Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
stałe zęby
Autor Wiadomość
annkula Wysłany: 2007-04-02, 19:24   stałe zęby
Rodzina głoduje, bo ja netuje
taka-ja

Krzysiowi wyszły dwie jedynki dolne (tak na dwa-trzy milimetry). I niby nic w tym dziwnego, ale... mleczne tkwią na swoim miejscu i ani drgną! Spanikowana zadzwoniłam do swojej dentystki, a ona kazała poczekac z tydzień lub dwa :niepewny: i jak nic się nie będzie działo - wówczas je usunie, a w tzw. międzyczasie mamy starać się rozkiwać zbędne uzębienie, by szybciej wypadło :|
Miało Wasze któreś dziecko coś podobnego? :help:

czasami potrzeba odrobiny szaleństwa, by postawić kolejny krok

kronikarz Wysłany: 2007-04-02, 20:17   

kronikarz

Dobrze Aniu że to kontrolujesz. Ja miałam tak, że mleczaki za późno mi wypadły i szczęka nie była dopasowana do zębów stałych. Przez to na górnej szczęce ząb wyrósł mi na dziąśle nad zębem... Strasznie dziwnie to wyglądało ale jeszcze straszniej bolało usunięcie. Pamiętam że cały dzień chodziłam spuchnięta a dentystka długo nie mogła zatamować krwotoku :zdegustowany:

campari
[Usunięty]
Wysłany: 2007-04-02, 22:12   

Kuba tak mial, ze jeszcze mleczak choc ruszajacy nie wypadl, to juz tuz za nim wydobywal sie staly z gornej jedynki, rozchustalismy go i wyrwalismy, teraz tamten probuje sie dopasowac do szeki i im go wiecej tym lepiej to wyglada, bo na poczatku nie powiem...

annkula Wysłany: 2007-04-03, 07:13   
taka-ja

Krzyś, jak oznajmiłam mu, że trzeba ząbki rozkiwać miał niewyraźną minę, ale mam nadzieję, iż wystarczających argumentych użyłam, by przekonac go, ze to najlepsze rozwiązanie :oczami:

annkula Wysłany: 2007-05-04, 08:41   
taka-ja

Kiwalismy i kiwalismy i niby jeden sie już zdecydowanie rozruszał, ale i tak we wtorek jadę do dentystki, bo chyba jednak bez jej interwencji te zęby nie wypadną :zalamany:

annkula Wysłany: 2007-05-08, 12:13   
taka-ja

Właśnie wróciliśmy od dentystki. Wyrwała na razie jeden ząb, za tydzień wyrwie drugi. Uznała, że nie ma szans, by szybko same wypadły :niepewny:
Krzysio przeraził się, gdy usłyszał, co go czeka, ale dał sobie wyrwać, zwłaszcza, że znieczulenie zrobiła bez użycia igły ;)

aniobelek Wysłany: 2007-05-08, 12:18   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Laurkowa i Karinkowa mamusia

annkula, a ktore to zeby?mezowskiego siostra miala mleczaki do 12go roku zycia.

annkula Wysłany: 2007-05-08, 12:25   
taka-ja

aniobelek napisał/a:
annkula, a ktore to zeby?

dolne jedynki
gdyby nie wyrosły mu za nimi stałe zęby, nie byłoby problemu, ale stałe są już wysokości mleczaków..

aniobelek Wysłany: 2007-05-08, 18:31   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje
Laurkowa i Karinkowa mamusia

aaa to wszystko jasne.

campari
[Usunięty]
Wysłany: 2007-05-08, 19:22   

annkula napisał/a:
gdyby nie wyrosły mu za nimi stałe zęby, nie byłoby problemu, ale stałe są już wysokości mleczaków.
a one jakos uloza sie w rzedzie z tymi pozostalymi czy beda tak cofniete? pytam sie bo mojemu Kubie zanim wypadla gorna mleczna jedynka zaczela za nia rosnac stala i ten zabek nie jest w rownym rzedzie, malo tego mam wrazenie ze dwojka gorna, ktora jest cala, nie naruszona i ani myli jeszcze wychodzic mu uniemozliwia wstawinie sie tego zeba w miare w swoje miejsce... nie znam sie na tym wiec pytam.

campari
[Usunięty]
Wysłany: 2007-05-08, 22:30   

no wlasnie podobno identyczna sytuacja byla u mojego P. jak byl maly i tu zeby same sie naszly.
ihasia, ortodonty uhmmm ale co masz na mysli? aparat?

campari
[Usunięty]
Wysłany: 2007-05-09, 19:40   

bosze, a to na kase chorych wogle jest, czy prywatnie korzysta sie z takich uslug?, nawet nie wiem gdzie ortodonta u nas przyjmuje :oczami:

annkula Wysłany: 2007-05-16, 17:04   
taka-ja

i kolejna jedynka wyrwana :)
mam nadzieje, że reszta mleczaków sama wypadnie ;)

róża Wysłany: 2008-02-11, 21:01   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

A ja mam troszkę inne pytanie - kiedy powinno się pójść na pierwszą wizytę do dentysty? Bo ne mam zielonego pojęcia i nie wiem czy już nie powinniśmy dawno pójść. Nasza lekarka nic nie mówiła a ja też się nie spytałam.

http://mamaczytata.pl/pokaz/1326/kubuniek

kropka75 Wysłany: 2008-02-11, 21:11   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

róża napisał/a:
A ja mam troszkę inne pytanie - kiedy powinno się pójść na pierwszą wizytę do dentysty

Ja byłam z synem we wrześniu (w grudniu skończył 2 latka), ale z powodu podwójnej górnej lewej dwójki... żeby skonsultować co z nią zrobic... byłam u polecanego stomatologa ale przeglądu Małemu nie robił...
a gdzieś koło roczku pytałam moją ówczesną dentystkę czy przyjść z Marcinkiem to oczy na mnie wywaliła takie, ze normalnie myślałam, że spłonę
więc w sumie to nie wiem, choć czytam i słyszę, że koło roczku to już powinno się iść ale jak widać nas odprawiono z kwitkiem...

Nigdy nie mów Nigdy !

Odpowiedz do tematu