Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Okulista
Autor Wiadomość
karoola Wysłany: 2012-10-30, 07:36   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: Gimbla
Ja byłam po 5 miesiącu, dostałam zaświadczenie które później miałam caly czas w karcie ciąży.

czumilka napisał/a:
Ale skoro teraz nie robi się CC ze wskazań okulistycznych (chyba tylko w jakichś określonych przypadkach) to chciałabym aby ktoś wypisał mi zaświadczenie i w jakiś sposób był odpowiedzialny za ewentualne konsekwencje.

Nikt w 100% nie zagwarantuje Ci że wszystko będzie ok. Tak samo jak poród naturalny jak i cc (operacja) mają jakieś ryzyko.

czumilka Wysłany: 2012-10-30, 08:10   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

karoola napisał/a:

Nikt w 100% nie zagwarantuje Ci że wszystko będzie ok. Tak samo jak poród naturalny jak i cc (operacja) mają jakieś ryzyko.

Wiem, że nikt nie zagwarantuje. Ale zawieźć mogą czynniki, których przewidzieć nie można.

lilia Wysłany: 2012-10-30, 20:03   

Starsza Kobieta

czumilka napisał/a:
ktoś wypisał mi zaświadczenie i w jakiś sposób był odpowiedzialny za ewentualne konsekwencje

nie sądzę że będzie odpowiedzialny, napisze że nie ma widocznych zmian, a jak ci coś się podzieje to będzie zwalenie na trudny poród i wady ukryte itd.

Mi przy pierwszej ciąży (wada -7,5 i -6,5) okulistka powiedziała że teoretycznie siatkówka jest ok, ale przy tak dużej wadzie oko napewno jest słabsze i przy ciężkim porodzie może mi się coś tam porobić i dała skierowanie na cc.

Przy obu ciążach wzrok mi podczas trochę poleciał i nie wrócił a badania miałam jakoś w 5 mcu i w 9 mcu

czumilka Wysłany: 2012-10-30, 20:44   

lilia napisał/a:
czumilka napisał/a:
ktoś wypisał mi zaświadczenie i w jakiś sposób był odpowiedzialny za ewentualne konsekwencje

nie sądzę że będzie odpowiedzialny, napisze że nie ma widocznych zmian, a jak ci coś się podzieje to będzie zwalenie na trudny poród i wady ukryte itd.

Mi przy pierwszej ciąży (wada -7,5 i -6,5) okulistka powiedziała że teoretycznie siatkówka jest ok, ale przy tak dużej wadzie oko napewno jest słabsze i przy ciężkim porodzie może mi się coś tam porobić i dała skierowanie na cc.

Przy obu ciążach wzrok mi podczas trochę poleciał i nie wrócił a badania miałam jakoś w 5 mcu i w 9 mcu

wiecie co? Ja nie mam pojęcia co mam myśleć już o tych oczach :( . Z jednej strony nie udowodniono, że poród wpływa negatywnie na oczy i to jest argumentacja lekarzy, którzy są za porodem sn. podobno gdzieś tam w jakichś zaleceniach tak właśnie przyjęto i w efekcie tego jest teraz tendencja od odchodzenia od CC przy wadach (nawet dużych) wzroku. Także nie wszytskie zwyrodnienia siatkówki kwalifikują do CC.
Osobiście nie jest mi spieszno do CC, bo jak najszybciej chciałabym starać się o drugie dziecko a podobno po CC trzeba ileś tam odczekać. Ale jeśli prawdą jest jednak, że oczy z moi,mi wadami mogą ucierpieć to przyznam że naprawde się boję tych konsekwencji :( .
Okulistka u której byłam jest zdania, że odchodzi się od CC ze wskazań okulistycznych-ale tak naprawde nie wypisała mi żadnego zaświadczenia tylko skierowanie do poradni siatkówkowej. W poradniach siatkówkowych nie ma już do końca roku zapisów. i tak naprawdę nie wiem co robić :( . Macie jakiegoś sensownego okulistę, który rzetelnie i obiektywnie oceni sytuację?

lilia Wysłany: 2012-10-31, 06:50   

Starsza Kobieta

czumilka napisał/a:
Okulistka u której byłam jest zdania, że odchodzi się od CC ze wskazań okulistycznych-ale tak naprawde nie wypisała mi żadnego zaświadczenia tylko skierowanie do poradni siatkówkowej. W poradniach siatkówkowych nie ma już do końca roku zapisów. i tak naprawdę nie wiem co robić :( . Macie jakiegoś sensownego okulistę, który rzetelnie i obiektywnie oceni sytuację?

