Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
gres polerowny - kilka pytan
Autor Wiadomość
xmonixxx Wysłany: 2009-04-03, 18:11   gres polerowny - kilka pytan

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Czy macie u siebie gresy polerowane? Jak sie spisują?
Mam kilka konkretnych pytan:

1. Czy kazdy gres polerowany trzeba impregnowac?? Wczoraj uslyszlam taka opinie od Pana w Leroy...Pani w sklepie mowi ze gres ktory mnei inetersuje nie musi byc impregnowany...

2. Czy gres rektyfikowany kladlyscie w mieszkanaich swiezo oddanych? ktos mnie postraszyl ze plytki z minimalna fuga (1,5mm) bardzo pekaja w nowych blokach... :(

3. mam dlugi i waski korytarz (1,2 m x prawie 8m) polowe korytarza planuje wylozyc gresem + cala kuchnie (do ktorej wchodzi sie przez korytarz ) tez tym samym gresem ...
czy na szerokosc 120cm daly byscie plytke 60x60?...Kusi mnie to bo nie lubie przycianania plytek... z drugiej srony obawiam sie ze na waski korytarz 2 plyty w szerokosci to za malo... :kwasny:

4. czy ktora z Was ma jasny bezowy gres polerowany?? Chodzi mi o jak najbardziej gladki, bez wzorku marmurowego, ale tez nie jednolity. :hyhy: podajcie nazwy, jak macie zdjecia wklejcie - dzieki

Madeleine Wysłany: 2009-04-03, 18:32   

Starsza Kobieta

Ja gresu nie mam, ale fugę milimetrową owszem. Nic nie będzie pękać, jeśli w miejscu dylatacji będzie silikon.

Ile dokładnie ma korytarz? Co do milimetra? Mierzony w równych miejscach? Bo wystarczy, że np. jest nie do końca prosty albo korytarz ma kształt bardziej równoległoboku i nie położysz płytek w ten sposób, jaki chcesz. Lepiej uwzględnić cięcie.

Ale jeśli np. szerokość to 115, a Ty chcesz 2x60, to to jest imo dobry pomysł :)

xmonixxx Wysłany: 2009-04-03, 18:43   

Korytarz jest rowny na tym odcinku, na ktorym planuje polozyc gres - ma szeroosc 120cm.

Dylatacje pomiedzy korytarzem a kuchnia robili na sztucznie... jest to przeciezie glebokosci z 1cm...nie wiem czy to starczy...developer na wciskal ze jak sie sama nie zrobila, to nei ma sie o co martwic...

xmonixxx Wysłany: 2009-04-06, 08:15   

zadna nie ma gresu polerowanego ?? :kwasny:

JOGA Wysłany: 2009-04-24, 07:43   Re: gres polerowny - kilka pytan

Net włączony- gar z zupą spalony

xmonixxx napisał/a:

2. Czy gres rektyfikowany kladlyscie w mieszkanaich swiezo oddanych? ktos mnie postraszyl ze plytki z minimalna fuga (1,5mm) bardzo pekaja w nowych blokach... :(

3. mam dlugi i waski korytarz (1,2 m x prawie 8m) polowe korytarza planuje wylozyc gresem + cala kuchnie (do ktorej wchodzi sie przez korytarz ) tez tym samym gresem ...
czy na szerokosc 120cm daly byscie plytke 60x60?...Kusi mnie to bo nie lubie przycianania plytek... z drugiej srony obawiam sie ze na waski korytarz 2 plyty w szerokosci to za malo... :kwasny:

ad.1 - mam w nowym bloku, nic się nie dzieje, fuga jak u Mad, silikonowa.
ad.2 - położyłabym ale niestety obawiam się, że dodając fugi te płytki nie mają szans żeby się u Ciebie zmieścić.

aisile Wysłany: 2010-07-11, 14:09   

Jak do nas trafilas?: gimbla
Wyciągam!
Czy któraś jest posiadaczką gresu polerowanego? Zamarzył mi się taki w kuchnii i przedpokoju. Ale znajoma nas ostro przestrzega. Ma rację? :chytry:

Miłość jest ślepa, ale ślub przywraca jej wzrok :D

xmonixxx Wysłany: 2010-07-11, 17:05   

ja mam - co chcesz konkretnie wiedzieć?

awangarda w stylu retro Wysłany: 2010-07-11, 17:15   

Starsza Kobieta

xmonixxx, a jak Ci sie sprawdza w codziennym uzytkowaniu?
czy np przejechanie wozkiem bedzie widac na podlodze? i czy powierzchnia jest bardzo sliska?

edit: jakiej firmy macie gres?

