Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jazda konna, czyli koń by się uśmiał
Autor Wiadomość
Kary Wysłany: 2011-03-04, 11:45   

Starsza Kobieta

U mnie też niestety przerwa i póki co nie będę mogła chyba wrócić.

Łobuz Maksymalny
Miko

DC Wysłany: 2011-03-04, 13:32   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

A ja dalej "dzielnie walczę" :) . Miałam trochę problemów z moją Miśką, gdyż w okresie "zlodowacenia" padoków miała wielkie ciągoty do ponoszenia w lesie (nie tylko mnie przewiozła kilka razy ale i mojemu chłopu, który twierdził, że skoro ponosi to "doopa nie jeździec siedzi na koniu", tez dała nieźle popalić :hyhy: ). Na szczęście w porę zakumała, że takie numery kończą się niestety wytężona pracą na hali (za czym ona nie przepada) i narazie znowu dogadujemy się bez problemów :cwaniak:
Drugi Misiek spokojny, przytulasty i kochany jak zawsze :wub:

Im bardziej poznaję ludzi-tym bardziej kocham zwierzęta

Dzej Wysłany: 2011-05-30, 14:13   

Starsza Kobieta

A wyciągnę, może ktoś coś napisze i chociaż sobie poczytam :cool2:

"Każdy cytat w Internecie wygląda na prawdziwy" Józef Piłsudski

gustawa Wysłany: 2013-08-08, 20:33   

Net włączony- gar z zupą spalony

To ja niesmiało wyciągnę wątek z niebytu.
Dziś miałam wielki dzień i powrót do stajni po ...ekhm.....dziewiętnastu latach :masakra:
Cudowne uczucie jak z chwili na chwilę w człowieku otwierają się kolejne szufladki i ciało przypomina sobie to co daaaaawno temu umiało.
I mimo, że nogi mam teraz jak z waty i pewnie rano z łóżka nie wstanę to dobrze mi i czekam z niecierpliwoscią na ciąg dalszy.

Ptysiowo

Dzej Wysłany: 2013-08-09, 11:33   

Starsza Kobieta

gustawa, fajnie :D :D zazdroszczę, bo u mnie notorycznie brak czasu na regularne treningi :kwasny:

"Każdy cytat w Internecie wygląda na prawdziwy" Józef Piłsudski

gustawa Wysłany: 2013-08-09, 11:57   

Net włączony- gar z zupą spalony

Ja obiecałam sobie, że będę jeździć regularnie ale jak to będzie to czas pokaże :cool2:

Muszę tylko bryczesy kupić bo tyłek mam oklepany równo i utrudnień więcej mi nie potrzeba ;)

Ptysiowo

awangarda w stylu retro Wysłany: 2013-08-13, 12:17   

Starsza Kobieta

alez Wam zazdroszcze :masakra:

na wakacjach poprzytulalam sie do koni i wbrew rozsadkowi i mocy fizycznej marzy mi sie wskoczenie na koński grzbiet :love:

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

awangarda w stylu retro Wysłany: 2014-05-02, 10:17   

Starsza Kobieta

awangarda w stylu retro napisał/a:

na wakacjach poprzytulalam sie do koni i wbrew rozsadkowi i mocy fizycznej marzy mi sie wskoczenie na koński grzbiet :love:

a jednak :)
w sobote mam pierwsza lekcje po 20 latach :hyhy: :hyhy: :hyhy:
Po lekturze kilku artykułów- OGARNELY wątpliwości jakie buty założyć. Planowałam moje najbrzydsze buty do biegania, co by w nich później biegiem wrócić do domu, ale w jednym art. czytam, ze adidasy mogą być, a w drugim, że nie. Lekko zagubiona jestem Help me.

i wogole to jak ja mam sie ubrac?

"Nie ocalimy wszystkiego, co byśmy pragnęli. Ale uratujemy o wiele więcej, niż mogłoby ocaleć, gdybyśmy w ogóle nie podjęli naszych starań" Sir Peter Scott

Omen Wysłany: 2014-05-02, 14:20   

Rozrywka w eterze -głupawka mnie bierze
Trochę PRO100, trochę krzywo

[...]i w ogóle to jak ja mam się ubrać?

