Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Hortensja
Autor Wiadomość
Brzoza Wysłany: 2012-04-12, 16:17   

Net włączony- gar z zupą spalony

A jak często ją podlewasz? Ja też niedawno kupiłam 2 hortensje i zauważylam, że jedna z nich (to są 2 różne odmiany) bardzo szybko reaguje nawet na minimalny brak wody :zdegustowany: Od razu opadają jej listki, kwiatki się zamykają i wygląda, jak zwiędnięta. A ma całkiem wilgotno... :oczami: Druga tak nie reaguje...

:serce: :serce:

awangarda w stylu retro Wysłany: 2012-04-15, 10:56   

Starsza Kobieta

Brzoza, podlewam co drugi dzien, ale moze to dla nije za rzadko. dzis jade do centrum ogrodniczego kupic nawadniacze do doniczek. wiecej na nia wydaje iz na siebie :masakra: :masakra:

oto moje biedactwo :(

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

xena Wysłany: 2012-05-23, 09:18   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

xena napisał/a:
Olinka, zazdroszczę okrutnie :zawstydzony:
Uwielbiam hortensje i liczę na to, że kiedyś będę mogła zasadzić przed domem. Bo jak na razie, to mam tylko w donicach i to na balkonie. Wprawdzie są nieco pracochłonne, ale potrafią się 'odwdzięczyć' pięknymi kwiatami.

:)
Moje marzenia powoli się spełniają. Nabyłam i czekają na wsadzenie dwie cudne hortensje bukietowe - Limelight i Early Sensation. Zobaczymy, jak będę się czuły w moim przydomowym ogródku.

Marzenia należy spełniać. Nieważne jakie są, dzięki temu stajemy się szczęśliwsi i odnajdujemy kolejne cele, do których warto dążyć.

Brzoza Wysłany: 2012-05-23, 13:51   

Net włączony- gar z zupą spalony

awangarda w stylu retro, a jak Twoja hortensja? Trzyma się?

:serce: :serce:

mamamia Wysłany: 2013-08-24, 09:20   

Pampersa mi dali i nowym nazwali

w tamtym roku dostałam supermarketową (czyli nie mam pojęcia jaka odmiana) hostensję niebieską, w tym roku kwiat był już różowy. Czy hortensja była przefarbowana sztucznie czy istnieje możliwość powrotu do koloru niebieskiego?

Blutka Wysłany: 2013-08-24, 16:29   

Starsza Kobieta

mamamia, kolor hortensji zależy od tego, co ma w glebie. Są specjalne nawozy, dzięki którym wybarwia się na niebiesko.

zaraza Wysłany: 2013-08-25, 20:45   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Ja swoją podlewam specjalnym nawozem - upierdliwe to (co 2 tygodnie trzeba) ale faktycznie kwiaty mam niebieskie.

Odpowiedz do tematu