Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda konna, czyli koń by się uśmiał
Autor Wiadomość
DC Wysłany: 2009-05-18, 06:34   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Melduję się :)
Jeżdżę z całą rodzinką, mam nawet swoje dwa cudowne kopyciaki.
Jeżdzimy rekraacyjnie, mąż trochę skakał, ale mnie to nie bawi, jak coś trzeba to w terenie przeskoczymy, ale dla mnie najwspanialsze jest to uczucie, którego zresztą nie umiem opisać słowani, ale po prostu: las, cisza i tylko ja z tym zwierzakiem... (no nie wspomnę o tej faunie, którą spotykamy w trakcie przejażdżek) Tereny u nas do jazdy są naprawdę cudne ... :D lasy, rozlewiska, pagórki ... dla każdego coś ulubionego.
Początki niestety są ciężkie dla każdego...hihihi nawet każde wsiadanie po dłuższej przerwie, daje się odczuć w mięśniach o których istnieniu człowiek nie wiedział... :hyhy: , ale ta niesamowita frajda z tego, że dogadujesz się z tak dużym zwierzakiem wynagradza wszelkie początkowe niedogodności, no i uprzedzam: jak to polubisz, to nie ma zmiłuj...przepadłaś...nie da się od tego uciec na zawsze.... możesz spadać, a i tak za chwilę wsiądziesz, bo bez koni to czegoś brak ...

Im bardziej poznaję ludzi-tym bardziej kocham zwierzęta

Goniacha Wysłany: 2009-05-18, 08:11   

Ja też kiedyś jeździłam konno :) Nawet długo ,bo prawie dwa lata ,co drugi dzień. Teraz niestety nie jeżdżę już 4.

Pamiętam,że przy pierwszych lekcjach nogi bolały niesamowicie. Płakałam wręcz. Później sama przyjemnosc z jazdy w terenie, i obcowania z tak niesamowitymi zwierzętami.

Też mam niezły kufer z tyłu :hyhy: i nigdy nie nauczyłam się wsiadac na konia samodzielnie :rotfl: Zawsze ktoś musiał mnie wpychać na grzbiet :rotfl:

Po kilku dniach nogi sie przyzwyczają i będzie sama przyjemność :)

Zazdroszczę jazdy. W Warszawie ceny za godzinę są koszmarne i raczej juz sobie nie pojeżdżę.

sinusoida, a gdzie chodzisz??

positive Wysłany: 2009-05-18, 08:26   

Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: stara historia
Eh, ostatni raz siedziałam na koniu w liceum. Kolega z klasy przygotowywał się do egzaminu do Szkoły Teatralnej, ubzdurał sobie że umiejętność jazdy konno podniesie jego szanse, a ja tak przy okazji ;)
Miałam wcześniejsze doświadczenia, z początków podstawówki, raczej mizerne, bo zakończyły się upadkiem i zagipsowaniem kadłuba na 6 tygodni.

Też pamiętam ból kupra, uda i łydki od wewnętrznej strony miałam zbite na fioletowo.
Tyle, że cały czas bałam się upadku i kiedy przeszliśmy od dreptania w kółko po placyku do galopu przez pola i wokół drzew, impreza straciła dla mnie urok.

A chodziłam niedaleko Pól Mokotowskich i Rakowieckiej (chyba pola SGGW). Teraz juz chyba tego terenu nie ma, jakieś bloki tam stoją :(

DC Wysłany: 2009-05-18, 08:26   

Goniacha, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zrobić sobie weekend w siodle.... w fajnym gospodarstwie agroturystycznym, szkoda marnować wypracowaną technikę przez tak długą przerwę ...hihihi to mówię ja, która zrobiła sobie prawie kilkunastoletnią przerwę i do dzisiaj nie może sobie tego darować.... :rotfl:

Goniacha Wysłany: 2009-05-18, 10:12   

DC, u mnie jest taki problem,że ciepłe weekendy spędzam niestety w pracy. Wolne mam dopiero zimą :kwasny:

Nandini Wysłany: 2009-05-18, 10:18   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Ja jeździłam kilka lat, szczególnie w wakacje, gdy mieszkałam po różnych stadninach i w zamian za pomoc miałam tańsze jazdy.

