Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile książek przeczytałyście w ciągu ostatniego roku?

Ile książek przeczytałaś w ciągu ostatniego roku?
0 - ani jednej
3%
 3%  [ 6 ]
1-2
2%
 2%  [ 5 ]
3-5
7%
 7%  [ 14 ]
6-10
12%
 12%  [ 24 ]
11-15
12%
 12%  [ 25 ]
16-20
7%
 7%  [ 15 ]
21-30
10%
 10%  [ 21 ]
31-40
9%
 9%  [ 18 ]
41-50
5%
 5%  [ 11 ]
powyżej 50
28%
 28%  [ 55 ]
Głosowań: 194
Wszystkich Głosów: 194

Autor Wiadomość
grzybowa Wysłany: 2016-01-05, 11:31   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja przeczytałam 26 książek. Niezbyt dużo ale biorąc średnią krajową to nie jest źle ;)

Nabla Wysłany: 2016-01-05, 11:37   

Starsza Kobieta
Every man must dine

Ja tez cos kolo 25 - glownie dlatego, ze zawsze mam problem, co kupic :oczami: Ksiazke zalatwiam w 3 dni a potem tydzien wybieram nastepna. Na klasyke i ciezki kaliber nie mam nastroju, a lzejsza literatura z reguly jest tak kiepska, ze szkoda czasu. Nic mi sie nie podoba, sciagam 10-15 probek i po kazdej mam tylko niesmak nad zalosnym piorem, naiwnoscia i przewidywalnoscia fabuly.

"Ruszaj się, Bruno! Idziemy na piwo!"
"Jadźka! Chodu! Bierz kożuch! Ojce idą!"

Olutek Wysłany: 2016-01-05, 12:44   

Net włączony- gar z zupą spalony
Dawniej aleks24

Też mnie kiedyś to zastanawiało, jak to możliwe tyle czytac i rozkminiałam to. I wiem, że pomocne jest brak pracy, długa droga do pracy i warunki żeby wtedy czytać/słuchać i parę innych rzeczy.

Nie bez znaczenia jest kaliber książek, bo są takie że chociażbym nie wiem w jak dobrej formie intelektualnej jestem to nie przebrnę w parę dni. A ostatnio cyztam głównie po to żeby się choć trochę odchamić a nie dla rozrywki, więc siłą rzeczy wybieram choć trochę trudniejsze,ambitniejsze książki. No i u mnie też brak warunków do czytania, stąd wreszcie się przełamałam i mam Kindle, teraz moge czytać w ciemnościach, na spacerach, na leżąco.
Więc liczę że rok 2016 mimo podwójnego macierzyństwa, łączonego z pracą i nadrabianiem zaległości towarzyskich i podróżniczych- będzie lepszy!! :oczami:

Mikołajek Staś

Zabunia Wysłany: 2016-01-05, 13:10   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: Gimbla, Wiedzmowe, CAROL :))
U mnie pomiędzy 40 a 50. Czasu w tym roku miałam dużo, za to były takie tygodnie że na książki nie miałam nawet ochoty spojrzeć.

new :)

alexa Wysłany: 2016-01-05, 13:30   

Starsza Kobieta

To ja czytam prawie wyłącznie w domu, ewentualnie na wakacjach, ale ich w ciągu roku to wiadomo.. ;) Glownie wieczorami późnymi i w nocy - jesli ksiązka mnie bardzo "woła" to staram się wykroic na nią czas w ciągu dnia i konczę. I nigdy nie czytam w podrozy, mam chorobę lokomocyjną więc się nie da.
Są takie tygodnie, że połknę kilka ksiązek, są takie że jedną albo sporadycznie zadnej.

dilbi Wysłany: 2016-01-05, 17:33   

Forumowy wyjadacz

nata napisał/a:
Ile trwa Wasza doba, że macie czas na przeczytanie ponad stu książek w roku? :przestraszony: ;)

Nata - jeśli czyta się w miarę szybko i ma się dłuuuuuugo do pracy, to tyle wychodzi.
Czytam tylko w drodze do i z pracy (ale to wychodzi jakieś 2,5-4 godzin dziennie, 5x w tygodniu). Czasami jest tak, że "łykam" książkę w 1-2 dni, a czasami czytam jedną 2 tygodnie.
W domu nie daje rady, bo zasypiam na kanapie, po 10 stronach....

Maleńka .
Jeżeli powiedzenie ‘co nas nie zabije to nas wzmocni’ jest prawdziwe, to ja qrw.. już jestem nieśmiertelna!!

nata Wysłany: 2016-01-05, 17:57   

Poważnie uzależniona

U mnie wygląda to tak, że praca i dzieciaki wypełniają po brzegi 2/3 doby. Nie jeżdżę komunnikacją miejską, wszędzie poruszam się autem, sama jestem kierowcą, a słuchanie podczas jazdy audiobooków nie wchodzi w grę (w aucie toleruję tylko muzykę :hyhy: ). Pozostaje mi więc czytanie nocą, przed snem. A bywa, że po ciężkim dniu zasypiam po kilku stronach :oczami: I o, wynik jest jaki jest ;)

Odpowiedz do tematu