Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
czy krzyczycie na dzieci?
Autor Wiadomość
awangarda w stylu retro Wysłany: 2012-02-27, 18:14   

Starsza Kobieta

owieczka napisał/a:
awangarda w stylu retro, lilia :looka: mam mimo wszystko nadzieję, że wytrwam...
zycze Ci tego z calego serca :)

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

lilia Wysłany: 2012-02-27, 19:18   

Starsza Kobieta

owieczka życzę aby ci się udało

Myślę że mogłabym zrobić więcej i być lepszą i mniej nerwową gdybym miała więcej czasu, a tak w tym rozbieganiu, tym że wstaję o 6 wychodzę o 8 wracam 17-18 i mam tylko 2h na 2 dzieci + sprawy domowe i tak tydzień za tygodniem
w tym wszystkim dzieci też czują się zagubione i w pędzie muszą nadążyć za nami: ubierz się, zjedz, wyjdź, zrób to tamto....

Za każdym razem gdy krzyknę mam moralniaka i za każdym razem obiecuję sobie że będę miała więcej cierpliwości na tłumaczenie i czasem się udaje a czasem nie

rudegal Wysłany: 2012-02-27, 21:51   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

lilia napisał/a:
Myślę że mogłabym zrobić więcej i być lepszą i mniej nerwową gdybym miała więcej czasu, a tak w tym rozbieganiu, tym że wstaję o 6 wychodzę o 8 wracam 17-18 i mam tylko 2h na 2 dzieci + sprawy domowe i tak tydzień za tygodniem
w tym wszystkim dzieci też czują się zagubione i w pędzie muszą nadążyć za nami: ubierz się, zjedz, wyjdź, zrób to tamto....

strasznie to brzmi, ale tak wygląda nasze życie :zalamany: Teraz jak przeczytałam opis Twojego życia, widzę w nim swoje , a przede wszystkim zrozumiałam, jak dzieciom może być trudno. Postaram się o tym pamiętać jak będzie mi się zbierać na wybuch

lilia Wysłany: 2012-02-28, 06:53   

Starsza Kobieta

rudegal ostatnio do mnie dotarło że skoro my tak zasuwamy i pędzimy i nie mamy czasu na nic i sami jesteśmy tym zmęczeni i zdenerwowani to co muszą czuć nasze dzieci - są zagubione i nie nadążają za nami a my je tylko poganiamy a one maja z nami 2-3h dziennie :masakra:
Już kiedyś to pisałam ale twierdzę że kobiety wrobiły się z tym równouprawnieniem, obowiązków domowych maja tyle samo a do tego jeszcze 8h a często więcej praca i gdzie czas na dzieci?
Jak teraz byłam na macierzyńskim to powiem że z 2 dzieci miałam cały dzień wypełniony i nie było tak że nie miałam nic do roboty, a to młody do i z przedszkola, a to lekarze, szczepienia, zakupy, sprzątanie, spacery... ale też był czas na spokojnie iść z dziećmi w ciągu dnia do parku, na rower, rolki, do kina, na basen... a tak to staramy się zapewnić im to samo ale co się da wieczorem a reszta weekend i nadal jest to pęd.
Dzieci też lepiej spędzają np. ferie jak w ciągu dnia można z nimi iść na spacer, sanki, łyżwy... a z reguły: wywożenie do babci, klubiki malucha, świetlice, zastępcze przedszkola bo my dorośli nie mamy czasu bo praca, poza nauczycielami reszta nie ma tyle wolnego i w tym samym czasie.
sory za OT ale tak jakoś mi źle z tym i ciężko i zastanawiam się co tu zrobić żeby zostać rentierem :hmmm:

-lenka31- Wysłany: 2012-02-28, 10:59   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

lilia napisał/a:
Za każdym razem gdy krzyknę mam moralniaka i za każdym razem obiecuję sobie że będę miała więcej cierpliwości na tłumaczenie i czasem się udaje a czasem nie

Dokładnie tak. I pracuję nad tym, aby częściej się udawało.

awangarda w stylu retro Wysłany: 2012-02-28, 20:53   

Starsza Kobieta

po takim dniu jak dzis kiedy G. byla aniolem i rozkoszniakiem x 1000 mam ochote sobie w leb strzelic za wrzaski wczesnijesze i czuje sie co najmnije jak patologia jakas :zdegustowany:

