Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Okulista
Autor Wiadomość
Maniana Wysłany: 2009-04-17, 14:31   Okulista

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Wiem, że krótkowzroczność nie jest wskazaniem do cc. Ale ponieważ dostała mi się w udziale, chcę, żeby lekarz, który zna się na rzeczy, mnie obejrzał i stwierdził, czy na pewno mogę rodzić SN (na co liczę). Dwa pytania w związku z tym - kiedy najlepiej udać się na taką wizytę i czy możecie polecić jakiegoś specjalistę w Warszawie, który się nie pomyli i jednoznacznie stwierdzi można/nie można?

blumenka Wysłany: 2009-04-17, 14:45   

Net włączony- gar z zupą spalony

Maniana ja też krótkowidz i też wybieram się do okulisty w sprawie zaświadczenia czy mogę rodzić naturalnie czy raczej nie.

Maniana napisał/a:
kiedy najlepiej udać się na taką wizytę

Pytałam o to swoją prowadzącą ginkę, odpowiedziała że najlepiej w trzecim trymestrze.

Zapisałam się już do jednego okulisty, ale jak ktoś poda tu innego super specjalistę, całkiem prawdopodobne, że też skorzystam z namiarów.

Serek Brie
z dziecięcej szafy i nie tylko szafy

lilia Wysłany: 2009-04-17, 16:13   

Starsza Kobieta

U tej samej okulistki byłam w I trymestrze, a potem kazała przyjść w 8 miesiącu wówczas mozna stwierdzić czy zaszły zmiany np czy wzrok się pogorszył, ale głównie bada się siatkówkę.
Przy dużej krótkowzroczności poniżej -5 czy - 6 moja dr twierdzi ze powinno się rodzić przez cc ponieważ niekoniecznie się coś stanie, ale jest ryzyko ze przy ciężkim porodzie (a nigdy nie przewidzisz jaki będzie) może się siatkówka odkleić.
Ja miałam wskazanie do cc i tak urodziłam.

lady_of_avalon Wysłany: 2009-04-17, 16:19   

To nie rozmiar wady ma tu znaczenie a stan siatkówki. U mnie w ciąży wykryto zwyrodnienie kraciaste, grożące jej odklejeniem ( a wadę mam -3,5 i -2,25, więc nie duzą). Na szczęście można zrobić sobie na to laser i rodzić naturalnie :hyhy:

lilia Wysłany: 2009-04-17, 18:07   

Starsza Kobieta

Ja mam wade -6,5 i -7 i wrastające naczyńka do rogówki i moja okulistka twierdzi że przy takiej wadzie gałka oczna wraz z siatkówka zawsze są słabsze. Oczywiście co okulista to inne zdanie ale w klinice okulistycznej w Katowicach tez mi przy innej okazji mówili że powinnam mieć cc.

Karoolena Ja rodziłam w Kopreniku lekarza tez miałam z kopernka, a do okulisty poszłam do Mediciny przy Grzegórzeckim - na wiasem mówiąc bardzo dobra klinika z tego co wiem to sami lekarze korzystaja z niej. także byłam tam u neurologa z dzieckiem i tez jestem zadowolona.

lady_of_avalon po laserze nie wolno rodzić naturalnie jest przeciwskazanie bo przy takim wysiłku sprzed zabiegu wada może wrócić. Byłam na kwalifikacjach do zabiegu i specjalnie pytałam o to co będzie jak bym chciała po zabiegu rodzić.

lilia Wysłany: 2009-04-17, 18:20   

Starsza Kobieta

nie no lekarza teraz już nie zmieniaj, ja ci pisze o dobrych okulistach i innych lekarzach że tam są ;)

idź do swojego okulisty i niech ci sprawdzi wszystko dokładnie, bo ze wzrokiem nie ma żartów zwłaszcza z taka wada jak my no i to co piszesz o zwyrodnieniu siatkówki

a skąd masz gina? z jakiego szpitala?

algaj Wysłany: 2009-04-17, 18:26   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Kurcze, a mi się wydaje, ze w Koperniku nie robią takich problemow z cesarkami, co rusz jakas moja koleżanka przez cc tam rodzi. Ja sama mialam planowaną cesarke w Koperniku właśnie i naprawdę jestem bardzo zadowolona. Wiadomo, ze warunki takie sobie, ale operacja swietnie zrobiona, lekarze w porządku, doszlam do siebie bardzo szybko, a blizny nie widać.

Kubik
Antik

Kary Wysłany: 2009-04-17, 18:27   

Starsza Kobieta

lilia napisał/a:
Przy dużej krótkowzroczności poniżej -5 czy - 6 moja dr twierdzi ze powinno się rodzić przez cc ponieważ niekoniecznie się coś stanie, ale jest ryzyko ze przy ciężkim porodzie (a nigdy nie przewidzisz jaki będzie) może się siatkówka odkleić.

Mam -5 i okulista na konsultacji stwierdził, że nie ma przeciwwskazań do sn (oba porody miałam sn, w tym pierwszy bardzo ciężki). A stwierdził tak, ponieważ:

lady_of_avalon napisał/a:
To nie rozmiar wady ma tu znaczenie a stan siatkówki

U mnie nie wykryto żadnych zmian (choć przy pierwszym porodzie na to liczyłam i konsultowałam u dwóch okulistów) ;)

Łobuz Maksymalny
Miko

lilia Wysłany: 2009-04-17, 18:42   

Starsza Kobieta

kary No to ja już nie wiem, być może ja mam coś nie tak bo mi 2 okulistów + w katowicach radzili cc, ale mówili że siatkówka jest na teraz ok tylko wada bardzo duża, więc nei wiem, może to indywidualne.

