznadziejnej a dziecko w tamtej sytuacji to już dopełnienie rozpaczy. Całą noc przegadałyśmy, przepłakałyśmy. No sytuacja bez wyjścia, Poszłam z ciężkim sercem razem z nią na umówiony zabieg, jeszcze po drodze myślałam, że uda się jakoś pomimo całej tej sytuacji odwieść od zamiaru przerwania ciąży. Siedziałam na korytarzu i czekałam na koniec zabiegu. Nie wiem, nie pamiętam ile to trwało, wyszła zapłakana.....Lekarz "pozwolił" posłuchać bicia serduszka.
Ciąża była niełatwa z uwagi na jej sytuację- piekło zgotowane przez sprawcę ciąży, Ja ze szpitala przywiozłam moją przyjaciółkę ze zdrowym, cudnym chłopczykiem. Jest największym skarbem, chociaż nie jedynym bo ma starsze rodzeństwo.

Jest radosną kobietą, szczęśliwą matką. A jej mąż ....dno, gdzieś tam w niebycie dla rodziny.

Kirka Wysłany: 2015-02-27, 20:18   

Starsza Kobieta

Salnera napisał/a:
wcześniej czy później jest niestety trauma i ogromny najczęściej żal do lekarza, że jednak nie odwiódł przed tym krokiem.

tak piramidalnej bzdury dawno nie czytalam.
:oczami:

Znam bardzo duzo kobiet, ktore dokonaly aborcji i nigdy przenigdy tego nie zalowaly;
Zostaly matkami kiedy chcialy, jak chcialy i z parnerami, ktorzy okazali sie tego godni.

:police:

Sill Wysłany: 2015-02-28, 20:18   

Poważnie uzależniona

A więc aborcja u tych kobiet to było takie widzimisię? Zabicie zdrowego dziecka, bo wpadłam z nieodpowiednim facetem, albo teraz to nie czas na dziecko?? Przecież to jest dziecko! Człowiek!

Nie mam zamiaru rozpętywać kolejnej afery, tak więc pozwolę sobie tylko wyrazić moje niezrozumienie. Ale cóż, czemu się dziwię - przecież i tutaj na babińcu duża część (jeśli nie większość) jest skłonna przyznać, że dziecko/płód jest człowiekiem od któregoś momentu ciąży (wykształcone serce, mózg, możliwość przeżycia poza organizmem matki), a nawet dopiero od urodzenia... A wcześniej to chyba tylko zlepek komórek/pasożyt jakiś.

Nabla Wysłany: 2015-02-28, 20:26   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Sill napisał/a:
Ale cóż, czemu się dziwię - przecież i tutaj na babińcu duża część (jeśli nie większość) jest skłonna przyznać, że dziecko/płód jest człowiekiem od któregoś momentu ciąży

No wow, Babiniec to nie Fronda, koniec świata :oczami:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Sill Wysłany: 2015-02-28, 20:37   

Poważnie uzależniona

no wow, ktoś ma inne zdanie, koniec świata :oczami: (Frondy nie czytam)

Kary Wysłany: 2015-02-28, 20:39   

Starsza Kobieta

Sill, strasznie generalizujesz :niepewny:

Łobuz Maksymalny
Miko

Nabla Wysłany: 2015-02-28, 20:42   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Sill, inne zdanie innym zdaniem, ale pogardliwe wyrażanie się o cudzym światopoglądzie jednak razi.

I spodobał mi się kwantyfikator:
Sill napisał/a:
Zabicie zdrowego dziecka
w konktekście:
Sill napisał/a:
Przecież to jest dziecko! Człowiek!
Bo chore to już inna kategoria etyczna... :oczami:

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Odpowiedz do tematu