Najlepiej tak jak ta Pani z 18 fotki z tego linku. Takim strojem napewno zaskoczysz innych i nie jest taki drogi. Ma w sobie też coś z awangardy :rotfl: może nie retro ale jednak awangarda to awangarda.

Zdjęć jest tam dużo i tak jak dużo jest zdjęć to i propozycji też. Ale ja obstawiam nadal fotkę nr 18. :hyhy:

aguli Wysłany: 2014-05-02, 16:37   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

ale w jednym art. czytam, ze adidasy mogą być, a w drugim, że nie. Lekko zagubiona jestem Help me.

za moich czasów jeździeckich (dawno dawno to było ;) ) w adidasach trener nie bardzo chciał mnie na konia sadzać. Miałam nakaz jeżdżenia w butach, które miały chociaż lekki obcas, np. cos takiego:

(nie identyczne, o sam wygląd obcasa mi chodzi)
Ważne to było o tyle, że przy płaskiej podeszwie zdarzało się, ze noga się w strzemiono wślizgiwała, na samym początku, jak jeszcze na lonży jeździłam, udało mi się w ten sposób lekko skręcić stopę (przy bardzo, ale to bardzo nieudolnym zsiadaniu z konia)
Nie wiem jak jest teraz, może i jeździ się w butach z całkiem płaską podeszwą (np. w adidasach), ja osobiście nie polecam.

:)
<3 :)
[/url]

przytul.anka Wysłany: 2014-05-03, 20:45   

Jeździłam tylko na wakacjach, więc żadnego sprzętu nie miałam. W adidasach noga się trochę ślizga w strzemieniu, ale dawałam radę.

My Majeczka Mikołajek Mateuszek :)

Quanta Wysłany: 2014-05-03, 22:01   
Pampersa mi dali i nowym nazwali

Za moich jezdzieckich poczatkow smigalam dlugi czas w adidasach i spokojnie dawalam rade. Do tego leginsy, zwykly t-shirt i obowiazkowy toczek. Gdy planujemy regularnie jezdzic to mozna wykosztowac sie na sztyblety, ale do niedzielnej jazdy zwykle sportowe nadaja sie jak najbardziej.

Lava Wysłany: 2014-05-05, 20:00   

i jak tam po pierwszej lekcji po tylu latach? odezwały się mięśnie o jakich już człowiek dawno zapomniał? ;)
ja podobnie jak aguli myślę, że obuwie z twardą podeszwą jest najodpowiedniejsze.

awangarda w stylu retro Wysłany: 2014-05-07, 10:59   

Starsza Kobieta

Lava napisał/a:

i jak tam po pierwszej lekcji po tylu latach? odezwały się mięśnie o jakich już człowiek dawno zapomniał? ;)
ja podobnie jak aguli myślę, że obuwie z twardą podeszwą jest najodpowiedniejsze.
na razie to mam rzut stawów i faktycznie odezwały sie bóle, o których juz zapomnialam :masakra:

positive Wysłany: 2014-05-16, 08:02   

Starsza Kobieta

Jak do nas trafilas?: stara historia
Jutro ja ruszam. Podekscytowana jestem jak mrówka w święto agrestu ;) Takie małe COŚ dla siebie.

Ostatni raz na konie siedziałam przed maturą (a było to PARĘ lat temu... hmmm... 15?). Zresztą wtedy też mistrzostwa nie osiągnęłam, jeżdziłam jako wsparcie duchowe dla przyjeciela, który wymarzył sobie egzaminy na Akademię teatralną i wydumał, że umiejętność jazdy konno znacząco podniesie jego szanse (że niby z miejsca jako Kmicica go obsadzą? nie wiem). Zakończyłam na etapie galopem przez pola, gdzie umierałam ze strachu przed prędkością - a jeszcze koń był żarłoczny i potrafił stanąć w jednej sekundzie w miejscu, jak jakiś krzaczek smakowity na drodze mu stanął (a ja leciałam z siodła na wprost :masakra: )

Odpowiedz do tematu