Babiniec Cafe Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Moda na nieszczepienie?
Autor Wiadomość
Qurczak Wysłany: 2010-12-02, 10:16   Moda na nieszczepienie?

Poważnie uzależniona

http://www.rp.pl/artykul/569558.html

Cytat:
Takich przypadków jest więcej. Jak wynika z danych Wojewódzkich stacji sanitarno-epidemiologicznych, co roku w Polsce obowiązkowych szczepień nie przechodzi około tysiąca dzieci. – W skali kraju liczba ta wydaje się znikoma – komentuje dr Paweł Grzesiowski, przewodniczący Stowarzyszenia Higieny Lecznictwa. Ale w ciągu dziesięciu lat może się skumulować, w efekcie dojdzie do epidemii chorób, które dzięki szczepieniom udało się wyplenić.

Ich ogniskami mogą być środowiska, w których dzieci z zasady nie są objęte taką profilaktyką. Wynika to z postawy rodziców przekonanych o szkodliwym wpływie szczepień na zdrowie. Podobnego zdania byli opiekunowie Oli, ludzie z wyższym wykształceniem. Najwięcej obaw dotyczących bezpieczeństwa szczepionek mają osoby lepiej wykształcone, mieszkańcy miast i starsi rodzice małych dzieci – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego (NIZP – PZH). Hołdując “ekologicznemu” stylowi życia, wspierają tzw. ruchy antyszczepionkowe.

Ja osobiscie zgadzam się z teorią iz powszechny ruch antyszczepieniowy, jest zagrozeniem epidemiologicznym w przestrzeni kilku, kilkunastu lat.

I inna rzecz w tematyce z cudnie brzmiącym tytułem :hyhy:
"Zagwarantowanie rodzicom możliwości szczepienia dzieci środkami niebudzącymi sprzeciwu sumienia"
http://www.petycje.pl/pet..._sumienia_.html

Cytat:
Chodzi o potrójnie skojarzoną szczepionkę przeciwko śwince, różyczce i odrze, stosowaną w 13-tym miesiącu i dziesiątym roku życia dziecka (Priorix lub MMR II), oraz o doustną szczepionkę przeciwko poliomyelitis, stosowaną w szóstym roku życia dziecka (Polio Sabin Oral).

Ja nie zbadałam tego tematu, ale jakoś nie chce mi sie w to wierzyć.

Blutka Wysłany: 2010-12-02, 15:29   

Starsza Kobieta

Ja uważam, że matki nieszczepiące dzieci bez poważnych powodów typu alergia na składniki szczepionki, są skrajnie nieodpowiedzialne.

A już wiara w to, że szczepionki powodują autyzm, mimo że już dawno temu wyjaśniono, skąd się te plotki wzięły i przeprowadzono masę badań, które to wykluczyły, to dla mnie skrajny debilizm. :P

Shark Wysłany: 2010-12-02, 15:40   
Wałeczki na głowie, a ja netuje sobie

kurczak napisał/a:
Ja osobiscie zgadzam się z teorią iz powszechny ruch antyszczepieniowy, jest zagrozeniem epidemiologicznym w przestrzeni kilku, kilkunastu lat.

O tuż to, zachorowalność na niektóre choroby znacznie spadła lub całkowicie została zniwelowana (ospa prawdziwa) właśnie dzięki szczepionkom.

I podobnie jak Blutka bałabym się nie zaszczepić swojego dziecka. Ja osobiście szczepię dziecko zgodnie z programem rozszerzonym. Dopóki nie stoję przed wyborem zapłacić rachunek za prąd czy kupić szczepionkę, jestem w stanie zrezygnować z nowej pary butów czy bluzki dla siebie.

alexa Wysłany: 2010-12-02, 16:09   

Starsza Kobieta

Ja jestem z frakcji szczepic i dzieci szczepilam. Odpuscilam ospę swiadomie, ale gdyby chlopaki do 12 roku nie zachorowali na nią to potem tez bym juz zaszczepila.

grzybowa Wysłany: 2010-12-02, 16:45   

On znów gotuje bo ja wciąż netuje

Jeśli nie ma żadnych wskazań by nie szczepić to uważam, że nieszczepienie z innych powodów jest nieodpowiedzialne i jest to kaprys rodziców bądź nowa moda ;)

Ja szczepiłam. Jedynie szczepionkę MMR podawaną 12/13 miesiącu życia dziecka Hania miała podaną w 22 miesiącu życia ze wskazań lekarskich.

darkbulka Wysłany: 2010-12-02, 17:30   
Starsza Kobieta

Blutka napisał/a:
Ja uważam, że matki nieszczepiące dzieci bez poważnych powodów typu alergia na składniki szczepionki, są skrajnie nieodpowiedzialne.

A już wiara w to, że szczepionki powodują autyzm, mimo że już dawno temu wyjaśniono, skąd się te plotki wzięły i przeprowadzono masę badań, które to wykluczyły, to dla mnie skrajny debilizm. :P

moge sie pod tym podpisac.
za to szczepie tylko wg kalendarza szczepien, zadnych dodatkowych, bo moim zdaniem, sa niepotrzebne, mysle tutaj o rota, pneumo i meningokokach, ospie.