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

xmonixxx Wysłany: 2010-07-11, 17:32   

powiem tak - nie przesadzam z myciem - przyznaję się ze do nieczestego dbania o gres i nie zauwazam zeby byl on jakis zasyfiony - glownie tylko odkurzam taką szczotką do parkietów ( bo mi się nie chce zmieniać)..nawet nie zmywam na mokro w calosci..zmywam tylko tam, gdzie mi sie cos wyleje od czasu do czasu.
Mam ten sam gres ( paradyż - akresia beż ) w kuchni i przedpokoju i nie wiem co jest grane ale przez rok nawet przesadnie jasminowa fuga mi sie nie ubrudziła :niepewny:

Nie jest sliski - nie mam z tym problemow.

awangarda w stylu retro Mysle, ze gdyby wozek mial mokre i usyfione kola to na kazdym gresie zostanie smuga. A gdyby wozek mial suche kola to nie wyobrazam sobie zeby jakies przesadne smugi zostawil - my chodzimy w butach i nie mamy problemow.

Robiłam też przed położeniem testy na plamy :) Zaimpregnowalam jedną strone plytki, drugą nie .. i po rowno nalozylam troche buraczkow i innych barwiacych rzeczy - zostawilam na 24 godziny i zmylam. Nie bylo plam ... ale w razie czego swoj gres po polozeniu i tak zaimpregnowalam.

aisile Wysłany: 2010-07-11, 19:38   

xmonixxx, o super :)
Właśnie chciałam się dowiedzieć o plamy. Koleżanka mnie straszy, że wszytko pozostawia po sobie ślad nie do wyczyszczenia. I tego powiem obawiam się najbardziej. Straszyła mnie, ze jak rozlało jej się wino, to plama pozostała na zawsze :oczami:

Madeleine Wysłany: 2010-07-11, 19:45   

Starsza Kobieta

aisile napisał/a:
Koleżanka mnie straszy, że wszytko pozostawia po sobie ślad nie do wyczyszczenia. I tego powiem obawiam się najbardziej. Straszyła mnie, ze jak rozlało jej się wino, to plama pozostała na zawsze
bardzo możliwe. To jest funkcja jakości szkliwa - tańsze są gorsze (też mi nowina...). Czyli chińczykom mówimy nie i powinno być ok.

xmonixxx Wysłany: 2010-07-11, 21:46   

aisile napisał/a:
Właśnie chciałam się dowiedzieć o plamy. Koleżanka mnie straszy, że wszytko pozostawia po sobie ślad nie do wyczyszczenia. I tego powiem obawiam się najbardziej. Straszyła mnie, ze jak rozlało jej się wino, to plama pozostała na zawsze

może to i możliwe, ale nei wierzę żebyś jakieś cieżkie plamy zostawiała na kilka dni na gresie - raczej zmywa je się od razu ....a w takim przypadku raczej nie ma ryzyka

aisile Wysłany: 2010-07-11, 21:53   

Madeleine, xmonixxx, dzięki :) Coraz bardziej się przekonuję.
xmonixxx, masz ten gres tez w kuchni?

xmonixxx Wysłany: 2010-07-11, 21:53   

aisile napisał/a:
xmonixxx, masz ten gres tez w kuchni?

tak

aa i zastanow sie nad gresem 60x60
teraz bym taki kladla, już widze oczami wyobrazni tą dużą błyszczącą powierzchnię ;)

aisile Wysłany: 2010-07-11, 21:58   

xmonixxx napisał/a:
już widze oczami wyobrazni tą dużą błyszczącą powierzchnię

Właśnie to sobie wyobrażam, dlatego tak szukam pozytywów :hyhy:
A ty jaki masz rozmiar? Może jakieś zdjęcia? :luka:

Odpowiedz do tematu