Ostatni raz siedziałam na koniu dwa lata temu - spłoszył go bażant, koń skoczył w bok, ja zostałam w miejscu, elegancko na środku mega kałuży :hyhy: Dostałam takiego ataku śmiechu, że nie mogłam wstać :D
Po tym epizodzie dostałam takich potwornych zakwasów, że musiał mnie ratować i je rozbijać masażysta. Bosko było :kwasny:
Wypadków miałam kilka, ale całe szczęście nic mega poważnego.

Od lat marzą mi się wakacje w siodle, rajd po bieszczadach. Tylko chłopa mam niejeżdżącego, a i ja niewiele już pamiętam :zalamany:

DC Wysłany: 2009-05-18, 10:33   

Goniacha napisał/a:
DC, u mnie jest taki problem,że ciepłe weekendy spędzam niestety w pracy. Wolne mam dopiero zimą :kwasny:
służę namiarami na stajenkę - gospodarstwo agroturystyczne w mojej okolicy, która wypoczynek zapewnia :wiosną, latem, jesienią i zimą .... wystarczy chcieć ;)
Nandini napisał/a:
Tylko chłopa mam niejeżdżącego,

miałam ten sam problem....i głupia istota namówiłam go na na naukę....hihihi no i od kilku lat nie mogę uzbierać kasy na remont domu, jeździmy samochodem "związanym sznurkiem" ale w "pensjonacie" stoją dwa kopyciaki :masakra:

Nandini Wysłany: 2009-05-18, 10:38   

Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

Ja swojego namawiać nie będę, ma kręgosłup w rozsypce i sobie by tylko krzywdę zrobił. Szkoda wielka, we dwójkę z pewnością byśmy znaleźli i czas i kasę.

Dawaj zdjęcia kopyciaków :D

DC Wysłany: 2009-05-18, 10:47   

Nandini napisał/a:
Dawaj zdjęcia kopyciaków

masz jak w banku, ale jutro...dzisiaj siedzę w robocie do poźna.... :kwasny:

nirwanaa Wysłany: 2009-05-18, 13:34   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

Jeździłam konno w ramach w-f na studiach. Podobało mi się nawet. :)
Odkąd studia skończyłam to w stadninie się nie pojawiłam.

Jeździłam w stadninie Podkowa w Podkowie Leśnej.

My

Martuś Wysłany: 2009-05-18, 13:50   

Poważnie uzależniona

Chrzestny Rafa ma konie i czasem jeździmy do niego weekendowo.
Nasze starsze dziecię uwielbia konie więc też zawsze z kimś jeździ.
Jak trochę podrośnie i dalej będzie taki zachwycony to postaramy się, żeby jeździł regularnie.

Miłe Diablę
Ekspress Antonio

Tolka Wysłany: 2009-05-18, 18:15   

Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: Z G., której już nie ma
Nie jeżdżę, ale bardzo bym chciała.
5 lat temu mój obecny mąż uczył mnie kilka dni na swoich szkapach, ale po tamtych wakacjach wiecej w siodle nie siedziałam. Teraz teść nie ma żadnego ujeżdżonego konia, więc pewnie długo jeszcze nie będę siedziała w siodle.
Ale chętnie was poczytam.

Tolka Wysłany: 2009-05-19, 08:26   

Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: Z G., której już nie ma
sinusoida, może sie kiedyś skuszę. Może razem z dziećmi. :D Teraz to nawet nie miałam kiedy się pouczyć, bo jak nie ciąża, to karmienie. :cool2:

DC Wysłany: 2009-05-21, 09:50   

A to moje "ogony" ... zdjęcie takie sobie, ale ostatnio robiłam porządki w komputerze i tak skatalogowałam zdjęcia, , że teraz namierzyć tych co chcę nie mogę... :masakra:

Sinusoida i jak tam nauka jazdy? :hyhy:

Goniacha Wysłany: 2009-05-25, 21:27   

sinusoida napisał/a:
bryczesy i czapsy

WOW!!! Do tego fachowe słownictwo ;) Bakcyl złapany ;)

Odpowiedz do tematu