Mitez się wydaje że w koperniku nie robią problemów, bo jak ja byłam tam 5 dni to cc było tyle samo co sn. A ze szpitala byłam zadowolona, oczywiście nei jest to Ujastek, ale czysto po remoncie i pokłuciłam się tylko z jedną babą z noworodków ;)

Kary Wysłany: 2009-04-17, 18:55   

Starsza Kobieta

lilia napisał/a:
kary No to ja już nie wiem, być może ja mam coś nie tak bo mi 2 okulistów + w katowicach radzili cc, ale mówili że siatkówka jest na teraz ok tylko wada bardzo duża, więc nei wiem, może to indywidualne.

No ja właśnie też zgłupiałam.. w sumie teraz to mi już i tak wszystko jedno ;) Chociaż trzecie pewnie też sn 8)

Łobuz Maksymalny
Miko

lady_of_avalon Wysłany: 2009-04-17, 20:38   

lilia napisał/a:
J

lady_of_avalon po laserze nie wolno rodzić naturalnie jest przeciwskazanie bo przy takim wysiłku sprzed zabiegu wada może wrócić. Byłam na kwalifikacjach do zabiegu i specjalnie pytałam o to co będzie jak bym chciała po zabiegu rodzić.

Nie wiem jaki laser masz na myśli, ale mi chodziło o laserowe doklejanie siatkówki, które GWARANTUJE, że ci się ona w przyszłości nie odklei. Jedyny warunek to zachowanie 3-tygodniowego odstępu między zabiegiem a porodem (na zagojenie się rany). Zważywszy, że zabieg wykonywał mi w 8 miesiącu ciąży profesor okulistyki i wydał zaświadczenie własnoręcznie podpisane o braku przeciwwskazań do naturalnego porodu, to chyba wiedział co robi :]

Patka Wysłany: 2009-04-17, 20:49   

Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: G.
a wieciei jak to jest z zezem? ja mam poluzowany miesień w jednym oku i "ucieka" mi lekko do kącika oka... czy to jest jakimkolwiek wskazaniem do cc? Nie moge znaleźć żadnych inf. na ten temat, okulistę mam już niebawem,ale ciekawa jestem okrutnie :)

Czemu myślę o rzeżusze? czy wciąż o niej myśleć muszę? :)

elek Wysłany: 2009-04-18, 07:24   

Rodzina głoduje, bo ja netuje
zblazowana maruda...

chyba zez nie jest wskazaniem....
mi się wydaje żę to zależy od okulisty... w ciązy byłam u jednego i stwierdziła tylko że mam trochę rozrzedzoną siatkówkę i naciągnęłam ja z wielkim trudem na wystawienie zaświadczenie do cc.. (poród naturalny wykluczałam) w 9 m-cu byłam u innego i ten stwierdził, że mogę rodzic naturalnie i jest wszystko ok..
pół roku temu byłam znowu u okulisty.. i ta stwierdziła olbrzymie zmiany w siatkówce.. zmętnienie ciała szklistego itd... (ale ona ma na pieczątce specjalista chorób oczu..)
nawet nie chcę myśleć co by było jak bym rodziłą naturalnie.. :/

blu jak chcesz to mogę polecić ją bo przyjmuje w Enelmedzie na Zaciszu... :cool2:

Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem:
możemy latać wtedy i tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka... B. Ferrero

blumenka Wysłany: 2009-04-18, 08:40   

elek napisał/a:
blu jak chcesz to mogę polecić ją bo przyjmuje w Enelmedzie na Zaciszu...

Poproszę o namiary, jeżeli faktycznie jest to specjalista od chorób oczu, a nie po prostu okulista. Do Enelmedu to ja akurat mam rzut beretem :cool2:

Serek Brie
z dziecięcej szafy i nie tylko szafy

kometa Wysłany: 2009-04-18, 08:54   

Starsza Kobieta

Kary napisał/a:
lilia napisał/a:

Mam -5 i okulista na konsultacji stwierdził, że nie ma przeciwwskazań do sn (oba porody miałam sn, w tym pierwszy bardzo ciężki). A stwierdził tak, ponieważ:

lady_of_avalon napisał/a:
To nie rozmiar wady ma tu znaczenie a stan siatkówki

U mnie nie wykryto żadnych zmian (choć przy pierwszym porodzie na to liczyłam i konsultowałam u dwóch okulistów) ;)

Niby tak, ale... Okulistka z Wro kategorycznie zabronila mi rodzic ze wzgledu na wade (duzo wiecej niz -5), stan dna oka, siatkowki itp. Zalecila CC, lekarz wykonal itp. ;) Jakiez bylo moje zdziwienie gdy moja okulistka, ktora kiedys mnie prowadzila w dziecinstwie i wczesnej mlodosci stwierdzila, ze wlasciwie nie widzi przeciwwskazan do porodu SN :masakra: :szok: Ze sa duze zmiany zwyrodnieniowe, ale sa one adekwatne do mojej duzej wady i generalnie stwierdzila, ze nie dalaby mi skierowania na CC. Troszke zdebialam i stwierdzilam, ze jednak pozostane przy opcji, ze nie moge rodzic SN :P Ciekawe czy Pani doktor wzielaby odpowiedzialnosc na pismie za stan moich oczu przy/po porodzie.

Odpowiedz do tematu