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

lilia Wysłany: 2012-02-29, 08:00   

Starsza Kobieta

awa współczuję bo wiem co czujesz, ja po dzisiejszym poranku gdzie młoda jęczy od rana mam serdecznie dośc a jeszcze 9 nie ma, na nią jeszcze nigdy nie krzyknęłam i pewnie długo tego nie zrobię jest jeszcze za mała żeby cokolwiek rozumieć, ale wiem że nieustanny jęk dziecka jest najgorszym dźwiękiem jaki chyba istnieje

Evvie Wysłany: 2012-03-01, 14:57   

Poważnie uzależniona

lilia napisał/a:
rudegal ostatnio do mnie dotarło że skoro my tak zasuwamy i pędzimy i nie mamy czasu na nic i sami jesteśmy tym zmęczeni i zdenerwowani to co muszą czuć nasze dzieci - są zagubione i nie nadążają za nami a my je tylko poganiamy a one maja z nami 2-3h dziennie :masakra:

lilia, dzięki że to napisałaś, bo dało mi do myślenia i w zasadzie zrozumiałam, że też tak mam.
Dlatego nastawiłam sobie budzik pół godziny wcześniej, żeby mieć czas na wszystko i nie pohukiwać na dzieci. Jak budziłam maluchy to sama już byłam ubrana i po kawce.
Zdążyliśmy dzisiaj nawet zagrać w partyjkę memo przed wyjazdem do przedszkola.

lilia Wysłany: 2012-03-01, 15:32   

Starsza Kobieta

Evvie :ok: super

boróweczka Wysłany: 2012-03-02, 21:59   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: znajoma poleciła
Kurcze, ja też krzyczę, szczególnie na starszaka. Nieraz warto oprzytomnieć. Dało mi to do myślenia.

D. Wysłany: 2012-03-05, 07:33   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja wiem ze krzyk to nie metoda i zwykle raczej podniose glos
Bylo ok do weekendu kiedy to odstawiala takie histerie o byle co ze nerwy puscily i sie wydarlam.
Zeby nie bylo, Ame wrzesczala tak ze myslalam ze mi policje sciagnie na glowe za chwile o 22:00 :masakra:
Mam nadzieje ze po tym wybuchu jednak uda mi sie panowac nad soba. Przyznam ze o dziwo u mnie jest tak, ze moze sama bym przetrwala, ale jak maz dodatkowo wjezdza na mnie to wtedy odszczekuje sie i jemu i dziecku :masakra: :zawstydzony:

zula Wysłany: 2012-03-13, 11:20   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Pamiętając "włoski" temperament mojej mamy mówiłam sobie że nie będę wrzeszczeć na swoje dziecko. I rzeczywiście jestem osobą którą bardzo trudno wyprowadzić z równowagi normalnie. Ale łapię się na tym że w domu za często krzyczę i zbyt łatwo irytuję co przekłada się na poziom hałasu. Nieraz łapałam się na tym że o jakieś głupstwa się uzewnętrzniam i liczę do dziesięciu pomaga.

minimiszmasz Wysłany: 2012-03-13, 11:30   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

No ja niestety krzyczę, nie mam cierpliwości w kółko mówić to samo i to samo a oni i tak swoje robią..

Najbardziej dziwi nie, że ja nie wiem jak moja mama sobie z nami dawała radę -z trójką, ja krzyku w domu nie pamietam, ja mam dwójkę i nie daje rady bez krzyku....

Jestem w kropce....... zgadnij w której

Kat.ka Wysłany: 2012-03-13, 13:53   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Mnie się zdarza. Bardzo rzadko, ale się zdarza.
Ostatnio dostałam zimnego prysznicu, gdy straszliwie wkurzona krzyknęłam na moje wrzeszczące od kilku minut dziecko: "Przestań już krzyczeć" :masakra:

awangarda w stylu retro Wysłany: 2012-03-13, 13:54   

Starsza Kobieta

wyluskalam dwie sytuacje gdy krzycze na Gajke: przy ubieraniu :masakra: i gdy sie spieszymy :masakra: i o ile spieszenie sie moge wyeliminowac mi sie uda na pewno to z ubieraniem jestem w kropce :masakra: , macie jakies sugestie?

Odpowiedz do tematu