przy problemach z siatkówką jednak bym wolała mieć cc, po cc można zajść w kolejną ciążę bezpiecznie po 2 latach, ale jak masz potem mieć problemy z oczami...
oczywiście że wolą wszystkich kierować na sn bo ministerstwo mniej wydaje na taki poród niż cc więc jak się tylko da to wolą nie wypisywać cc a w trakcie porodu się zobaczy, skoro ci nie wypisała tylko skierowała gdzie indziej to nie jest na 100% pewna że wszystko jest ok
poszukaj u siebie gdzieś dobrego okulisty nawet prywatnie i niech ci doradzi bo szkoda oczu. (skąd jesteś bo ja mam namiary na Kraków)
Wiem bo miałam też dużą wadę - teraz zrobiłam zabieg korekcji wzroku i mam 0,00 :) ale nawet jak się chciałam zakwalifikować pomiędzy ciążami do zabiegu to mi w Katowicach w Klinice powiedzieli, że jak planuję jakieś ciąże i porody to lepiej żebym z korektą wzroku poczekała bo i przy ciąży może mi polecieć i przy porodzie więc szkoda kasy - więc coś w tym jednak jest że ci co się nie muszą podpisywać pod skierowaniem na cc sugerują tak, a inni inaczej

czumilka Wysłany: 2012-10-31, 10:48   

lilia, dzięki :) , Niestety to dla mnie za daleko zdecydowanie.
Mam jeszcze trochę czasu, żeby upewnić się co będzie dla oczu lepsze. Mam nadzieję, że uda mi sie trafic na dobrego okulistę, który nie będzie patrzył tylko na aktualne wytyczne z ministerstwa (które mogą się zmienić za 3 lata...a konsekwencje moga byc do końca życia :niepewny: )

MonikaP Wysłany: 2012-12-17, 20:51   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

ja też miałam wskazania do cc- wada -5, retinopatia siatkówki (odwarstwianie)

kometa Wysłany: 2014-02-04, 19:34   

Starsza Kobieta

kometa napisał/a:
Kary napisał/a:
lilia napisał/a:
Przy dużej krótkowzroczności poniżej -5 czy - 6 moja dr twierdzi ze powinno się rodzić przez cc ponieważ niekoniecznie się coś stanie, ale jest ryzyko ze przy ciężkim porodzie (a nigdy nie przewidzisz jaki będzie) może się siatkówka odkleić.

Mam -5 i okulista na konsultacji stwierdził, że nie ma przeciwwskazań do sn (oba porody miałam sn, w tym pierwszy bardzo ciężki). A stwierdził tak, ponieważ:

lady_of_avalon napisał/a:
To nie rozmiar wady ma tu znaczenie a stan siatkówki

U mnie nie wykryto żadnych zmian (choć przy pierwszym porodzie na to liczyłam i konsultowałam u dwóch okulistów) ;)

Niby tak, ale... Okulistka z Wro kategorycznie zabronila mi rodzic ze wzgledu na wade (duzo wiecej niz -5), stan dna oka, siatkowki itp. Zalecila CC, lekarz wykonal itp. ;) Jakiez bylo moje zdziwienie gdy moja okulistka, ktora kiedys mnie prowadzila w dziecinstwie i wczesnej mlodosci stwierdzila, ze wlasciwie nie widzi przeciwwskazan do porodu SN :masakra: :szok: Ze sa duze zmiany zwyrodnieniowe, ale sa one adekwatne do mojej duzej wady i generalnie stwierdzila, ze nie dalaby mi skierowania na CC. Troszke zdebialam i stwierdzilam, ze jednak pozostane przy opcji, ze nie moge rodzic SN :P Ciekawe czy Pani doktor wzielaby odpowiedzialnosc na pismie za stan moich oczu przy/po porodzie.

No i teraz jest ciekawie, bo podobno nie mam wskazan do CC tym razem :rotfl: Pomijam fakt, ze cale zycie wmawiano mi, ze nie moge urodzic naturalnie, mialam zwolnienie z WF-u (czesciowe), musialam unikac konkretnych rodzajow wysilku. No a teraz moze sie okazac, ze mam zielone swiatlo na SN, cuda i dziwy panie ;) Nie to, zebym jakos strasznie chciala zalatwiac wskazania do CC, bo nie, chcialabym wybrac to co dobre dla mnie i dziecka, ale strach pozostaje :masakra: Wlasnie rozpoczynam lazenie po olulistach.

ania_ Wysłany: 2015-01-10, 15:53   

Net włączony- gar z zupą spalony
z krainy Muminków

Jak do nas trafilas?: gimbla
Ja w tym tygodniu mialam wlasnie badanie siatkowki w trojlustrze (co za koszmar), ale wyszlo, ze dzieki Bogu zadnych nowych zmian nie ma (w pierszej ciazy mialam zmiany i na jedno oko dostalam skierowanie na zabieg laserowy celem zabezpieczenia oka i potem rodzilam SN). Dostalam zaswiadczenie, ze moge rodzic SN. Mam nadzieje, ze wszystko bedzie ok.

zbigniew22 Wysłany: 2016-12-24, 22:16   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

a ile kosztuje operacja zacmy
Ostatnio zmieniony przez Blutka 2016-12-26, 07:24, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu