Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Okulista
Autor Wiadomość
lady_of_avalon Wysłany: 2009-05-16, 21:37   

Net włączony- gar z zupą spalony

lilia napisał/a:
Karoleena napisał/a:
Zapytalam czy wskazana jest jeszcze wizyta przed porodem - z jego punktu widzenia nie.

oczywiście że wskazana, ja byłam w 2 mcu ciąży a potem kazała mi wrócić w 8-9 mcu bo mogą być zmiany i oczywiście okazało się że wzrok mi poleciał

W ciąży zawsze wzrok leci, ale po porodzie wraca do normy. Mi o 1 dioptrię się pogorszył, ale pół roku po porodzie wrócił do stanu sprzed ciąży ;)

shiadhal Wysłany: 2009-05-17, 06:49   
On znów gotuje bo ja wciąż netuje

lady, nie zawsze wraca.

stay true to your dreams and they will stay true to you

kometa Wysłany: 2009-05-17, 12:58   

Starsza Kobieta

shiadhal napisał/a:
lady, nie zawsze wraca.

No niestety :(

lilia Wysłany: 2009-05-17, 17:27   

Starsza Kobieta

mi nie wrócił niestety

ania_ Wysłany: 2009-09-14, 17:17   

z krainy Muminków

Jak do nas trafilas?: gimbla
Przeczytalam watek i troche jestem :orany: przerazona.
Po pierwsze: czesc dziewczyn pisze, ze wzrok sie pogorszyl i tak zostalo.
Po drugie: podobno porod SN jest lepszy dla dziecka, szybciej sie dochodzi do siebie etc., ale z drugiej strony rodzenie za wszelka cene w ten sposob, nie zwazajac na stan oczu (ktore sa bardzo podatne na duze wysilki) wydaje sie bardzo nieodpowiedzialnym pomyslem. Ale jak widac czesc lekarzy na porodowkach bagatelizuje skierowania na CC ze wzgledow okulistycznych, przeciez to nie ich oczy. Jakas paranoja!
Kolejna rzecz - zabieg fotokoagulacji w ciazy - jak pisala Nale - galka oczna przyjmuje nieco inny ksztalt niz wczesniej (sprzed ciazy), wiec jak mozna na zmienionym oku dokonywac nieodwracalnych zabiegow laserowych?
Jestem zalamana :masakra: Nie wiem co robic, boje sie nawet pomyslec o wizycie u okulisty, badaniu siatkowki, i tym, co mi powiedza, etc. :/

ananke Wysłany: 2009-09-20, 15:06   
Rodzina głoduje, bo ja netuje

Mam -7 na obu oczach, rodziłam SN - stan mojej siatkówki jest bardzo dobry, więc nie było przeciwskazań. Po porodzie wzrok mi się nie pogorszył.

Również słyszałam, że w części krakowskich szpitali skierowanie od okulisty NIE JEST traktowane jako wskazanie do CC. Myśle, że warto zrobić wywiad wcześniej, żeby - jeśli ma się przeciwskazania do porodu SN - nie naciąć się w momencie samego porodu

Myszek i Pysia

HoneyGirl Wysłany: 2009-09-20, 16:31   

Jak do nas trafilas?: Gimbla
do okulisty idę we wtorek
w obu oczach mam -1,75
ale coś czuję że wzrok poleciał ( ostatnie badanie miałam w październiku 2008 )
przy pierwszej ciąży miałam tylko wskazanie do tego aby skrócić 2 fazę porodu

zobaczymy co będzie tym razem....

ania_ Wysłany: 2009-09-21, 06:51   

z krainy Muminków

HoneyGirl napisał/a:
przy pierwszej ciąży miałam tylko wskazanie do tego aby skrócić 2 fazę porodu

HonayGirl, a czy badali Ci przed 1 porodem stan siatkowki? Bo podobno to jest kluczowy czynnik i od tego zalezy czy trzeba robic zabieg laserem na oczy czy nie. Powiedz prosze jak to jest ze skroceniem tej 2 fazy porodu? Czy faktycznie skraca wysilek i jakos chroni oczy? Moze to jest jakies rozwiazanie...
Moj gin mowi, ze badane u okulisty po 20 tc, wiec jeszcze troche, ale juz zaczynam panikowac pod tym wzgledem :/

Kalin_a Wysłany: 2009-09-23, 12:23   

Forumowy wyjadacz

HoneyGirl napisał/a:
tylko wskazanie do tego aby skrócić 2 fazę porodu

a jak to miało wygladać? Bo gdzies czytalam, że owo skrócenie to np. próżnociąg.....czy kleszcze :masakra:

bzyk

wit

HoneyGirl Wysłany: 2009-09-23, 12:59   

ania_ napisał/a:
HonayGirl, a czy badali Ci przed 1 porodem stan siatkowki? Bo podobno to jest kluczowy czynnik i od tego zalezy czy trzeba robic zabieg laserem na oczy czy nie

nie rozumiem twojego stwierdzenia / pytania
ania_ napisał/a:
Powiedz prosze jak to jest ze skroceniem tej 2 fazy porodu? Czy faktycznie skraca wysilek i jakos chroni oczy? Moze to jest jakies rozwiazanie...

