Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
na obiad dzis mam.... po wegetariansku
Autor Wiadomość
Bibatrix Wysłany: 2009-03-21, 22:32   na obiad dzis mam.... po wegetariansku

Rodzina głoduje, bo ja netuje

ja jestem "nowa", wiec potrzebuje inspiracji. poki co ratuje sie netem i paroma ksiazkami / magazynami. ale moze stworzyc taki watek?

Fikander Wysłany: 2009-03-21, 23:10   

Net włączony- gar z zupą spalony
bezogródkowiec

Ja też dość nowa ;)
Jeśli chodzi o obiad to zawsze (no prawie ;) ) jest zupa i drugie. A ponieważ nie mam zbytnio czasu na wynajdowanie jakiś odjechanych dań więc najczęściej jest zestaw kasza jakaś (gryczana, jęczmienna,jaglana)/makaron razowy/ryż brązowy+ sos (soczewica/fasolka mung/inne strączki i warzywa). Do takiego sosu dosypuję rózne rzeczy - zmielone pestki dyni, słonecznika, pokrzywa (dużo żelaza), płatki drożdżowe, siemie lniane. I jakieś surowe warzywa.
Czasem razowe naleśniki, albo kotleciki jarskie. Moje ulubione to cieciorkowo-ziemniaczane mmm.

"Święta, święta i po świętach..." - Paulo Coelho

lara Wysłany: 2009-03-21, 23:11   

Forumowy wyjadacz

Bardzo chętnie - powiedziała lara, od pięciu tygodni prawie nie jedząca mięsa. Plus wielu innych rzeczy, ale to szczegół.
Jutro coś wrzucę, z domu...

Licho Wysłany: 2009-03-22, 10:18   

Forumowy wyjadacz

Ja zazwyczaj na obiad mam jedno danie (albo zupę albo drugie)

Zdecydowanie jestem miłośniczką rzeczy, nad którymi nie trzeba zbyt długo stać :cool2:
Na dodatek są niezdrowe, najczęściej smażone i kaloryczne :rotfl:

Spagetti - tyle że bez mięsa - ew. mięso mielone można zastąpić granulatem sojowym
Pizza wegetariańska
Warzywa na patelnię (czyli ryż z warzywami z mrożonki, w zalezności od ochoty: wersja "chińczyk", "włoch" albo "hindus") :cool2:
Zupa rybna (na przykład robiona w wersji jak ryba po grecku, tylko rzadsza i na ostro, większa ilość pora)
Jakakolwiek zupa - tylko zamiast gotować ją na mięsie gotuje się ją na kostkach warzywnych ew z odrobiną oleju
No i oczywiście ryba jak się tylko da :rotfl:

Prawdę mówiąc, to po latach niejedzenia mięsa, to mam problem jak mam zrobić coś z mięsem, najczęściej kończy się tym, że do warzyw na patelnię dorzucam kurczaka :rotfl:

:police:

lady_of_avalon Wysłany: 2009-03-22, 10:23   

U mnie bardzo często goszczą na stole rozmaite lasagne warzywne i zapiekanki na bazie ryżu, ziemniaków, makaronu :)

Bibatrix Wysłany: 2009-03-22, 21:56   

u nas danie jest jedno, nawet jesli jest to zupa. :D no to zaczynam z lista:

dzisiaj na obiad mialysmy zapiekany makaron z brokulami, szparagami i jajkiem w sosie serowym.

Nandini Wysłany: 2009-03-22, 22:05   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Zupa serowa :hyhy:

amst Wysłany: 2009-03-22, 22:07   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Czytam z ruchu traw...

U nas bywa bezmięsnie, dzis się trafiła cieciorka ze szpinakiem i sosem serowym. Często robię makaron z jarzynami w kombinacjach dowolnych. Pycha są naleśniki z niesłodkim nadzieniem np z kalafiora i grzybów.

Matylda vs.Emilka vs.Zocha

lara Wysłany: 2009-03-22, 22:36   

Forumowy wyjadacz

Ostatnio odkryłam naleśniki gryczane z farszem z soczewicy i ogórków kiszonych.
W ogóle soczewica jest ostatnio u mnie na topie.
Jak chcę coś zrobić na szybko to biorę puszkę pomidorów, rozdrabniam je, dodaję czosnek, zioła, sól, troche wody i soczewicę. Pyszna zupa.

Bibatrix Wysłany: 2009-03-22, 22:41   

lara, dalabys przepis?

lara Wysłany: 2009-03-23, 06:29   

Forumowy wyjadacz

Naleśniki gryczane

Ciasto:
1 1/2 szklanki mąki gryczanej (z niepalonej kaszy)
duża szczypta soli
1 łyżeczka majeranku
1/3 łyżeczki pieprzu ziołowego
1/3 łyżeczki słodkiej papryki
ok. 2 szklanek zimnej wody
olej

Wymieszać mąkę, sól, majeranek, pieprz ziołowy, słodką paprykę, dodać wodę i zmiksować. Odstawić na ok. 30 min. Dodać łyżeczkę oleju i smażyć naleśniki.
Z podanych proporcji wychodzi ok. 8 dużych naleśników. Bardzo łatwo się je smaży, są bardzo plastyczne i pulchne, doskonale się je zawija.

Farsz:
3/4 szklanki czerwonej soczewicy
1 1/2 szklanki wody
2 ogórki kiszone
2 średnie cebule
majeranek
pieprz ziołowy
pokrojona natka

Zetrzeć ogórki na tarce, połączyć z soczewicą i gotować na małym ogniu do miękkości (ok. 40 min). Cebulę pokroić i zeszklić na oleju. Dodać do gorącej soczewicy, doprawić majerankiem i pieprzem ziołowym, dodać natkę i wymieszać.

Przepis pochodzi stąd: http://www.cincin.cc/index.php?showtopic=21433

Brzoza Wysłany: 2009-03-23, 07:25   

Podoba mi się ten wątek! Będę tu często zaglądać :hyhy:
Ja zaczęłam rezygnować z mięsa już w 8 klasie pdstawówki. Potem stopniowo odstawiałam kolejne kotlety i inne takie :P Mięsa nie cierpię i mogłoby dla mnie nie istnieć. Teraz czasem zdarza mi się zjeść kawałek z piersi z kurczaka, lub trochę ryby. Do obiadu często robię ser prażony/smażony - pycha! A w ogóle, to moja dieta jest dość uboga (stwierdziałam ostatnio... :niepewny: ) i chciałabym to zmienić. I dlatego mam prośbę - jeśli macie ciekawe, sprawdzone przepisy na jarskie kotlety (Fikander! ;) ) - podajcie je tutaj!

:serce: :serce:

lara Wysłany: 2009-03-23, 14:42   

Forumowy wyjadacz

Kotlety z selera na przykład. Seler kroimy w plasterki 1,5 cm, obgotowujemy kilka minut, robimy panierkę, może być taka jak do schabowych, czyli jajko, mąka, bułka tarta (ja używam mąki żytniej, bo pszennej nie mogę i rezygnuję z bułki). Smażymy na oliwie. Pyszne są.

Dziś u mnie kapuśniaczek. Na wywarze warzywnym oczywiście.

Marzenia Wysłany: 2009-03-23, 16:21   

Fajny temat :) Już dawno straciłam wenę twórczą, po 15 latach na wegetariańskim jedzeniu.

awangarda w stylu retro Wysłany: 2009-03-23, 16:24   

Starsza Kobieta

- ryz brazowy z warzywami
- nalesniki z powidlami
- nalesniki z nadzieniem warzywnoserowym :lizak:

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

Odpowiedz do tematu