Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Okulista
Autor Wiadomość
izajka Wysłany: 2010-02-25, 17:16   

Poważnie uzależniona

ja po prosbie, mysle ze komus tez sie moze potem przydac :hyhy:

Karoleena prosze napisz jesli mozesz tutaj,a jesli nie to na pw nazwisko tego okulisty,ktory Cie tak cudownie potraktował :masakra:

i bardzo bym prosiła lilie o namiary na okuliste u ktorego byla w ciazy :padam:

od czasu kiedy mieszkam w Krakowie "zaliczyłam" trzech okulistów i kazdy twierdzil co innego na temat ewentualnej ciazy i wskazan do porodu. od absolutnie koniecznego cc do braku przeciwskazan do porodu sn.

zwariuje :masakra:

Iga&Judyta

Ostryga Wysłany: 2010-03-02, 11:39   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

W Niemczech krotkowidztwo w ogole nie jest wskazaniem do CC.

izajka Wysłany: 2010-03-02, 11:45   

Poważnie uzależniona

staram sie omijac temat szerokim łukiem, bo mnie drazni :hyhy:

do okulisty jeszcze nie dotaralam. wydaje mi sie ,ze co lekarz to opinia. dwoje z tych u których byłam to podobno dobrzy specjalisci i jakos rozne zdania maja :masakra: mam wrazenie,ze nawet jakby mnie setka przebadała to i tak watpliwosci pozostana :dobani:

Iga&Judyta

ania_ Wysłany: 2010-03-03, 17:30   

Net włączony- gar z zupą spalony
z krainy Muminków

Jak do nas trafilas?: gimbla
Ostryga napisał/a:
W Niemczech krotkowidztwo w ogole nie jest wskazaniem do CC.

W Polsce krotkowidztwo nie jest, lekarze mowia ze to stan siatkowki decyduje. Chociaz nawet jak jest jakies zwyrodnienie stwierdzone, to okulista pisze opinie, a podczas porodu to lekarz podejmuje decyzje ostateczna. A faktycznie ilu lekarzy, tyle opinii - dla jednych jest ok, a dla innych wcale nie. Nie wiem czym sie kieruja przy decyzji.

xmonixxx Wysłany: 2012-03-03, 20:26   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

szukam dobrego okulisty w LIMie/Lux-medzie (Warszawa)

Lorien Wysłany: 2012-03-20, 18:21   

Net włączony- gar z zupą spalony

xmonixxx napisał/a:
szukam dobrego okulisty w LIMie/Lux-medzie (Warszawa)

xmonixxx dzisiaj byłam na badaniu stanu siatkówki u dr Joanny Brydak-Godowskiej. Zrobiła na mnie dobre wrażenie - wszystko wytłumaczyła, ma II stopień specjalizacji. Byłam w Marriocie.

korndora Wysłany: 2012-06-24, 10:51   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Jak do nas trafilas?: z G-li
witam, dopisuje się do listy ciężarówek z krótkowzrocznością. Jakieś dziwne mam dno oka i robie badania pod kątem jaskry mam też cienką siatkówkę i jak was czytam to chyba powinnam iść do okulisty zapytać czy nie mam przeciwskazań do sn. Moja ginka nic mi nie mówiła, że powinnam zrobić takie badania :przestraszony: może się nie zorientowała, że mam wadę wzroku bo chodzę w soczewkach hmmm

Always look on the bright side of life...

Zmora Wysłany: 2012-06-24, 12:37   

Starsza Kobieta

Idź, koniecznie. Mój prowadzący nic nie mówił, a jak tydzień przed porodem byłam na izbie przyjęć ze skurczami, to dyżurujący ginekolog od razu zapytał, czy mam zaświadczenie od okulisty, że mogę rodzić sn. Był b. zdziwiony, że nie. Więc w 39. tyg. poszłam do okulisty, wysłuchałam mowy, że to mega nie odpowiedzialne przychodzić tak późno i że mam fuksa, że nic się nie dzieje.

korndora Wysłany: 2012-06-25, 13:17   

Jak do nas trafilas?: z G-li
no właśnie się zapiszę - czy taki lekarz, który bada mnie pod kątem jaskry wystarczy czy to trzeba mieć jakieś uprawnienia, specjalizacje czy coś tym rodzaju żeby takie zaświadczenie wystawić?

Always look on the bright side of life...

Zmora Wysłany: 2012-06-25, 17:05   

Starsza Kobieta

Ja byłam u pierwszego z brzegu okulisty, taki od jaskry to chyba jeszcze lepiej się zna.

elek Wysłany: 2012-06-25, 17:47   

zblazowana maruda...

jedni z lepszych to Ci ktorzy pracują w klinikach leczących zaćmy, jaskry czy krótko- i dalekowzroczność... jeszcze tak przebadanych oczu nie miałam... i dopiero oni wykryli, że mam siatkówkę porwaną...

Wszyscy jesteśmy aniołami z jednym skrzydłem:
możemy latać wtedy i tylko wtedy, gdy obejmiemy drugiego człowieka... B. Ferrero

czumilka Wysłany: 2012-10-29, 16:44   

Ma takie pytanie - kiedy (w jakim czasie przed porodem) powinnam iść do okulisty po zaświadczenie, iż moge rodzić? Mam wadę wzroku - 6,75 i - 5 oraz zwyrodnienie siatkówki. (Żadne z powyższych nie jest wskazaniem do cc). I czy na ta konsultację zabiera się kartę ciąży aby lekarz mógł tam wpisać zgodę na poród sn, czy wystarczy jak wystawi zaświadczenie?

pino Wysłany: 2012-10-29, 18:06   

czumilka, mnie kazał przyjść w 5. chyba miesiącu :niepewny: na pewno po połowie ciąży. Wypisał skierowanie na konsultację i na tej karteczce lekarz wpisał zgodę na sn. Niemniej jednak nikt mnie o to w szpitalu nie pytał ;) , jakbym miała wskazanie do cc to bym tam była wcześniej zapewne ;) ,

xmonixxx Wysłany: 2012-10-29, 20:34   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

czumilka napisał/a:
czy wystarczy jak wystawi zaświadczenie?
wystraczy zaświadczenie.
Ja nie miałam przeciwskazań, coś tam małego .. ale niegrożącego raczej odklejeniem..
A okulistka wprost zapytala sie, co sobie zycze zeby mi napisac :zdziwko: i wygladala na zupelnie otwartą.
gdybym chciala wskazania do cc to mam wrazenie ze by mi dala...

czumilka Wysłany: 2012-10-30, 07:29   

xmonixxx napisał/a:
czumilka napisał/a:
czy wystarczy jak wystawi zaświadczenie?
wystraczy zaświadczenie.
Ja nie miałam przeciwskazań, coś tam małego .. ale niegrożącego raczej odklejeniem..
A okulistka wprost zapytala sie, co sobie zycze zeby mi napisac :zdziwko: i wygladala na zupelnie otwartą.
gdybym chciala wskazania do cc to mam wrazenie ze by mi dala...

To pewnie zależy od okulisty. Ale skoro teraz nie robi się CC ze wskazań okulistycznych (chyba tylko w jakichś określonych przypadkach) to chciałabym aby ktoś wypisał mi zaświadczenie i w jakiś sposób był odpowiedzialny za ewentualne konsekwencje. Ja się na tym nie znam i nie wiem czy akurat moja siatkówka jest taka, że nic się jej nie stanie podczas porodu. Jeśli lekarz uzna, że jest OK to pozostaje mi w to uwierzyć.

Odpowiedz do tematu