miałam badane dno oka i na tej podstawie było wskazanie do skrócenia 2 fazy porodu
w dodatku mam problemu z rogówką , po urazie mechanicznym i ten czynnik również był brano pod uwagę

oczy najlepiej badać miesiąc przed porodem

Cytat:
a jak to miało wygladać? Bo gdzies czytalam, że owo skrócenie to np. próżnociąg.....czy kleszcze

u mnie wyszło tak , że 2 faza porodu i tak trwała krótko ok 20 min
mały był okręcony pępowiną i nie chciał wyjść - zdecydowano o próżnociągu

tym razem jest ok , nie ma przeciwwskazań do porodu sn

ania_ Wysłany: 2009-09-24, 06:31   

z krainy Muminków

HoneyGirl napisał/a:
ania_ napisał/a:
HonayGirl, a czy badali Ci przed 1 porodem stan siatkowki? Bo podobno to jest kluczowy czynnik i od tego zalezy czy trzeba robic zabieg laserem na oczy czy nie

nie rozumiem twojego stwierdzenia / pytania
ania_ napisał/a:
Powiedz prosze jak to jest ze skroceniem tej 2 fazy porodu? Czy faktycznie skraca wysilek i jakos chroni oczy? Moze to jest jakies rozwiazanie...

miałam badane dno oka i na tej podstawie było wskazanie do skrócenia 2 fazy porodu
w dodatku mam problemu z rogówką , po urazie mechanicznym i ten czynnik również był brano pod uwagę

oczy najlepiej badać miesiąc przed porodem

Chodzilo mi o badanie siatkowki polegajace na zalozeniu na galke oczna specjalnego grubego szkla, przez ktore lekarz sprawdza stan oka. Jesli stwierdzi na siatkowce zwyrodnienia, wowczas odsyla na laserowy zabieg korekcji tych miejsc w oku.

HoneyGirl Wysłany: 2009-09-24, 14:54   

nie spotkałam się z takim badaniem
przed porodem chyba bada się oczy pod kątem stanu dna oka

ania_ Wysłany: 2009-09-29, 06:34   

z krainy Muminków

To badanie jest jakby bardziej dokladne niz badanie dna oka i robi sie je przy znieczuleniu galki ocznej. Moze po prostu wykonuje sie je jesli przy standardowym badaniu dna oka lekarz niedokladnie widzi stan oka.
A swoja droga skrocenie 2 fazy porody -> proznociag / kleszcze brzmi przerazajaco :orany:

HoneyGirl Wysłany: 2009-09-29, 16:21   

ania_ napisał/a:
A swoja droga skrocenie 2 fazy porody -> proznociag / kleszcze brzmi przerazajaco

u mnie wskazanie do skrócenia 2 fazy porodu był stan oczy
próżnociągu jednak użyto z innych względów medycznych - słabe tętno małego

i uwierz mi , lepszy próżnociąg niż niedotlenione dziecko ....

Ana80 Wysłany: 2009-10-21, 16:09   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

jestem w 8 tygodniu ciąży, byłam dziś u okulistki (w Warszawie) -jedyny plus, że pierwszy raz zostałam tak gruntownie przebadana - no i: -10/-11 dioptrii, degeneracja kraciasta siatkówki i zmiany - "płatki śniegu". Przez całe życie słyszałam, że poród sn wykluczony, całe liceum dawno temu byłam zwolniona z wf-u, muszę uważać z wysiłkiem, niczego nie dźwigać etc.
A dziś jak pytałam pani doktor o cc to stwierdziła, ze teraz jest różne podejście i ze oczywiście, ze mogę rodzić sn. dała tylko skierowanie na sierakowskiego na konsultację czy w ogóle będzie potrzebne laserowanie. wnioskuję, ze raczej na skierowanie na cc nie mam co u niej liczyć.
poza tym jak zapytałam czy ewentualnie w ciąży mogę brać jakieś preparaty na wzmocnienie wzroku typu klarin, bo przecież podczas ciąży wzrok się pogarsza (mojej mamie skoczył z -3 do -6 i sie to nie cofnęło - a 3 porody sn miała) usłyszałam, że przecież gdybym nie była w ciąży to też by się pogarszał...
czytałam, że laserowanie musi być wykonane m.in.3-4 tyg. przed porodem, żeby było sn, więc się zastanawiam czy może po prostu nie iść na tę konsultację na sierakowskiego.
zależy mi na wzroku, a przy sn nikt mi nie zagwarantuje, że siatkówka się nie odklei.

Odpowiedz do tematu