Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Wrastający paznokiec
Autor Wiadomość
Madziara*x Wysłany: 2009-03-30, 12:54   Wrastający paznokiec

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Jak do nas trafilas?: G.
Mąż od lat walczy z wrastającym paznokciem u dużego palca u stopy.
Próbowaliśmy dużo sposobów polecanych, ale i tak na marne.
Znacie jakieś sposoby, najlepiej żeby na zawsze się pozbyc tego cholerstwa ... a nie obcinac paluch ;)

KPatulka Wysłany: 2009-03-30, 13:20   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Jak do nas trafilas?: Gimbla.pl
Tez kiedys mialam taki problem - wyprobuj pediciurzystke/te - np na Jana Pawla II rog Anielewicza W Warszawie po stronie Pawiaka.

"Twoja przeszłość jest ważna ponieważ to ona doprowadziła Cię do miejsca, w którym jesteś, ale jeszcze ważniejszy jest sposób w jaki widzisz swoją przyszłość." dr Tony Compolo z Eastern College

Madziara*x Wysłany: 2009-03-30, 13:26   

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

dzięki, sama jestem kosmetyczką. I nic nie daje ani pedicure, ani nawet klamra.
Słyszałam, że można to usunąc laserem. Ale nic nie mogę znaleźc.

Ewuś Wysłany: 2009-03-30, 13:40   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Madziara ja miałam usuwany kawałek paznokcia wraz z macierzą, to się chyba nazywa klinowo, ale nie jestem pewna. Zabieg wykonywany jest przez chirurga. Ja miałam dwukrotnie, w odstępach pół roku, bo niestety po pierwszym usunięciu coś jednak było nie tak. Drugi zabieg miałam znowu jakieś pół roku temu, na razie jest ok i mam nadzieję, że już tak zostanie ;) Mój mąż też miał taki zabieg i u niego po tym pierwszym wszystko było ok.

KPatulka Wysłany: 2009-03-30, 13:48   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Jak do nas trafilas?: Gimbla.pl
Cytat:
dzięki, sama jestem kosmetyczką. I nic nie daje ani pedicure, ani nawet klamra.
Słyszałam, że można to usunąc laserem. Ale nic nie mogę znaleźc.

Wiesz ja ten "adres" sprawdzilam na wlasnym paznokciu - i juz te 4-4.5 roku mam z glowy wrastajace paznokcie.

"Twoja przeszłość jest ważna ponieważ to ona doprowadziła Cię do miejsca, w którym jesteś, ale jeszcze ważniejszy jest sposób w jaki widzisz swoją przyszłość." dr Tony Compolo z Eastern College

Ewuś Wysłany: 2009-03-30, 14:00   

KPatulka mnie się wydaje, że czasami wrastający paznokieć jest na tyle problematyczny, że najlepsza kosmetyczka go nie wyprowadzi (nawet ta z Twojego "adresu").

Marta Wysłany: 2009-03-30, 15:24   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ewuś napisał/a:
KPatulka mnie się wydaje, że czasami wrastający paznokieć jest na tyle problematyczny, że najlepsza kosmetyczka go nie wyprowadzi (nawet ta z Twojego "adresu").
też mi się tak wydaje i jeśli próbowaliście wielu sposobów to chyba zostaje tylko chirurg.

Madziara*x Wysłany: 2009-03-30, 15:41   

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

Ewuś, dzięki. Jak nie znajdę w Wwie, to jadę do Radomia ...

Khushi Wysłany: 2009-03-30, 19:18   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze

ja tez mialam ten problem, ale wiele lat temu poddalam sie zabiegowi chirurgicznemu i mam klopot z glowy u obydwu duzych palcow..wydaje mi sie, ze to jest jedyny skuteczny a przede wszystkim trwaly sposob na pozbycie sie tego problemu..

Chaos kontrolowany..

podwawelska Wysłany: 2009-03-30, 19:42   

kilka lat temu miałam ten sam problem i miałam zabieg laserowy, rewelacja...
problem zażegnany na dobre :)
niestety lekarz, który to robił nie żyje już :(

Dlaczego kobiety nie chcą wychodzić za mąż? Bo dla 20 dkg kiełbasy nie warto trzymać całej świni w domu :D

Ewuś Wysłany: 2009-03-30, 19:51   

Najgorsze jest to, że w wielu przypadkach po prostu zrywają cały paznokieć, a to nie jest żadna metoda, bo on i tak odrasta w takim samym kształcie i problem zaczyna się od nowa. Nie wiem czemu w ogóle w takich przypadkach zrywają paznokcie, skoro to nic nie da (mój mąż miał zrywany i potem zaczęło się od nowa, a zabieg z usunięciem macierzy pomógł za 1 razem, i ma spokój chyba już od 6 lat). A przy zabiegu, o którym mówię, usunięcie macierzy powoduje po prostu że paznokieć już tam nie rośnie. Jest węższy, więc nie dochodzi już do wrastania.
Ja miałam ten zabieg dwa razy, bo po pierwszym okazało się, że jeszcze zostało trochę macierzy i rósł jeszcze kawałek paznokcia. Podobno bardzo żadko się to zdarza, no ale cóż :zdegustowany:
Chirurg chciał mi po prostu wyciąć go jak najmniej, za bardzo się cackał i stąd konieczność powtórzenia zabiegu.
W razie gdybyś się nie znalazła fajnego chirurga a Wawie, mogę Ci polecić radomskiego ;)

Madziara*x Wysłany: 2009-03-30, 20:08   

Forumowy wyjadacz
Dream's for sale ...

No właśnie M. miał już zrywany, co jest o kant du... potłuc.
Znalazłam chirurga w Wawie, co robi i laserem i normalnie. W przyszłym tyg będę się umawiać konkretniej. Ale dobrze wiedzieć, że może w końcu coś to da.
Bo czasem tak mu to przeszkadza, że aż chodzić normalnie nie może :zalamany:

Marta Wysłany: 2009-03-30, 20:27   

Szkoda, że te kilka lat temu nie wiedziałam o zabiegach laserowych.
Ale patrząc na palce mojego syna zdaje się, że będę się musiała znów tematem zainteresować :kwasny:

xmonixxx Wysłany: 2011-03-31, 19:52   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

nie chcę tworzyć nowego tematu więc pisze tu. Jakiś rok temu zbyt mocno obcięłam paznokieć u dużego palca u stopy i od tej pory co jakiś czas pojawiał się lekki ból. Wycinałam leciutko z boku i było ok. Nie wiem czy to z tym związane ale od 2óch dni mam dosyć mocny ból z tej strony pod paznokciem, raczej tak z boku, nawet nie tam gdzie zazwyczaj wycinam kawałek... pod płytką widzę lekkie zasinienie i zaczerwienienie..
Dziś dosłownie utykałam. bo każdy ruch powodował ból - a nie mam ciasnych butów. Ból czasem ustępował, a dłuższymi chwilami palec pulsował :(
Czy to może byś zastrzał? Macie na to może jakiś domowy (lub mniej domowy) sposób?

Agata22 Wysłany: 2011-04-01, 08:29   
Starsza Kobieta

xmonixxx, myślę że wizyta u dobrej kosmetyczki powinna wystarczyć

ja tez miałam problem z paznokciem kosmetyczka mi pomodła stan mojego palca też był tragiczny dodatkowo smarowałam maścią Polseptol

Odpowiedz do tematu