Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Podkład do cery mieszanej
Autor Wiadomość
till Wysłany: 2009-04-24, 17:21   Podkład do cery mieszanej
Poważnie uzależniona

Ostatnio używam Vichy Aera Tent.

Najpierw jedwabistego, ale już po kilku godzinach twarz mi się świeciła, więc zrezygnowałam z niego. Zmieniłam na podkład matujący tej samej firmy. Jest o wiele lepiej jeśli chodzi o świecenie się, ale niestety skóra na policzkach po położeniu tego podkładu wygląda niesamowicie sucho.

Mam typową cerę mieszaną - świecącą się na linii czoło-nos-broda, suchą na policzkach, do tego ze skłonnościami do pajęczaków, dlatego na codzień używam podkładu.

Szukam podpowiedzi, nawet nie musi to być konkretna firma, po prostu podpowiedź jakiego typu kosmetyków używać.

Zabunia Wysłany: 2009-04-25, 00:00   

Net włączony- gar z zupą spalony

Jak do nas trafilas?: Gimbla, Wiedzmowe, CAROL :))
till ja uzywam tego samego fluidu co Ty, ale pod niego nakladam najpierw pore minimizer Cliniqa i jest ok.
ja mam czasem przesuszenie jesli zapomne na noc kremu nawilzajacego.

new :)

Malgonia Wysłany: 2009-04-25, 09:55   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

Z racji tego że mam problematyczna cerę zaczynając od odwodnionej przesuszonej (klima robi swoje ) przetłuszczającej się przez naczynkową wrażliwą i czasami na pryszczach kończącą sie, kosmetyczka poradziła mi spróbować podkładów mineralnych.
Wcześniej używałam clinica superbalans nawet całkiem fajny, ale po kilku godzinach buzia coraz bardziej się świeciła .
Teraz używam podkładu mineralnego Vichy. Jest sypki przez co myslałam ze sobie nie poradzę z równomiernym rozprowadzaniem ale się myliłam. Jest wydajny, skóra nie świeci sie jak po innych nie ma efektu maski, moze nie kryje jakos zniewalająco super ale na tyle dobrze zeby ukryć czerwone policzki i inne niedoskonałości. Jestem zadowolona i na pewno nadaje sie na lato bo jest lekki i naturalnie wyglada. Stosuje juz drugi miesiąc i jestem dopiero w połowie opakowania. polecam

KAŻDY MA SWOJĄ POŁÓWKĘ, MOJA MROZI SIĘ W LODÓWCE :)

kate13 Wysłany: 2009-04-25, 10:21   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Jak do nas trafilas?: Gimbla
Kiedyś przypadkowo w moje ręce trafił wynalazek Rimmel Cool Matte Mousse foundation. Teraz mam już trzecie opakowanie, bo chociaż próbowałam wcześniej wielu innych - ten mi służy najlepiej. Często używam tylko tego, do bardziej starannego makijażu używam jeszcze pudru mineralnego i razem bardzo fajnie to wygląda - dziękki lekkiej konsystencji podkładu (przy dużych możliwościach kryjących i wyrównujących koloryt) nie ma efektu skorupy.

Dzej Wysłany: 2009-04-25, 10:50   

Starsza Kobieta

Ja używam tekiego zestawu i jestem bardzo zadowolona :)

EL - serum Idealist

EL - podkład Double Wear Light

"Każdy cytat w Internecie wygląda na prawdziwy" Józef Piłsudski

Alma_ Wysłany: 2009-04-25, 10:58   

Starsza Kobieta

till napisał/a:
Jest o wiele lepiej jeśli chodzi o świecenie się, ale niestety skóra na policzkach po położeniu tego podkładu wygląda niesamowicie sucho.

Mam typową cerę mieszaną - świecącą się na linii czoło-nos-broda, suchą na policzkach, do tego ze skłonnościami do pajęczaków, dlatego na codzień używam podkładu.

till, przy takich warunkach polecałabym jednak dwa podkłady - inny na przetłuszczające się części twarzy, i inny na policzki. Taki urok cery mieszanej, wiem coś o tym :/

till Wysłany: 2009-04-26, 13:40   
Poważnie uzależniona

Alma_ w ostateczności tak zamierzam robić ;)

Po lekturze Waszych postów doszłam do wniosku, że chyba najlepiej będzie jak daruję sobie ten podkład matujący i zaopatrzę się w serum polecane przez Zabunie lub Dżej.

Pozostaje jeszcze kwestia samego podkładu. Może wypróbuję ten podkład mineralny, bo całkiem pozytywne opinie o nim krążą w sieci.