żaba Wysłany: 2010-12-02, 19:01   

Temat po temacie, a bałagan w chacie

Jak do nas trafilas?: poczta pantoflowa G
Szczepie i szczepienia polecam. Doszczepialam na rota ( Wiki, jak Maks byl maly to chyba nawet nie bylo...), pneumo ( Maksa bo Wiki miala juz w standardzie), WZW B ( Wiki bo M jeszcze w Pl mial). Na ospe chcialam szczepic, ale wczesniej sie rozchorowali ( Wiki wyladowala w szpitalu...).
Nie szczepie ani siebie ani pacjentom nie polecam ( z wyjatkami, rzecz jasna) na grype. Mimo akcji promocyjnych i darmowych szczepien w pracy.
Takze jestem chyba posrodku ;)

pozdrawiam
Kasia

Madeleine Wysłany: 2010-12-02, 19:34   

Starsza Kobieta

Cytat:

a dziękuję bardzo :]

I polecam wgłębić się w temat bardziej niż tylko powtarzać hasła ;)

Bachun Wysłany: 2010-12-02, 19:43   

Rodzina głoduje, bo ja netuje

darkbulka napisał/a:
zadnych dodatkowych, bo moim zdaniem, sa niepotrzebne, mysle tutaj o rota, pneumo i meningokokach, ospie.

Nie wiem czy są potrzebne,czy nie,ale nigdy bym sobie nie darowala gdyby coś sie stało.

Szczepiłam zgodnie z kalendarzem szczepień i dodatkowo na pneumo właśnie.
O rota za póżno się dowiedziałam,bo też bym zaszczepiła.

Na grypę też się nie szczepimy.

:police:

alguna Wysłany: 2010-12-02, 20:08   

Poważnie uzależniona
Starsza kobieta ;-P

Jak do nas trafilas?: z polecenia :-)
Madeleine napisał/a:
Cytat:

a dziękuję bardzo :]

I polecam wgłębić się w temat bardziej niż tylko powtarzać hasła ;)

Madeleine, a możesz rozwinąć troszkę swoją wypowiedź. Bom ciekawa.
Ty nie szczepisz z innego powodu?
(to nie atak lecz ciekawość jakby co :) )

Ja szczepiłam oboje.
U córki to na odrę świnkę rózyczkę sporo przeciągnęłam, ale ze względu na alergię. Starszy zaszczepiony dodatkowo na pneumo i menigo, młodsza tylko na pneumo. Oboje zaszczepiłam na pneumo bo akurat łapali się wiekowo na darmowe szczepienia sponsorowane przez gminę.

M &M's

Ostatnio zmieniony przez alguna 2010-12-02, 20:10, w całości zmieniany 1 raz  

amst Wysłany: 2010-12-02, 20:10   

Czytam z ruchu traw...

Szczepię, natomiast nie zgodziłam się na szczepionki "typowe" tylko wybrałam i niemal wymusiłam na lekarce podanie tej szczepionki którą sama uważam (po obszernej lekturze tematu) za najbezpieczniejszą.
Z powodu tejże lektury olewam kalendarz szczepień i patrze na stan zdrowia dziecka - więc 3 miesięczne opóźnienie w podani szczepionki uważam za uzasadnione jeśli dziecko miało katar/kaszel/chrypkę/znaczne nasilenie alergii/itp - nawet jeśli lekarz uważa "że to nie przeszkadza".
Raz tą drogę przeszłam z Matyśką i drugi raz lekarka albo zaakceptuję albo będziemy się znowu żreć.

Matylda vs.Emilka vs.Zocha

Kary Wysłany: 2010-12-02, 20:34   

Starsza Kobieta

Maksa zaszczepiłam na wszystko, co obowiązkowe (czasem z poślizgiem kilkumiesięcznym ze względu na choroby) plus pneumokoki.

Miki niestety ze względu na alergię jest mocno w plecy ze szczepieniami. OŚR jeszcze nie miał i wszystkich szczepień po niej następujących również nie.

Łobuz Maksymalny
Miko

hajduczek Wysłany: 2010-12-02, 20:52   

Jak do nas trafilas?: z G
Ja szczepię zgodnie z kalendarzem uwzględniając oczywiście stan zdrowia dzieci. Hania z dodatkowych została zaszczepiona na rota, Krzyś nie, bo tej szczepionki jeszcze wtedy nie było.
I uważam podobnie jak kurczak, że ruch antyszczepieniowy jest na dłuższą metę szkodliwy.

Madeleine Wysłany: 2010-12-02, 20:55   

Starsza Kobieta

Alguna, w wątku o szczepionkach nieskojarzonych rozpisywałam się szerzej.
Generalnie - szczepię wybiórczo: w pierwszym roku będzie WZW i DTPa. Hib w ogóle odpuszczę, polio po roku. Ale chyba zaszczepię na ospę, bo to żadna atrakcja, mieć blizny na całe życie.

A czemu tak - odpuszczam szczepienia, które zapobiegają chorobom, jakich trafienie jest mało prawdopodobne albo przechorowanie nie jest uciążliwie, a także omijam szczepionki, które są nieskuteczne.

Piotruś był szczepiony zgodnie z kalendarzem szczepień + pneumo + ospa. Ostatnio w wymazie wyszły mu Haemophilus influenzae i Streptococcus pneumoniae - a na to był szczepiony :]

podwawelska Wysłany: 2010-12-02, 21:04   

Net włączony- gar z zupą spalony

Cytat:

grzybowa napisał/a:
Jeśli nie ma żadnych wskazań by nie szczepić to uważam, że nieszczepienie z innych powodów jest nieodpowiedzialne i jest to kaprys rodziców bądź nowa moda ;)

nigdy poza obowiązkowymi nie szczepiłam dodatkowo i bynajmniej nie czuję się z tego powodu nieodpowiedzialna lub modna ;)
jestem przeciwniczką histerycznego szczepienia przeciw wszystkiemu
a już szczytem głupoty jest dla mnie szczepienie przeciw pneumo, które jest wymysłem farmacji coby kasę zarobić i rota, który i tak dziecko łapie w przedszkolu :)

Dlaczego kobiety nie chcą wychodzić za mąż? Bo dla 20 dkg kiełbasy nie warto trzymać całej świni w domu :D

Odpowiedz do tematu