Hija_pija Wysłany: 2009-04-26, 13:45   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Dżej napisał/a:
Ja używam tekiego zestawu i jestem bardzo zadowolona :)

EL - serum Idealist
Obrazek

EL - podkład Double Wear Light
Obrazek

A ja takiego i też polecam:
CHANEL Purete Ideale - T-mat Shine Control

YSL Perfect Touch Radiant Brush Foundation

Edit: co do Idealista, ja się na nim strasznie zawiodłam, zupełnie nie spełnił moich oczekiwań.

Dzej Wysłany: 2009-04-26, 18:18   

Starsza Kobieta

Hija_pija napisał/a:
co do Idealista, ja się na nim strasznie zawiodłam, zupełnie nie spełnił moich oczekiwań.

Ja z kolei uważam, że Pore Minimizer Clinique, który poleca Żabunia, zupełnie nie działa :kwasny: Wynika z tego oczywista oczywistość - dla każdego coś innego... ;)

Tak więc Till, zanim kupisz któreś serum matujące, pobaw się próbkami :)

"Każdy cytat w Internecie wygląda na prawdziwy" Józef Piłsudski

ulla Wysłany: 2009-04-27, 08:28   

Starsza Kobieta

Dżej, a idealist nie zapycha Ci porów? To silikon, więc 'dusiciel' straszny...

Teraz jestem jak Laska, syn Króla Sedesów - znalazłam co lubię w życiu robić i to robię.

siuda_baba Wysłany: 2009-04-27, 10:40   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Hija_pija napisał/a:
YSL Perfect Touch Radiant Brush Foundation

Mój ukochany podkład, bodaj jedyny w Polsce, który posiada odcień dla zupełnie białej cery, tyle że nietrwały (używam bez żadnych wspomagaczy, więc nie wiem, jak sprawuje się z cudami typu baza etc.) i po kilku godzinach strefa T będzie Ci się świecić. Jest bardzo wodnisty, nie każdemu to odpowiada. Efekt naturalny, dobrze kryje cienie pod oczami, ale większe problemy not so much - również nie każdemu to odpowiada.

Koniecznie ponudź obsługę i weź do domu próbki z Sephory/Douglasa itp. :cool2:

till Wysłany: 2009-04-27, 19:48   
Poważnie uzależniona

Ostatnim razem gdy postanowiłam ponudzić obsługę w Sephorze pani zaprowadziła mnie do pułki z kosmetykami > 450 zł, które niewątpliwie świetnie działały, ale nie o to chodzi, żeby wydać miesięczną pensję na różne specyfiki ;)

W wolnej chwili poszukam jakiś próbek na Allegro.

Nandini Wysłany: 2009-04-28, 00:10   

Ja używam polecanego przez Gohę Loreala true match i jest super - zero problemów. Tam gdzie ma być nawilżone jest nawilżone, a strefa T jest pod kontrolą

kometa Wysłany: 2009-04-28, 18:12   

Starsza Kobieta

Nandini napisał/a:
Ja używam polecanego przez Gohę Loreala true match i jest super - zero problemów.

Ja po krotkiej przygodzie z Revlonem Colourstay wroce niedlugo z podkulonym ogonem do True Match'a (ewentualnie Perfect Matcha ;) )

Goha Wysłany: 2009-04-28, 18:34   

makeover :)

Jak do nas trafilas?: CAROL mnie za fraki przytargała :)
A najgorsze jest to, że i skóra mieszana i tłusta najczęściej (nie zawsze, ale w większości przypadków) szybko przyzwyczajają się do podkładu. Ja też mam skórę mieszaną, chociaż na szczęście nie przesusza się jakoś mocno, i muszę używac podkładów na zmianę. Po mniej-więcej 3-4 tygodniach codziennego uzywania podkład przestaje mi matowić twarz. Wtedy się przerzucam i znów 3-4 tygodnie i zmiana.

Normalnego Revlona Colorstay nie polecam, bo może zmasakrować suche partie skóry, ale już Colorstay Stay Natural bardzo ładnie się sprawuje :] Fajne są też Lancome Teint Idole i Adaptive. True Match lubię, bo jest lekki, a kyje i nie zakleja, nie przesusza. MAC studio Fix też jest fajną propozycją - jest cięższy, ale cudownie kryje nie wysusza.

Operator pędzla w akcji :hyhy:
Zarobiony operator :masakra: - jak macie coś pilnego do mnie, dzwońcie, piszcie, ścigajcie

Odpowiedz do tematu